Van de ondernemingsraad kosten, kerk en pensioen Op 2 februari j.l. vergaderde een bijna voltallige ondernemingsraad onder voor zitterschap van rnr. E. J. Egberts. In de aanvang van de vergadering stelde ir. R. van Marwijk Kooy de raad in ken nis van enkele mutaties betreffende het kader van de technische en brouwtech- nische dienst. De heer H. J. B. Verspoor, die dit jaar 65 jaar wordt, moet helaas om gezond heidsredenen zijn werkzaamheden na een 43-jarig dienstverband beëindigen; het afscheid zal plaatsvinden op vrijdag 11 maart 1966. Ir. P. Josso heeft per 31 januari j.l. het bedrijf verlaten, teneinde elders een nieuwe functie te aanvaarden. Het pro jectenbureau zal geleid worden door de heer R. van Rijn onder supervisie van ir. J. Boonen. Onze chef van de brouwtechnische dienst, de heer K. van der Maas heeft het besluit genomen een staffunctie te aanvaarden bij The South African Bre weries; hij zal in augustus a.s. het dienstverband met ons beëindigen. Per 1 maart zal ten behoeve van de on derhoudsdienst A'dam de heer Boonen assistentie verkrijgen van de heer ir. A. M. de Boer. De heer T. E. H. Haggen- macher, voorheen brouwmeester van on ze vestiging in Curacao, is met ingang van 1 januari j.l. toegevoegd aan de heer F. E. Gaeng, in welke hoedanigheid hij vooral zal worden belast met het instru eren en coachen van het brouwtechni sche kader van de met ons geaffilieerde buitenlandse brouwerijen. De voorzitter kwam nog even terug op de verhoging van de bierprijs die het gevolg is van de jongste verhoging van de accijns. De gestegen externe kosten en grondstoffenprijs zijn ten dele ook in de ze prijsverhoging verwerkt. Het jaar 1965 is voor de onderneming goed ge weest wat betreft de omzetten, doch het uiteindelijk resultaat zal moeten worden afgewacht. Tenslotte deelde de voorzitter mee, dat (Slot van pag. 1) omdat zij daarmee een collega die bui ten zijn schuld in moeilijkheden is ko men te verkeren, kunnen helpen. Het donateurschap is echter geen verzeke ring; het bestuur zal iedere werknemer of gepensioneerde helpen als daartoe aanleiding is, ongeacht of hij donateur is of niet. Tot zover onze toelichting op de nieuwe gang van zaken van dit sociaal fonds. Wij verwachten dat zeer binnenkort de voorlichtende en informatieve taak zal worden overgenomen door het nieuwe bestuur. Vanzelfsprekend wordt dan ook aangegeven op welke wijze u zich kunt opgeven als donateur. Wij wensen het nieuwe fonds een goede start en nog belangrijker een gezon de toekomst! wat betreft de aanwezigheidsregistratie thans de keuze is gevallen op de zoge naamde omkeerkaarten. De procedure wordt thans met het kader nader onder de loepe genomen. Interkerkelijke samenkomsten in Am sterdam-Oost. Een interkerkelijke com missie van protestantse kerken organi seert voor de bedrijven in de omgeving van de Wibautstraat op donderdag een maal per veertien dagen van 12.40 uur - 13.00 uur korte diensten in de doops gezinde kerk aan het Oosterpark. De commissie heeft zich tot ons bedrijf ge wend met het verzoek deze samenkom sten bekendheid te willen geven, o.a. via het personeelsorgaan. Hoewel het niet voor elke categorie werknemers moge lijk zal zijn deze diensten bij te wonen, stelt de directie de raad voor dit verzoek toch in te willigen. Sociaal Fonds. De heer Egberts deelt de raad mede, dat de beide huidige stichtin gen zullen worden getransformeerd tot een nieuwe stichting waarvan de statu ten deze maand gereed zullen zijn. (Zie ook het artikel in Het Spongat van 3 februari j.l. en in dit nummer). Stichting pensioenfonds. Nu de verschil lende nieuwe reglementen gereed zijn en binnenkort in druk zullen verschijnen, zal de vergadering van het bestuur van de stichting kunnen worden gehouden op woensdag 23 februari a.s. Na de goed keuring door het bestuur, zal het voor geschreven referendum voor de deel hebbers kunnen worden uitgeschreven. De leden van de raad ontvingen tijdens deze vergadering een reglement in sten cilvorm. Er wordt thans bij Personeelszaken vaak gevraagd naar een opgave van het per 1 januari 1965 verzekerde pensioen, doch deze opgave kan de verzekerings maatschappij nog niet verstrekken, om dat zij pas in september j.l. een opgave heeft gekregen van de pensioengrondsla gen. Een en ander is het gevolg van de zeer late CAO-onderhandelingen in 1965. Teneinde deze achterstand in de berekening in te lopen, zullen, vooruit lopend op de nieuwe onderhandelingen, de pensioengrondslagen van 1965 voor het CAO-personeel met 7 pet. worden verhoogd; de grondslagen van het per soneel op maandsalaris konden inmid dels reeds worden doorgegeven. Bij de rondvraag komt het verzoek meer exemplaren van het Spongat bij de fa- brieksportier neer te leggen omdat het nog wel eens voorkomt dat voor werk nemers in de ploegendienst geen num mer meer te krijgen is. Ook wordt aan dacht gevraagd voor de opslag van bouwmaterialen op het terrein, aange zien dit nog wel eens een onveilige situa tie met zich brengt. Nadat de voorzitter heeft toegezegd aan deze punten aan dacht te zullen besteden, wordt de ver gadering gesloten. De eerstvolgende bij eenkomst van de raad wordt vastgesteld op woensdag 6 april om 14.30 uur. Op de internationale tentoonstelling die in het najaar in Moskou is gehouden, had ook de Nederlandsche Electrolasch Maatschappij uit Leiden een stand. Een van de heren die de stand bemanden (of: een van de mannen die de stand beheerdenwerd tijdens het drinken van een glas Amstel bier gefotografeerd. Geen der omstaande Russen schijnt iets van de fotograaf te merken. La cerveza Amstel Bier" en Moscü. El hombre que esta tomando nuestra cerveza es un holandés encargado de un puesto en una Feria International en Moscü, el puesto es de uno de nuestros provee- dores que nos mandó la foto para demostrar que también lejos de casa se puede llevar un recuerdo liquido. Los espectadores son rusos. (Nos hace pensar en algunos de nuestros espaholes que se llevan una caja de botes cuando van de vacaciones a Es paria). 2

Amstel - Het Spongat | 1966 | | pagina 2