AM STEL Vóóroordelen Nieuws in het kort binnen het bedrijf en daarbuiten PERSONEELSORGAAN VAN DE AMSTEL BROUWERIJ N.V. Nr. 27 - 20 januari 1966 veroorzaken in onze samenleving veel narigheid. Rassen- en godsdienst vervolgingen leveren daarvan het bewijs. Overal waar mensen met elkaar omgaan en samenwerken ontmoeten wij de - als waarheid vermomde - keiharde uit spraken die soms bijzonder veel indruk ■naken op de omgeving. „Vrouw achter het stuur, bloed aan de muur"; de jeugd is slap"; „kleurlingen zijn lui" enz. Bovenstaande vóóroordelen hebben be trekking op groepen van mensen doch vóóroordelen komt men even vaak tegen wanneer personen besproken worden. Een bepaalde manier van lopen, spreken of van kleden kan onze antipathie op wekken en de persoon in kwestie onaan vaardbaar maken zonder dat wij hem eigenlijk kennen. Deze vóóroordelen - eigenlijk onjuiste oordelen - ontstaan doordat wij behalve een logisch denk vermogen ook een gevoelsleven bezitten. Bij een vóóroordeel spreken wij een ge voel uit zonder dat wij dat gevoel vol doende inet ons verstand gecontroleerd of gecorrigeerd hebben. Dat betekent, dat wij onszelf oogkleppen hebben voor gedaan waardoor wij belemmerd worden de zaken juist te beoordelen. Sterker nog, wij staren ons vaak „blind" op dat ene uitgangspunt. Kunnen wij iemand van een vóóroordeel afhelpen? Dat lukt alleen wanneer wij de ander door middel van feitenmate riaal bewijzen dat zijn stelling onjuist is. Zo is onlangs statistisch bewezen dat vrouwen achter het stuur minder onge lukken maken dan mannen. Daarom moet de eerder genoemde uitspraak ver anderd worden Wat betreft onze eigen vóóroordelen, deze zien wij niet als zodanig. Zij zijn voor ons „heilige" waarheid van waaruit wij denken en handelen. Wie ons een ander inzicht wil bijbrengen, dreigt ons onze zekerheid te ontnemen en dat laten wij natuurlijk niet toe! Daarom blijven er vóóroordelen, tenzij wij Attendens De Antilliaanse Brouwerij kan met vol doening terugzien op de maand de cember 1965, want zij behaalde daarin een rekordomzet. Ook de Jordan Brewery mag tevreden zijn; de omzet in december 1965 lag zeventig procent hoger dan die van december 1964. Op de Tiende Horecava, die op 3, 4, 5 en 6 januari in de RAI is gehouden, was de Amstel Brouwerij vertegenwoordigd met een goede stand. Er is door onze tappers, de heren Kool en Meyer weer heel wat bier verstrekt aan dorstige be zoekers, allen mensen uit het horeca- vak of leveranciers. Voor het eerst waren er inspecteurs van ons aanwezig, die vele contacten legden of verstevigden en daartoe een aantal spreekkamertjes tot hun beschikking hadden. De slotwedstrijd van de Nationale Bier tapwedstrijd vond op woensdagmiddag, 5 januari plaats. Dit jaar bestaat het Amstel Gold tien jaar. Dit bijzondere bier werd op 1 februari 1956 uitsluitend voor binnen lands gebruik geïntroduceerd. Het wordt verpakt in nieuwe flessen en de hals is voorzien van goudfolie, zodat het een goed figuur slaat op elke dis. Overigens heeft Amstel Gold een grote kring van vaste afnemers en gezien de belangstel ling die er voor dit iets zwaardere bier bestaat mogen wij wel spreken van een succes. Aangezien ons Helmondse bedrijf geen gistkelders bezit en dus geen koolzuur produceert, wordt het koolzuur in vloei bare vorm per tankauto van Amsterdam vervolg op pag. 2) Bovenstaande foto werd gemaakt ter gelegenheid van de bijeenkomst van enige wielrenners, coaches, Amstel Olympias Tourploeg en hun soigneur, en die op uitnodiging van mr E. J. Elink Schuurman in de raadskamer gezamenlijk de lunch gebruikten. Op de eerste rij v.l.n.r.: Piet Braspennincx, Henri van Rooy, Harrie Steevens, Hennie Schouten, Fred van Lachterop en Rudi Liebrechts. Zittend in het midden: Joop Middelink, Henk de Haan soigneuren Jan Derksen. Derde rij: Jan Jansen, Herman Krott (ploegleider), Cor Schuuring, Henk Nijdam, mr Elink Schuurman, Jan Janssen, A. F. G. Avis (chef reklame), Fred Liebregts, Henk Koopmans en Jaap Oudkerk. 1

Amstel - Het Spongat | 1966 | | pagina 1