Nieuwjaarsrede (slot) Agenda ONS leven in de brouwerij dagelijks werken in de brouwerij, aan dit samenwerken met elkaar, andere aspecten verbonden. Onze steeds veranderende maatschappij heeft ook aan onze onderneming bij zonder grote eisen gesteld. U weet hoe wij naarstig hebben gewerkt aan het moderniseren van onze onderneming Dat is voor velen van ons en met name de ouderen - niet zo gemakkelijk ge weest en toch hebben zij allen zonder uitzondering goed medegewerkt om het geheel waarin wij thans leven tot stand te doen komen. Ik dacht dat een woord van bijzondere waardering voor dat openstellen en dat aanvaarden van nieuwe gedachten en werkmethoden op zijn plaats is. Op gevaar af dat u mij ouderwets of conservatief vindt, wil ik toch stellen dat ik nog geloof dat een bepaalde welstand moet worden verdiend door er hard voor te werken. Gewerkt zal er dus moeten worden, niet alleen daarom, maar juist omdat wij pas waarlijk mens zijn wanneer wij ons in onze dagelijkse arbeid kunnen uitleven. Door de arbeid alleen als plicht te zien wordt zij bijzonder zwaar, maar door het werk te zien als een mogelijkheid om onszelf te zijn, kan het een intense vreugde zijn. Ik wens u toe dat u uw dagelijks werk in dit licht zult kunnen zien, om daardoor het komende jaar met plezier te werken aan de taak die ons is gesteld. Alvorens te eindigen wil ik gaarne mijn beste wensen uitspreken voor een spoedig algeheel herstel van diegenen van onze medewerkers en collega's die door ziekte niet hier konden zijn. Hun aantal is helaas te groot om een ieder met name te vermelden. Tot besluit spreek ik de wens uit dat wij ook in 1966 onze werkzaamheden in vrede en welvaart mogen verrichten. Mede namens de heer Elink Schuurman en onze afwezige collega's, de heren Egberts en Van Marwijk Kooy, wens ik u en uw gezinnen een gezegend 1966. Hierna wenste de heer Kranenberg onze Spaanse collega's een gelukkig Nieuwjaar, een prestatie waarvoor hem spontaan een applaudisseerde hulde werd gebracht. Namens het personeel sprak de heer P. G. van Lierop, lid van de Onder nemingsraad. Deze zei dat er aan het werk in de Ondernemingsraad nog wel het een en ander had gemankeerd in het afgelopen jaar, maar dat dit toch ook van vele andere activiteiten kan worden gezegd. De Ondernemingsraad is even wel vastbesloten zijn beste beentje voor te zetten zodat het in 1966 beter moge gaan. Hij wenste de Raad van Bestuur een voorspoedig jaar toe hetgeen hij onderstreepte door met een ruk aan een koord de vlaggen boven de hoofden van de heren op het podium weg te trekken, waarop een lichtbak zichtbaar werd, met de woorden Gelukkig Nieuwjaar. Nu was het ogenblik aangebroken voor het klapstuk: aan de linkerkant van de zaal gingen gordijnen uiteen en onder het voortbrengen van forse opgewekte klanken marcheerde een orkestje binnen, bestaande uit Volendammers. Zij werden op de voet gevolgd door een stoet wagens, beladen met appelgebak en koffie, voortgeduwd door onze koffie dames, die voor deze keer assistentie hadden gekregen van vele vrijwilligsters. De verdeling van koffie en gebak verliep vlot en het schijnt wel dat wij ook meer ervaring krijgen in het gelukwensen, want het gehele personeel heeft de directie in korte tijd gepasseerd. Om tien voor tien was de vierde etage ont ruimd en was er een eind gekomen aan deze traditionele Nieuwjaarsbijeenkomst. Onze mensen in Brussel, van de filialen en in Helmond waren op hetzelfde tijdstip in hun eigen kantoor bijeen om naar de voorlezing te luisteren van de rede die de heer Kranenberg in Amster dam hield. Do. 6/1 - Oefening bedrijfsbrandweer - Bluswatervoorziening en het Knopen- mapje Ledenvergadering Klaverjasvereniging Vr. 7/1 - Klaverjasvereniging Toernooi A'damse Bedrijven I Clubavond biljartvereniging Za. 8/1 - Landelijke opleiding LOTUS Instruktiemiddag BO en IO kaderleden Ma. 10/1 - Cursus Technisch Engels Wo. 12/1 - Bedrijfsschool - Rep. Brij-kelders en Rekenen G EHBO en EHBO afd. B Do. 13/1 - Cursus Stichting Vakscholen Horecabedrijven A Oefening reddingsdienst - Gedrag mat. bij brand en Ladders en het gebruik Vr. 14/1 - Klaverjasvereniging Toernooi A'damse Bedrijven II Clubavond biljartvereniging Ma. 17/ - Cursus Technisch Engels Toewijzing vakantiehuisjes Wo. 19/1 - Bedrijfsschool - Bedrijfskennis Y en Nederlands 16 EHBO en EHIO afd. B Do. 20/1 - Cursus Stichting Vakscholen Horecabedrijven B Oefening hulpverl. dienst - Stoornissen AT - KA en KB Vr. 21/1 - Klaverjasvereniging Toernooi III A'damse Bedrijven Clubavond biljartvereniging Uit dienst in Amsterdam E. W. Metzelaar, Onderhoudsdienst J. Spel, Expeditie J. N. van Twyver, Mouterij E. de Koekkoek, Expeditie A. Moreno Cabellero, Expeditie P. Soberon Villar, Gistkelder F. Villegas Lopez, Expeditie R. Basallos Luanco, Bottelarij A. Castelo Vales, Expeditie R. Figuieras Rey, Bottelarij J. Gomez Ambrosio, Bottelarij J. Martinez Martinez, Bottelarij J. A. Parra Garcia, Bottelarij D. Parra Perez, Bottelarij M. Peralta Sanchez, Bottelarij B. Sande Freire, Bottelarij J. Torquemada Ballesteros, Bottelarij C. J. Touris Rodriguez, Legkelder J. M. Vellos Mayo, Bottelarij E. Stuurman, Smederij J. R. Allende Castro, Expeditie F. Roca Martines, Gistkelder H. A. van Beusekom, Pers. Zaken Mej. I. H. v. d. Meulen, Dir. Secr. C. Tros, Horeca-verkoop Ch. J. de Vries, Reklame W. J. G. v. d. Heuvel, Thuisverbruik L. F. Nijpels, Bedr.- en Budgetadm. S. Piso, Bedr. Lab. E. A. M. Toppin, Tariefbureau Mevr. P. N. Schafer-Netten, Koffiekamer In dienst in Helmond P. Maandag, Bottelarij A. H. Spoormakers, Expeditie H. W. Jacobs, Expeditie Uit dienst in Den Haag E. C. Groenestein, Expeditie Geboren Henk lbo Jacob, z.v.h. echtp. Ibelings- Lindeboom (Electriciëns) Jacoba, d.v.h. echtp. Smit-Klanke (Smederij) Gerard Alexander, z.v.h. echtp. jhr. ir. J. van Heemskerck van Beest-Verrijn Stuart. In dienst in Amsterdam Mej. I. A. Attema, Directiesecretariaat Mej. T. Koopmans, Deb. Adm. P. F. van Doorn, Tariefbureau L. Tiller, Bewakingsdienst Mej. J. T. Dijkstra, Oper. and Cons. Div. Uit dienst in Heerlen Mevr. A. M. H. v. Oostrum-Gorissen Mej. Th. Ch. Kölgen Mej. M. A. J. M. Storms Mej. H. E. Knebel Mevr. V. Iterson-Heijders J. L. v. d. Riet Getrouwd L. P. Bos (Thuisverbruik) met mej. M. Koop R. Biirmann (Bierprod. met mej. J. de Jong C. R. J. Deville (Bottelarij) met mej. T. I. Schmeltz P. A. Olivier (Expeditie) met mej. E. B. Bakker

Amstel - Het Spongat | 1966 | | pagina 4