Preservenbedrijf als brouwer Una pintura ofrecida a la Directiva por el dueho de una cerveceria en Amsterdam, estd en el segundo piso de la Oficina principal enfrente del ascensor. Modern schilderij in het hoofdkantoor Gedurende enige tijd hangt op de tweede verdieping van het hoofdkantoor (tegen over de lift) een modern schilderij, ge titeld Apocalypse, van de hand van Jan Riske. Het is een geschenk van de heer E. A. J. Fockens van café Museum aan de Spiegelgracht te Amsterdam, die het enige tijd geleden persoonlijk is komen aanbieden aan de directie. De heer Fockens wilde hiermede de goede ver standhouding tot uitdrukking brengen welke bestaat tussen hem en de Amstel Brouwerij. legenheid waarvan bovenstaande foto is gemaakt. Este camion cisterna especial es utilizado para transportar acido carbónico a Hel mond donde es usado para rellenar botellas y barriles. Een speciale tankwagen is onlangs aan ons wagenpark toegevoegd; deze is bestemd voor het vervoer van vloeibaar koolzuur naar Helmond, alwaar het wordt gebruikt bij het afvullen van flessen en fusten. De N.V. Preservenbedrijf in Breda, pro- ducente van de vermaarde Nibb-it en een der grootste groentendrogerijen van West-Europa, doet al jarenlang zaken met Filler Products Inc. in Amerika. Zij maakt in licentie de Filler Bakon Krisp en de Cheez Trix, die door de Rob Ver koopcentrale in de handel worden ge bracht. Er is onlangs een boekje verschenen, geschreven door de heer I. J. Filler, op richter en president van Filler Products, getiteld, The Fabulous Filler Story. Drs A. van den Bergh, directeur van het Preservenbedrijf, is het gaan lezen en verbaasde zich zeer toen hij in een alinea over de internationale contacten van Filler las, dat er een gezamenlijke onder neming op touw was gezet tussen Filler en N.V. Preservenbedrijf in Breda, „producers of world famous Amstel beer". De heer Van den Bergh, die ons hier over schreef, voegde eraan toe: „Met alle waardering voor 'ons Moeder' von den wij het toch wel grappig om het in deze vorm te lezen." Dat is het inderdaad, maar voor alle zekerheid zijn wij toch even in het brouwhuis gaan kijken - maar bij ons klopte het. er zat geen Nibb-it in de brouwketel. De heer Kranenberg heeft namens de directie het schilderij van de heer Fockens in ontvangst genomen, ter ge- Estas dos botellas de cerveza fueron en- contradas hace poco en una vivienda en Haarlem donde en un rincón habian quedado olvidadas, datan de la ültima guerra mundial. 4 OORLOGSBIER GEVONDEN In de oorlogstijd werd in een Haarlemse woning een geheime proviandkast aan gelegd in de ruimte waarin de geopende schuifdeuren gewoonlijk staan. Enkele weken geleden gaven de bewoners op dracht aan een timmerman de schuif deuren weg te breken omdat men van de twee kamers één geheel wilde ma ken. Tot ieders verbazing trof men er acht flessen jenever aan, tien flessen slaolie, lucifers, koffie, blikjes vlees en ook drie pullen Amstel bier. De tim merman, nieuwsgierig en dorstig, dronk een pul leeg en bevond de smaak nog goed. De resterende twee flessen kwa men naar Amsterdam voor laborato riumonderzoek.

Amstel - Het Spongat | 1966 | | pagina 4