D. Aartse Tuyn veertig jaar in dienst Kind gered De heer D. Aartse Tuyn heeft dinsdag 29 maart herdacht dat hij veertig jaar geleden in dienst kwam van de Amstel Brouwerij. Om half vijf waren vele chefs, collega's, vrienden en vele relaties La seiïora Aartse Tuyn pone la insigna de oro a su esposo por haber celebrado su aniversario en la empresa, a la derecha el senor Kronenberg. in de Gijsbreghtkelder bijeengekomen om de jubilaris te huldigen. Deze was in gezelschap van zijn vrouw, dochter en schoonzoon. De heer Kranenberg vermeldde in zijn toespraak dat de heer Aartse Tuyn in 1926 in dienst kwam als jongen van veertien jaar en te werk werd gesteld op de bottelarij tegen een weekloon van 3,50. Toen hij op 1 januari 1931 naar het laboratorium werd overgeplaatst als leerling analist werd hij tevens op maandsalaris gesteld. Na de oorlog be zocht hij de Hogere Brouwerijschool in Gent die hij met goed gevolg afliep, samen met de heer Van Leeuwen, de voormalige kelderbaas. De volgende faze van zijn leven was radikaal anders dan de voorgaande want hij kwam in de buitendienst en het direkte kontakt met de afnemers is voor de bierbehandeling van grote betekenis geweest. Het was in de tijd dat het naoorlogs bierverbruik in Nederland zijn dieptepunt had bereikt. De heer Kranenberg bracht de dank van de directie over voor de bewezen goede trouw van „de man die er wat van ge maakt heeft". Van een onbekende heeft hij het gebracht tot een stuk in de grootste krant van Nederland". Immers, die ochtend was er in het Journaal van De Telegraaf een artikel aan hem gewijd („hij is goed voor vijftien hl per jaar", d.i. ruim zestien glazen per dag). De heer Van Marwijk Kooy, op weg naar Griekenland, had van Schiphol een ge- lukwenstelegram gezonden, dat door de heer Kranenberg werd voorgelezen. De heer Aartse Tuyn, een van de weinigen die vijftig dienstjaren kan volmaken, ontving een envelop met inhoud en het gouden insigne, dat hem door zijn echt genote werd opgespeld op verzoek van de heer Kranenberg. De heer Hartman wenste de jubilaris geluk namens de burgemeester en speldde hem de eremedaille in zilver op. De heer Rijnbende sprak van de tac tische en charmante wijze waarop de heer Aartse Tuyn de klanten benaderde. Hij overhandigde de „bierdokter" en goodwill-ambassadeur namens het per soneel een goed gevulde envelop. De heer De Klark van het CBK (Cen traal Brouwerij Kantoor) sprak omdat de jubilaris in zijn jarenlange praktijk niet alleen voor het Amstel bier goed werk had gedaan maar ook voor het bier in On zondag 20 maart redde de heer M. Henraat, chauffeur bij onze expeditie in Helmond Marjo Janssen, een vijfjarig jongetje dat in een vol water gelopen bouwput was geraakt. Met een primitieve methode van kunst matige ademhaling („ik had eens gelezen dat je het zo moest doen", zegt de heer Henraat) redde hij het leven van het reeds bewusteloos geraakte jongetje. Het is niet de eerste keer dat de heer Henraat een kind heeft gered: een jaar of vijftien geleden redde hij een knaapje uit de Zuid-Willemsvaart, terwijl hij nog niet zo lang geleden een jongetje uit de modder van een bouwput heeft bevrijd. het algemeen. „Dat in de behandeling van en opinie over het bier zulke goede resultaten zijn bereikt is voor een groot deel aan u te danken; de eretitel „man met de gouden bierhanden" is eerlijk verdiend". De heer De Klark deelde mede dat de directie van het CBK hem heeft willen begiftigen met de draag- insigne in goud en hij spoorde hem aan het heilige vuur brandende te houden. Namens Hoera Amsterdam sprak de heer Verwoest, die reeds zevenentwintig jaar Amstelafnemer is en de heer Aartse Tuyn al ongeveer twintig jaar kent. Ook de Amsterdamse afnemers kennen hem en dragen hem op handen. Als geschenk van Hoera ontving de jubilaris een foto boek over Amsterdam. „Laatste ronde, helpers weg!" zei de heer Aartse Tuyn, toen hem de gelegen heid voor het laatste woord was ge geven. Hij bedankte alle sprekers en haalde menige aardige anekdote op uit zijn langjarige praktijk. El senor Aartse Tuyn cuando agradece, a la derecha su hija, a la izquierda su esposa y su yerno. 2

Amstel - Het Spongat | 1966 | | pagina 2