I Nieuwjaarsreceptie op tie vierde verdieping 300 jaar korps mariniers De heren mr. E. J. Egberts, ir. R. van Marwijk Kooy en mr. J. C. Bossard met enige leden van de ondernemingsraad maakten de onthulling mee. Op 3 januari 1966 zal op dezelfde wijze als aan het begin van dit jaar door de directie ter gelegenheid van de jaar wisseling een receptie worden gehouden voor het personeel, werkzaam in Am sterdam. Hiertoe zal de vierde verdieping van het vatengebouw worden ingericht. Hieronder volgen enige richtlijnen waar aan u zich gelieve te houden. 1De bijeenkomst zal worden geopend met een nieuwjaarstoespraak van de directie. Een ieder dient precies om half negen aanwezig te zijn. 2. Na de nieuwjaarstoespraak bestaat gelegenheid de directieleden een gelukkig nieuwjaar te wensen. 3. Tijdens het serveren van de koffie wordt men verzocht op zijn plaats te blijven zitten. Er zijn voldoende dames aanwezig om een ieder tijdig van een kop koffie te voorzien. 4. Om circa tien uur wordt de receptie beëindigd, waarna een ieder zich naar zijn afdeling begeeft. 5. Gezien de grote concentratie van zoveel werknemers in een beperkte ruimte kan niet worden toegestaan, dat er gerookt wordt. Ook in de lift mag niet worden gerookt. 6. Voor het personeel van het hoofd kantoor en de barak zal een pijlen route worden uitgezet om langs de kortst mogelijke weg op de vierde verdieping te komen. 7. Op de vierde verdieping van het vatengebouw zullen de voorlieden van de betreffende afdelingen nadere instructies geven. 8. Wij maken u erop attent, dat er op de vierde verdieping geen ves tiaire is. 9. Het is begrijpelijk, dat degenen, die op de bewuste tijd als gevolg van hun werk in een ploegendienst niet gemist kunnen worden, aan het werk blijven. Er is weer een bijzonder viltje toege voegd aan de langzamerhand indruk wekkende lijst speciale viltjes die de Amstel Brouwerij in de loop der jaren heeft verspreid. Ditmaal ter ere van het Korps Marinier, dat op 10 december driehonderd jaar bestond. Aan de ene zijde ons embleem met eromheen: Zoals de Mariniers Overal ter wereld; aan de keerzijde het wapen van het Korps met daaromheen 1666-10 dec. 1965 300 jaar Korps Mariniers. (slot van pag. 4) werkzaam is binnen het fabriekscom plex. Nieuwjaarsreceptie. Deze zal ook het komende jaar traditie getrouw worden gehouden en wel op maandag 3 januari a.s. om 8.30 uur. Pensioenfonds. Nu het nieuwe reglement wel gereed is doch nog niet in druk is verschenen, zal worden gezorgd voor een voorlopig exemplaar ten dienst van het bestuur van de Stichting en de leden van de Onder- nemingsraar. Getracht zal worden nog deze maand het bestuur bijeen te roe pen, waar dan beslist moet worden over het al dan niet houden van een referen dum. Jubileumfonds. Nu het bedrag van het fonds nogal is opgelopen vraagt de heer Egberts de raad of er aanleiding bestaat de bijdrage te verlagen of de uitgaven te verhogen. De heer van Lierop deelt mede dat in overleg met de jubileumcommissie is be sloten de besteding uit te breiden o.a. door ook de 12^-jarige jubilarissen met een geschenk te verblijden. W instdelingsregeling. De voorzitter doet de raad verslag van zijn bevindingen ten aanzien van dit punt. Gebleken is dat wanneer gespro ken moet worden van een werkelijke winstdelingsregeling het te besteden be drag betrekkelijk snel terug loopt. Wan neer in het jaar 1960 de voorgestelde regeling zou zijn ingevoerd op grond waarvan toen één maand gratificatie zou zijn uitgereikt, zou thans in 1965 slechts een halve maand voor winstdeling be schikbaar zijn. Een en ander is het gevolg van het stij gen van het loonaandeel in de totale kosten, waarbij het rendement niet even redig is gestegen. Dit overziende, meent de directie dat dit moment niet het meest geschikte is om, ook gezien de belangen der werk nemers, tot de invoering van een andere regeling over te gaan. De heer Egberts stelt de raad voor om de huidige regeling voorlopig te handhaven, waarmede de raad instemde. Koningin-W ilhelminafonds. De raad geeft zijn toestemming om ook dit jaar, evenals dit geschiedt in de ca. 600 andere bedrijven in Nederland, één cent per week per werknemer af te dra gen aan de kankerbestrijding. Rondvraag. De raad vraagt speciale aandacht voor de introductie van de aanwezigheids controle. De werknemers moeten het hoe en waarom van de regeling begrijpen. Ook wordt gevraagd naar een uitbrei ding van de overwerkregeling voor het personeel op maandsalaris. De heer Eg berts zegt hiertegen in principe geen be zwaar te hebben, doch tekent hierbij aan dat er wel functies zijn waar on regelmatig of langer werken verdiscon teerd is in de honorering. Het komende jaar zal een ondernemings raad worden opgericht in Helmond, doch tenminste eenmaal per jaar zal een gezamenlijke vergadering van de beide ondernemingsraden plaats vinden. Niets meer aan de orde zijn de sluit de voorzitter de vergadering, nadat de vol gende bijeenkomst is vastgesteld op woensdag 2 februari 1966, om 14.30 uur, in de commissarissenkamer.

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 5