EXTRA EDITIE AMSTEL Miljoen hectoliter verkocht Oudejaarsdag vrij 22 december 1965 Het zal niemand van onze medewerkers ontgaan zijn dat het jaar 1965 voor onze brouwerij in vele opzichten een bijzon der jaar blijkt te zijn. Er zijn verschillende gebeurtenissen van verheugende aard, waarop wij in dit jaar mogen terugzien. De opening van de brouwerij in Athene en die van onze vestiging in Helmond waren hoogtepunten, die, naast de vie ring van het tienjarig bestaan van de Surinaamse Brouwerij op 16 december en de opname van het beroemde Guin ness Stout in onze verkoopactiviteit, met trots herdacht mogen worden. Al deze uitingen - en nog vele andere - van onze gezonde groei echter vergen een - begrijpelijke - grote financiële inspanning, die in de komende tijd, waarin wij uiteraard onze groei dienen voort te zetten om in de brouwwereld onze positie, nationaal en internationaal, te handhaven, ons allen zal nopen de grootste efficiency in acht te nemen. Een tweede factor die hierbij een rol speelt zijn de kostenverhogende rege ringsmaatregelen die per 1 januari a.s. hun beslag zullen krijgen. Het kostenbewustzijn is een factor van de eerste orde geworden om ons hier- bovengenoemde doel in de eerstkomende jaren te bereiken. Het is u ook bekend dat door ons op 19 juni dit jaar tijdens de opening van onze vestiging in Helmond met trots gewag kan worden gemaakt van het feit dat in die maand juni een mijlpaal bereikt werd doordat in een jaarperiode (van juni 1964 tot juni 1965) voor het eerst een miljoen hl bier geproduceerd was. In de brouwwereld wordt niet gerekend met zg. „lopend" jaar, maar met een jaarpro ductie over het boekjaar (dus van janu ari t/m 31 december). Op 20 dezer nu is in onze brouwerij het moment bereikt waarop 1 miljoen hl bier over het jaar 1965 aan de markt gebracht is! Rekening houdend met bovenstaande efficiencyoverwegingen heeft de directie gemeend bij de viering van deze mijlpaal een zekere soberheid in acht te moeten nemen. Om u allen tóch het gevoel te geven dat deze mooie prestatie slechts door geza- melijke inspanning van alle medewerkers in ons bedrijf tot stand is kunnen komen, en ieder van u zich dat dan ook zeer per soonlijk, waar hij of zij ook geplaatst is, mag aanrekenen, is het ons een genoe gen u - onder het uitspreken van onze dank voor uw loyale plichtsvervulling - mede te delen dat wij besloten hebben op 31 december a.s., voor zover de dienst dat ook maar enigszins toelaat, een vrije dag te geven. Voor hen die in verband met expeditie, onderhoud e.d. niet in staat zijn die dag vrij te nemen, zal door het hoofd van de afdeling Personeelszaken in overleg met de betrokken chefs een regeling tot com pensatie worden getroffen. Van deze gelegenheid maken wij gaarne gebruik al onze medewerkers van harte een heel gelukkig Kerstfeest en een zeer voorspoedig 1966 toe te wensen. Directie Onze paarden op weg met de miljoenste hectoliter van het jaar. UN MILLON DE HECTOLITROS DE CERVEZA VENDIDO. EL ULTIMO DIA DEL ANO LIBRE. Por primera vez en la historia de la Amstel Brouwerij se ha despachado UN MILLON de hectrolitros de cerveza en un periodo de 12 meses. Con el fin de dar a este hecho tan im portante un acento de fiesta, la Direc- ZO GROEIDE DE OMZET Nu er voor het eerst binnen een boekjaar een miljoen hec toliter bier is omgezet, is het aantrekkelijk eens te zien hoe onze omzet zich in de loop van ruim tien jaar heeft ontwik keld. Als we beginnen bij 1953, dan zien we dat toen 255.000 hl werd omgezet; pas in 1955 kwamen we boven de 300.000 hl (320.000 hl). In 1957 werd de 500.000 hl overschreden, in 1959 de 600.000 hl. In 1961 werd het ruim 700.000 hl en in 1963 meer dan 800.000 hl. In juni 1964 werd het voor het eerst meer dan 100.000 hl binnen een maand omgezet en in diezelfde maand werd een omzet (sinds juni 1963) van 900.000 hl bereikt. En dan nu een miljoen. Hoeveel is een miljoen hecto liter bier? Een onvoorstelbare hoeveel heid, vooral als wij spreken van honderd miljoen liter. Dat zijn vierhonderd miljoen glazen bier of twee miljoen vaten van vijftig liter. Een wat beter beeld van de hoeveelheid die honderd mil joen liter bier is, geeft de vol gende vergelijking. Aan de Wi- bautstraat staat het Belastingge bouw; dit is 100 m lang, 23 m breed en 45 m hoog. De in houd is dus 103.500 m3. Als dit gebouw gevuld werd met het Amstel bier dat we dit jaar hebben omgezet, dan zou het bier anderhalve meter onder de dakrand staan. (We doen het niet, want we stoppen er al genoeg in, zij het dan geen bier.) tiva ha decidido de dar a todo el perso nal el ultimo dia del ano, o sea el 31 de Diciembre, LIBRE. Para los que por motivo de su trabajo son imprescindible este dia, se hara un areglo para compensarlos.

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 7