Dr G. G. A. Mastenbroek in het zilver Het zilveren jubileum van dr G. G. A. Mastenbroek is vrijdag 1 april op pas sende wijze gevierd in een grote kring van belangstellenden, van wie de meesten werkzaam waren bij de Poviet en in het laboratorium. De ontvangst in de Gijs- breghtkelder begon om half vijf, toen de aanwezigen gelegenheid kregen de jubi laris en zijn echtgenote te feliciteren (later kwamen ook hun zoon en dochter). Om even voor vijf uur richtte mr Egberts zich tot de jubilerende adjunct directeur, die tevens algemeen directeur van Poviet Producten N.V. en hoofd van de centrale research is. Spreker her innerde eraan dat de heer Mastenbroek zijn loopbaan bij de Amstel Brouwerij begon in de bierresearch bij de heer Weisenborn; en ook hoe zij samen naar Bilthoven trokken om naar Poviet te gaan kijken, een klein bedrijfje dat re formartikelen (vegetarische levensmid delen) fabriceerde; hoe dat bedrijfje werd overgenomen en onder leiding van de heer Mastenbroek uitgroeide tot een mooi farmaceutisch bedrijf; ook dat de heer Mastenbroek nog tijd vond om te promoveren. Maar behalve voor de brouwerij en Poviet heeft de jubilaris ook veel gedaan voor het Preserven- bedrijf. Enerzijds heeft hij speurwerk verricht, anderzijds bouwde hij. De heer Egberts bracht de dank uit namens de directie („eigenlijk had ir Van Marwijk Kooy hier moeten staan, maar die ver blijft in Athene") voor hetgeen de heer Mastenbroek heeft verricht. Ook me vrouw Mastenbroek deelde in deze dank en de heer Egberts besloot met het ver trouwen uit te spreken dat de jubilaris in de hem nog resterende acht jaar zou blijven bouwen en helpen bouwen met hetzelfde plezier als in de afgelopen vijfentwintig jaar. De jubilaris ontving tenbroek de relatie onderhield en nog onderhoudt. „Dit is nu wel een brouwerij-jubileum", aldus de heer Smelt, directeur van Poviet Producten, „maar omdat u tweederde van deze vijfentwintig jaar uw werk- Dr Mastenbroek en zijn gezin. Nuestro Director-Adjunto Dr. G. G. AMastenbroek celebró su fiesta conmemora- tiva al haber cumplido 25 anos de servicio en la empresa el 1 de Abril ultimo. hierop de gouden speld, een gouden hor loge en de envelop met feestinhoud. Ook mr A. Benders, adviseur van de raad van commissarissen en de raad van be stuur sprak dank uit voor de vriend schappelijke wijze waarop de heer Mas- kracht aan de Poviet hebt gegeven, wil deze dochter u toch zelf ook huldigen". Spreker wees op de goede sfeer van de Poviet die de persoonlijke sfeer van de heer Mastenbroek was. Hij dankte voor de manier waarop het werk is gedaan en bood namens het personeel van Poviet een zonnewijzer aan voor de tuin. Ook mr d'Arnaud Gerkens, directeur van het Preservenbedrijf, sprak waarderende woorden en haalde de warme vriend schap aan die uit de talloze gesprekken had geresulteerd. Hij bood de jubilaris enige prachtige boeken aan. Het dankwoord van de heer Masten broek behelsde o.m. een verzoek aan de directie om een extra vrije dag per maand teneinde zijn aandacht nog inten siever te kunnen richten op zijn tuin, teneinde deze in overeenstemming te kunnen brengen met de fraaie zonne wijzer die hij zojuist van Poviet had gekregen. Dit in scherts gedane verzoek werd gevolgd door een visie op de beide directies („de oude en de jonge") onder wie hij had gewerkt. Immers een visie op de directie geven is een „privilege van de jubilaris." Beide directies hadden hem „laten werken zoals ik ben", dus met veel zelfstandigheid. Hiervoor was dr Mastenbroek bijzonder dankbaar. Tijdens de eerste faze van de bijeen komst was de heer Mastenbroek door drs Drost verrast, die hem namens een kleine kring van Amstelmedewerkers een orchidee en enkele boeken had aan geboden. Tijdens de receptie van dr Mastenbroek werd deze foto gemaakt, waarop v.r.n.1. voorkomen mevrouw d'Arnaud Gerkens, mevrouw Van den Bergh en de heren Kranenberg, drs. Van den Bergh, d'Arnaud Gerkens (beide directeur van het Preservenbedrijfen Smelt, commercieel directeur Poviet Producten. De izquierda a derecha los seirores: Smelt, Director de la Poviet, d'Arnaud Gerkens, Drs. van den Bergh (ambos Directores de la fabrica de preservas Breda), Kranen- berg, Director de la Amstel Brouwerij y las sehoras van den Bergh y d'Arnaud Gerkens.

Amstel - Het Spongat | 1966 | | pagina 5