I 2 r-H Ondernemingsraad vergaderde Bestuur Sociaal Fonds geïnstalleerd V.l.n.r. de heren F. v. Beveren, J. C. Eijking, J. C. Gans, Me). M. de Bloeme, H. S. Brusik en P. Smet. lijk karakter dragen van een besloten vergadering, dit niet altijd mogelijk is. Niettemin zal hij de verslaggever verzoe ken de verslagen zodanig in te kleden dat het personeel een levendig beeld krijgt van het werk van de raad. Bij de rondvraag werd opgemerkt dat de chauffeurs bijzonder zijn ingenomen met de nieuwe wasplaats. Gepleit werd voor het publiceren van de laatste onge- vallencijfers en het werk van de veilig heidscommissie, omdat zulke goede re sultaten werden geboekt. Op een desbetreffende vraag antwoordt de voorzitter dat het vakantiegeld van het personeel op uurloon zal worden uit betaald op 12 mei met het voorbehoud dat de nieuwe C.A.O.-regeling dan be kend moet zijn. Aan het personeel op maandsalaris zal het vakantiegeld en de gratificatie gelijktijdig worden uitge keerd. De uitkering van de gratificatie over 1965 zal plaats vinden na de jaarverga dering begin juni a.s. De volgende vergadering werd vastge steld op maandag 13 juni a.s. om 15.00 uur. Nederlands grootste acteur, de (nu rus tende) heer Albert van Dalsum, heeft op 2 april in de Gijsbreghtkelder fragmen ten uit de Gijsbreght van Amstel voorgedragen. Zijn toehoorders hebben muisstil naar hem geluisterd, hetgeen, gezien de capaciteiten van de heer Van Dalsum niet verwonderlijk is, alleen. het waren ditmaal leden van de Lions Club! El Actor de Teatro mas famoso de Holanda, Albert van Dalsum, quien el aho pasado se retiró del teatro, estuvo el 2 de Abril en el Gijsbreghtkelder para recitar algunos fragmentos de la obra teatral Gijsbreght van Amstel", esta obra escrita por Joost van den Vondel se presenta desde hace tres siglos, todos los aflos por aho nuevo, en el Teatro Municipal de Amsterdam. El sehor van Dalsum aetuó para los miembros del Club de Leones de Am- sterdam-C entro. ZONNEBRIL GEVONDEN Er is een zeer fraaie zonnebril gevonden. Inlichtingen toestel 442. 3 Hoogtepunt van de op 6 april j.l. gehou den ondernemingsraadvergadering was de installatie van het onlangs gekozen bestuur van de Stichting Sociaal Fonds Amstel Brouwerij N.V. De voorzitter van de ondernemingsraad, mr. E. J. Egberts, gaf een korte terug blik over het ontstaan en de werkwijze van de beide vroegere fondsen. De werkwijze van het fonds zal thans enigszins gaan veranderen, terwijl de ba ten in de toekomst niet uitsluitend van de wergever doch tevens van de werkne mers afkomstig zullen zijn. Met enige welgekozen woorden overhan digde de heer Egberts een voorzitters hamer aan de heer Gans. Deze laatste sprak zijn dank uit voor het vertrouwen en wees erop dat in spijt van welvaart en goede sociale voorzieningen er toch altijd wel financiële nood zal blijven. Hij hoopte te mogen rekenen op de steun van mej. Bosker die zo'n grote ervaring in het beheer van de fondsen heeft op gedaan. De bestuursleden zijn: J. C. Gans (voorzitter), F. van Beveren, H. S. Brusik, J. C. Eijking (secretaris penningmeester) en P. Smet. Mej. M. de Bloeme die op 1 april in dienst is getreden zal als toekomstige op volgster van mej. Bosker het bestuur van advies dienen bij de binnenkomende aanvragen; zij maakt geen deel uit van het bestuur. (Zie overigens over dit on derwerp de nummers 28 en 29 van het Spongat). De vergadering begon met enkele me dedelingen van de voorzitter. Op 1 juli 1966 zal het filiaal Rotterdam worden omgezet in een drankenhandel (zie elders in dit nummer). Die gepensioneerden, die krachtens het voormalige pensioenfonds werden ge pensioneerd, zullen over 1966 een een malige toeslag krijgen van 15°/o van hun huidige ondernemingspensioen. De oud medewerkers die destijds zijn opgenomen in de Stichting Pensioenfonds van de Amstel Brouwerij N.V. en reeds een gunstiger regeling hebben door de z.g. maximeringsregeling zullen deze uitke ring niet ontvangen. De leden van de raad waren met dit be richt uiteraard zeer ingenomen. Vervolgens vroeg de raad aan de voor zitter of de verslagen van de vergadering in het Spongat iets meer achtergrond van bepaalde maatregelen kunnen be lichten, waarbij tevens de bijdrage die de raad in bepaalde wijzigingen heeft gele verd, duidelijker naar voren zou kunnen worden gebracht. Dit laatste punt acht men belangrijk om dat nog te vaak wordt geconstateerd dat de werknemers onkundig zijn van de activiteiten van de raad. De voorzitter heeft begrip voor dit voorlichtingspro bleem doch meent dat, aangezien de be raadslagingen toch vaak het vertrouwe-

Amstel - Het Spongat | 1966 | | pagina 3