Wat is een idee? Geslaagde contactavond Wortketel geijkt 5 En el Gijsbreghtkelder se ha bailado con mucho entusiasmo en la ultima reunion del 4 de Marzo ultimo. Het is gebleken dat er nog mensen zijn die niet precies weten, wat er onder een idee verstaan wordt. Dit is daarom niet zo verwonderlijk, omdat het krijgen of hebben van een idee niet tot iets van alle dag behoort. Uitvinders, die beroepsmatig naar nieu we vondsten, ideeën dus, zochten, heb ben hun ideeën niet aan de lopende band gehad. Sommigen hadden maar een enkel idee. Gaat u voor uzelf de namen maar na: Edison, James Watt, enz. In de eerste plaats moet men een bepaalde instelling hebben om open te staan voor ideeën. Dit is een bijzonder belangrijk punt. Want iemand die niet openstaat voor ideeën, zal ook nooit ideeën krijgen. De volgende belangrijke fase is het „zien" van ideeën. Dit vergt veel van onze geestelijke vermogens. De creativi teit speelt hier een belangrijke rol, d.w.z. wij moeten kunnen combineren en con clusies trekken. Bovendien is werkelijk heidszin noodzakelijk. Een derde belangrijke stap is het door zettingsvermogen en de moed om een idee op te schrijven en dan nog eens kritisch onder de loep te nemen en vra gen te stellen als: is dit wel een ver betering? geeft het werkelijk een bespa ring? is dit de beste methode? wat zijn de eventuele nevengevolgen? De ervaring heeft de commissie geleerd dat vele inzenders niet kritisch genoeg ten opzichte van hun eigen ideeën staan. Dat zij te vlug of niet doordacht genoeg hun ideeën insturen. Misschien met de gedachte: baat het niet, het schaadt ook niet. Een nogal eens voorkomende misvatting is dat ideeën en klachten aan elkaar ge lijk gesteld worden. Een idee is een voorstel, dat aangeeft op welke wijze iets beter kan worden gedaan. Onder „beter" kan worden verstaan: alles wat leidt tot: - vermindering van - uitschakeling van - vereenvoudiging van - vergemakkelijking van - bevordering van enz. „Op welke wijze" houdt in, dat niet alleen aangegeven moet worden wat er beter gedaan kan worden, maar ook hoe. Deze voorwaarde, het juist weergeven van een gedachte omtrent de wijze van verbetering, is een moeilijkheid waar voor vele mensen zich gesteld zien. Maar hulp of advies vragen kan ieder een altijd. Tenslotte nog dit. Ideeën behoeven niet ingewikkeld te zijn, als ze maar bruikbaar zijn. Simpele ideeën kunnen verstrekkende gevolgen hebben. Ook de wasknijper heeft een uitvinder gehad. Wat is er weer gedanst die vrijdagavond 4 maart. De Gijsbreghtkelder heeft ge daverd van de beatklanken die de Robins met Ernie Bender ten gehore brachten. Roodborstje tikt tegen het raam, zongen we vroeger. Nu gebruiken ze elektrische slaggitaren, waaraan ze geluiden als van een sirene en overvlie gende straaljagers kunnen ontlokken. De afwezige ouderen hadden ditmaal ge lijk. Maar de jonge generatie heeft over de opwekking 'en nu gaan we dan sen!' geen gras laten groeien - er werd gezwaaid met armen en benen, haren vlogen van de ene kant van het hoofd naar de andere. Mij een beat. Tijdelijk Een nieuwe wortketel in het brouwhuis is twee weken geleden ambtelijk geijkt. De inhoud die nauwkeurig moet worden bepaald in verband met de accijnsbere kening bedroeg 798 hl. Maar voor men zover was waren er tientallen uren ver streken. Steeds werd een afgepaste hoeveelheid van tweehonderd liter water in de ketel gestort en nadat dit geheel tot rust was gekomen werd er een nieuwe peilstok (dus zonder maatstrepen) in gestoken en werd een inkeping gemaakt op de plaats tot waar de vloeistof stond. De ambte naren die voor dit werk verantwoordelijk zijn werden bijgestaan door enige men sen uit het bedrijf, o.w. een timmerman. Op de foto: de ambtenaar (op de rug gezien) zaagt een inkeping in de peil stok. uitgerangeerde figuren zegen neer op de treden in de hal van de kelder om ver koeling te zoeken, anderen schenen on vermoeibaar en nooit oververhit te raken. We hebben geen film gedraaid en geen bingo gespeeld - alleen maar gedanst. Ongelooflijk hoeveel energie er aan het eind van een werkdag en aan het eind van de week nog over is. En dan te bedenken dat, toen er om twaalf uur nog een uur verlenging werd toegezegd, er een hoeraatje opging. En voort maar weer. Yeah, yeah, yeah! Tot volgend yeah, yeah, yeah! En la sala de cocimiento fue medida oficialmente la nueva caldera para su contenido en vista para el cobro de los impuestos debe ser conocido su conte nido exactamente.

Amstel - Het Spongat | 1966 | | pagina 5