Eerste burgers deelden de miljoenste hectoliter MUTATIES HONDERDMILJOEN De reisvereniging vierde Sinterklaas 3 0f *MST£RO#MSt «tl M* DE MltJOÉUS De burgemeester en de heren Theunis en Schimmel r.) De miljoenste hectoliter bier, die wij binnen een boekjaar hebben gebrouwen heeft ons een vrije Oudejaarsdag ge bracht, maar de eerste burgers van Amsterdam en Helmond mochten hem samen delen (die hectoliter dan). Donderdag 30 december begaven de heren P. Kranenberg, mr J. M. Elink Schuurman en A. H. W. von Freytag Drabbe zich naar het Amsterdamse stad huis en boden daar aan burgemeester Van Hall de Amsterdamse helft van de miljoenste hectoliter aan in de vorm van een vat van vijftig liter. Dit vat werd de burgemeesterskamer binnengedragen door de heren Schimmel en Theunis, werkzaam respectievelijk in de bottelarij en de tapkelder. De heer Kranenberg lichtte de aanleiding van deze overdracht toe en schonk de burgemeester als her innering een kristallen bokaal met in scriptie. De burgemeester sprak zijn vreugde uit over deze mijlpaal van de Amstel Brouwerij en presenteerde de beide dragers een feestsigaar uit een prachtige sigarenkist, die hij eens had gekregen van de koning van Thailand. De burgemeester had de aardige ge dachte gehad het vat te schenken aan het Zeemanshuis op het Kadijksplein. Aangezien men hier alleen Amstel bier in flessen verkoopt, werd aan dit adres het equivalent van vijftig liter bier in flesjes afgeleverd, hetgeen uiteraard zeer op prijs werd gesteld. De heren Kranenberg en Elink Schuur- Pas op 11 december was voor onze reis- vereniging het heerlijk avondje gekomen. De goede Sint kwam om acht uur en werd met zang en muziek ingehaald. Er was een klein incident: de zwarte Piet had zijn Spaanse temperament niet kunnen bedwingen en was door de politie gevonden in donker Amsterdam en werd later bij ons afgeleverd. Er werden pakjes uitgedeeld en bij het openen was veel reden tot lachen, want er kwamen de gekste dingen uit. Toen begon de feestavond pas goed. De ruggegraat van de avond was de heer Van Kesteren, die in samenwerking met de zeer goede accordeonist een onuit puttelijk arsenaal van liedjes en spelletjes had. Er werd gewalst en geswingd, er werd gegeten en gedronken, gelachen en gespeeld. De tombola met prachtige prijzen werd grif verloot. De openbaring van de avond was de heer Haatert die met zijn prachtige tenorstem liedjes van Oud- Amsterdam zong, die door allen werden meegezongen. Ook mevrouw Overdik trok de aandacht door haar vitaliteit tijdens het dansen. Deze avond was door gezelligheid en organisatie een voor beeld voor wat kan worden bereikt. Wij man begaven zich in de middag naar Helmond, alwaar in de burgemeesters kamer van het kastel-raadhuis een vat werd overgedragen aan de loco-burge meester, de heer J. M. Th. C. Ray- hebben allen genoten en danken de dames en heren die dit alles hadden verzorgd. Ook danken wij de accordeo nist en de kelners voor de vlotte be diening. De avond was af! Theunis De Reisvereniging kan ook u als lid inschrijven. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden bij de heren Van Kesteren, smederij, Wijbrands, serviceafdeling en Joosse, kantine. ,,Dank u, Sinterklaasje". makers; ook deze ontving een vaas met inscriptie als aandenken. In Helmond werd de Stichting voor Bejaarden met de vijftig liter bier verblijd, op voorstel van de heer Raymakers. De heer J. R. A. Scholten is benoemd tot chef montage Amsterdam. De heer P. H. v. d. Vliet is benoemd tot electrotechnisch assistent van de tech nische dienst. De heer P. Dijkema gaat van de afdeling Operating and Consulting Division naar de technische dienst afdeling nieuw bouw. De heer B. A. Dammers is aangesteld tot baas van de electrotechnische af deling. De heer A. J. v. d. Heijden is benoemd tot onderbaas van de electrotechnische afdeling. De heer B. Zijlstra is benoemd tot onderbaas van de onderhoudsdienst. De heer H. Walburg is benoemd tot controleur. Afdeling Personeelszaken Een miljoen maal honderd liter! Denk u dat eens even in. Liever dan een doktersdrankje Nam men 't Amsteldrankje in En nu naar de tweemiljoenste Door gezamenlijke kracht Want alleen door samenwerking Wint een zaak pas echt in macht. Van Nunen

Amstel - Het Spongat | 1966 | | pagina 3