Hebt u wat op te merken? amstr De brouwerij heeft ontelbare reclame borden en lichtbakken door het hele land opgehangen. Er zijn vele lichtrecla mes, er rijden talloze wagens met Am- stelreclame op laadbakken en carrosse rieën. Er wordt, kortom, veel aan de weg getimmerd en wie dat doet heeft veel bekijks. Zolang het goed gaat hoort men nooit of zelden iets, maar als er een letter van een neonreclame niet brandt of flikkert, als een lichtbak 's avonds niet wordt ontstoken of als een reclamebord be smeurd is of beschadigd, dan wordt het anders. Dan is er iets van onze neus ge schonden en daarmee ons hele aange zicht. Onze tientallen vertegenwoordigers en inspecteurs die dagelijks langs de weg zitten zien in vele gevallen dat er iets mis is en zij zorgen dan wel dat het gerapporteerd wordt. Maar zij zien niet alles en soms duurt het geruime tijd voordat zij het mankement opmerken, b.v. als zij enige tijd niet in een bepaalde wijk of een bepaald gebied zijn geweest. Het overkomt u natuurlijk ook weieens, dat iemand die weet dat u bij de Amstel Brouwerij werkt tegen u zegt: Je bent toch van de brouwerij, kan jij nu niet eens doorgeven dat dit lichtbak flikkert of dat de wagen die hiernaast altijd komt lossen zo slecht in de verf zit Het is voor degene die totaal niets met reclame of buitendienst te maken heeft vaak moeilijk om na te gaan waar hij met zo'n opmerking naartoe moet. Staat in de kruidenierswinkel op de hoek het Amstelbier op de verkeerde plaats, dan gaat dat een geheel andere functio naris aan, dan wanneer een kastelein u deelgenoot heeft gemaakt van een klacht. Wie moet u hebben als u een aanmerking hebt of hoort? Deze vraag is nu heel eenvoudig beantwoord door de inzender van een idee. U hebt niets anders te doen dan op een intern memo de aanmerking te vermel den, natuurlijk met de plaatsaanduiding en wanneer het u of uw zegsman is op gevallen. U doet dit memo in een inter ne envelop en zendt het naar nummer 333. Hebt u geen intern memo bij de hand, schrijf het dan op een willekeurig stukje papier of vertel het aan uw chef of baas, die het dan wel zal doorgeven. En om het u heel makkelijk te maken, vanaf 15 februari kunt u ook telefoon toestel 333 (hoofdkantoor) bellen waar een lieftallige jongedame graag uw op merking noteert en ter kennis brengt van de verantwoordelijke functionaris. Er volgt geen beloning op uw inzending, maar u ontvangt wel een briefje waarin vermeld staat dat de gemaakte opmer king is ontvangen en doorgegeven. Dit zal een gedrukt briefje zijn, maar u moet dit niet zien als iets onpersoonlijks, want een standaardbriefje is in vele ge vallen onvermijdelijk en tenslotte is er aan de klacht iets gedaan. Hebt u dus iets aan of op te merken, laat het weten. U bewijst er de brouwerij een dienst mee, kunt er onze klanten mee van dienst zijn en bewerkt dat de aanblik van ons bedrijf naar buiten stelselmatig wordt gecontroleerd en op effectieve wijze op peil wordt gehouden. Z.K.H. Prins Bernhard tijdens de ronde over het feestterrein op het vliegveld Valkenburg ter gelegenheid van het zilveren jubileum van het vliegtuigsquadron 320, het oudste squadron van de marineluchtvaart. Het feest dat kortgeleden op grootse wijze werd gevierd, sloeg een aanzienlijk gat in de voorraad Amstel bier, een drank waaraan de feestvierende luchtvaartmensen steeds werden herinnerd door de kleurige Amstelparasols die onze afdeling Reklame had opgesteld. (slot van pag. 1) ter beschikking werd gesteld aan een fonds, waaruit zowel het brouwerij- als kantoorpersoneel financieel geholpen konden worden wanneer daartoe aanlei ding was. Hiertoe werden twee stichtin gen in het leven geroepen, n.l. één voor het brouwerijpersoneel en één voor het kantoorpersoneel. De eerste stichting behield de naam Ondersteuningsfonds, terwijl de andere stichting Voorzienings fonds werd genoemd. Het bestuur van het Ondernemingsfonds bestond in 1965 uit de navolgende werk nemers: Mej. H. A. Bosker, Voorzitster N. Broekhuysen, Secretaris-penning meester Vaste leden Plv. leden H. J. v. d. Laan J. Hendriks J. Verloop P. Smet. C. J. Meijer Het bestuur van het Voorzieningsfonds bestond uit de heren: N. Broekhuysen, Voorzitter J. C. Eyking, Secretaris-Penningmees ter K. Kramer, Lid. Het is begrijpelijk dat in de laatste jaren nogal eens de vraag aan de orde kwam of fondsen met een dergelijke opzet nog passen in het huidige tijdsbeeld. Er wa ren tegen de bestaande vorm eigenlijk drie bezwaren: a. De splitsing in fabrieks- en kantoor fonds is omslachtig en onnodig; b. Bijdragen voor het fonds uitsluitend afkomstig van de directie betekent „bedaan" worden door de werkge ver en past niet in een tijd van emancipatie en medeverantwoorde lijkheid van de werknemer; c. De positie van de maatschappelijk werkster als voorzitster is een be lemmering voor een goede uitoefe ning van haar functie. Gezien de bovenstaande bezwaren werd door de beide besturen besloten de twee fondsen om te bouwen tot een nieuw fonds dat de naam zal krijgen Sociaal Fonds Amstel Brouwerij. Bij de nieuwe opzet is rekening gehouden met de eer der genoemde bezwaren. Het nieuwe bestuur zal worden gevormd door uur- en maandloners gezamenlijk; werknemers zullen zelf aan het fonds kunnen bijdragen in de geest zoals thans geschiedt voor het jubileumfonds en de maatschappelijk werkster zal uitsluitend een adviserende taak krijgen t.b.v. het bestuur. In een volgend artikel zult u nadere bij zonderheden vernemen. 2

Amstel - Het Spongat | 1966 | | pagina 2