Kon. Wilhelmina-fonds Afscheid A. J. C. Schipper Zilveren jubileum «I. Verloop De heer Pelt neemt afscheid van de heer Schipper (links). Zoals u heeft kunnen lezen in Het Spon gat van 22 december 1965 heeft de directie in overleg met de ondernemings raad besloten ook dit jaar weer mee te doen met de actie van het Koningin Wilhelmina-Fonds om 1 cent per man per week af te staan voor de bestrijding van de gevreesde ziekte. Bijna 2.000 bedrijven in Nederland zor gen er op deze wijze voor dat jaarlijks ca. een half miljoen wordt bijeenge bracht. Voor de uurloners wordt het bedrag van 0,50 per werknemer beschikbaar ge steld via het jubileumfonds. Van het personeel op maandsalaris zal over het salaris van maart één gulden worden in gehouden namelijk vijftig cent voor 1965 en vijftig cent voor 1966. Een formulier zal men aantreffen in de salarisenveloppe van februari a.s. De envelop van het Jubileumfonds Verloop dank voor het werk dat hij had verricht als bestuurslid van het fonds. De jubilaris dankte alle aanwezigen, on der wie zich ook enkele gepensioneerde oud-collega's uit de kuiperij bevonden, voor hun aanwezigheid en de hem aan geboden geschenken. De heer A. J. C. Schipper, die in maart aanstaande dertien dienstjaren zou heb ben volgemaakt, heeft op 14 januari af scheid genomen in verband met het be reiken van de pensioengerechtigde leef tijd. Op de bottelarij, waar hij al die tijd is werkzaam geweest, de laatste tijd als plateaurijder, werd hij toegesproken door de heren Pelt en Kos, waarna de heer Van Kesteren sprak namens de Jubileumcommissie en hem een envelop met inhoud overhandigde. Wij wensen de heer Schipper nog vele jaren toe om van zijn welverdiende rust te genieten. Onder grote belangstelling heeft de heer J. Verloop in de Gijsbreghtkelder de dag herdacht waarop hij vijfentwintig jaar geleden in dienst trad als kuiper. De heer Verloop die in gezelschap was van zijn vrouw, twee dochters, twee zoons, een schoondochter en een schoon- De heer Zwart had de aangename taak de jubilaris de cadeaus aan te bieden die zijn vrienden voor hem hadden gekocht: een elektrische klok, een bijzettafeltje, sigaretten, een asbak, een tafelaansteker en een fles wijn. Mevrouw Verloop ont ving bloemen. zoon, werd toegesproken door de heer Pelt. Deze herinnerde eraan dat in het oude kuipersboek, waarin jaren lang aantekeningen over de kuipers werden gemaakt, achter de naam van de heer Verloop geen enkel afkeurend woord staat vermeld. De jubilaris heeft zich vele vrienden verworven, niet in de laatste plaats door zijn grote vakmanschap. Hij heeft legio vaten, siervaten, bloembakken en tafels gemaakt en het is jammer dat de over gang op metalen vaten het kuipersvak in ons bedrijf doet verdwijnen. Hierna ontving de jubilaris de gouden speld. De heer Eikelboom baseerde zijn toe spraak op het liedje ,,Dat is het ein de. dat hij op originele wijze kop pelde aan het werk en de persoon van de heer Verloop. Namens alle werkplaatsen sprak de heer Binnekade. Hij bood een werkstuk als geschenk aan dat in het bedrijf was vervaardigd. Op een voetstuk waren een aantal duigen, een half vat (alles van roestvrij staal) en een visnet met vissen gemonteerd. Hierin werden de afkomst uit Katwijk, de vijfentwintig Amsteljaren en de vijf tig jaren van totale activiteit van de heer Verloop gesymboliseerd. De heer Brouwer van het Jubileumfonds las twee gelukstelegrammen voor, het een was afkomstig van de heer Stomps, het ander van het vakverbond, waarna hij de enveloppe met inhoud overhan digde. Tenslotte sprak de heer Broekhuysen, in zijn kwaliteit van secretaris van het On dersteuningsfonds; hij bracht de heer 3

Amstel - Het Spongat | 1966 | | pagina 3