Do. 2/12 - Vr. 3/12 - Ma. 6/12 - Wo. 8/12 - Do. 9/12 - Vr. 10/12 - Za. 11/12 - Ma. 13/12 - Wo. 15/12 - Do. 16/12 - Vr. 17/12 - Za. 18/12 - Agenda ONS leven in de brouwerij WOORD EN Zeer geachte Attendens, Naar aanleiding van uw artikel Oud worden in Het Spongat van 18 november 1965, deel ik u mede, dat ik het niet ge heel met u eens kan zijn. Immers, overweldigend en zelfs fasci nerend zijn de hedendaagse voorbeelden van mannen boven de vijftig jaar, die in grote ondernemingen en concerns de leiding hebben en door hun plichts betrachting een voorbeeld zijn voor de jongeren. Het is m.i. dan ook een enigszins ver ouderd begrip dat een gezonde man of vrouw na het vijftigste levensjaar reeds zou moeten terug treden van zijn of haar dagelijks werk. Ten overvloede heb ik mij gewend tot een familielid boven de vijftig, dat kor telings promotie heeft gemaakt bij een N.V. met een personeelsbezetting van ca. achtduizend man. Zijn commentaar was: wij plaatsen mensen boven de vijftig juist gaarne in verantwoordelijke posities daar zij be schikken over een belangrijke ervaring die de jongeren veelal missen. Tenslotte deel ik u nog mede, dat meerdere personeelsleden boven de vijf tig uit ons eigen bedrijf het niet met u eens zijn, dit naar aanleiding van het commentaar dat ik vernam op uw overigens gaarne gelezen artikelen. Met vriendelijke groeten en gaarne uw reactie in ons Spongat. Hoogachtend, E. J. A. van KAN BIERVERKOOP Met ingang van morgen, vrijdag 3 de cember, zal voor het personeel op uur loon geen bier meer verkrijgbaar zijn bij de portiersloge. De verstrekking zal als volgt verlopen: a. De verkoop van bier aan personeels leden en derden zal op werkdagen plaatsvinden in de bedrijfskatine en wel uitsluitend van 12.00-13.30; van 14.00-15.30 uur (uisluitend voor ploegendienst) en van 16.15-17.45 uur. b. Naast de nieuwe portiersloge is een WEDERWOORD Geachte inzender zijn wij bijzonder er kentelijk voor zijn reactie, vooral ook omdat hij zich de tolk heeft gemaakt van vele oudere lezers. Bovendien geeft hij ons gelegenheid misschien iets dui delijker onder woorden te brengen wat wij wilden opmerken. Wij zijn het geheel met inzender eens wanneer hij stelt dat er heel veel grote en krachtige figuren zijn die veelal op latere leeftijd bijzonder belangrijk en produktief werk verrichten. Wij hebben nergens het tegendeel beweerd. Wij hebben uitsluitend een paar problemen gesignaleerd die zich bij of met de oudere werknemers k u n n en voordoen. Indien deze problemen geen uitzonde ring waren, werd iedereen wel gepen sioneerd op zijn vijftigste jaar. Letterlijk stond geschreven: ,,Na het vijftigste jaar komen wij in een tijdperk waarin wij de mogel ij kheid moeten aanvaar den Ouder worden is een indivi dueel proces en kan daarom niet in vaste regels worden omschreven. Vandaar dat vele deskundigen pleiten voor een indi viduele pensioenleeftijd en geen alge mene zoals thans. Er stond dus eigenlijk: We zijn in een leeftijdsfase gekomen waarin persoon lijke omstandigheden k u n n en optre den die het noodzakelijk maken dat wij moeten terugtreden van ons dage lijks werk. Nogmaals: dit betekent niet dat dit voor iedereen geldt. Gelukkig niet, mogen we zeggen. Maar daarom is het wel goed dat wij de risico's en problemen die het ouder wor den kunnen meebrengen onder ogen dur ven zien. Behalve deze brief ontvingen wij meer reacties. Dat velen op dit stukje zijn ingegaan, bewijst overigens wel dat het ouder worden een probleem vormt waarmee velen van ons bezig zijn. Misschien dat wij daarom later nog eens op dit vraag stuk mogen terugkomen. A ttendens Oefening bedrijfsbrandweer - Ladders en verlichtingsartikelen - Ladderoefeningen en seinen. Clubavond klaverjasvereniging. Clubavond biljartvereniging. Cursus Technisch Engels. Bedrijfsschool - Scheikunde 7 en Rekenen E. EHBO-B - Stoornissen AT - Zijligging KA enKB. Oefening reddingsdienst bouwconstructies en vervoer slachtoffers. Clubavond klaverjasvereniging. Clubavond biljartvereniging. Instruktiemiddag BO IO kaderleden. St. Nic.-avond reisvereniging AB (AANVANG 19.30 UUR). Cursus Technisch Engels. Bedrijfsschool - Kelderafdelingen en Koeling. EHBO en EHIO afd. B. Oefening hulpverl.dienst Inwendige bloedingen en eh hierbij Clubavond klaverjasvereniging. Clubavond biljartvereniging. Landelijke opleiding LOTUS. flessenautomaat geplaatst waar vóór of na normale werktijd bier kan worden verkregen. Van deze auto maat kan gebruik worden gemaakt van 21.45-23.15 uur en van 6.00 tot 7.15 uur. d. op zaterdag, zondag en feestdagen is de automaat te gebruiken van 6.00- 7.15 uur; 11.00-11.30 uur; 15.00- 15.30 uur; 23.00-23.45 uur. Munten voor de automaat zijn a 10 ct te verkrijgen bij de portiersloge. In dienst in Amsterdam J. Speijdel, Expeditie G. M. Koper, Bewakingsdienst H. Stiggelbout, Expeditie In dienst in Heerlen J. A. M. Moors, Expeditie ln dienst in Helmond H. A. M. Sleegers, Technische Dienst H. C. Verstappen, Expeditie J. Megens, Bottelarij P. F. Meulendijks, Bottelarij J. J. Dielemans, Bottelarij J. H. de Paters, Bottelarij Uit dienst in Amsterdam D. Delgado Garcia, Bottelarij D. Garcia Garcia, Bottelarij J. A. Otero Pardeiro, Bottelarij R. Rodriguez N., Legerkelder L. Valera Perez, Legerkelder Uit dienst wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd G. A. Terbrack, Bottelarij Terug uit militaire dienst R. Laarman, Expeditie Ch. H. v. Wattingen, Inkoop Geboren Jolanda, d.v.h. echtp. Luising-van Beek (Expeditie) Jozef Louis Leonard Marcel, z.v.h. echtp. Boumans-Herben (Expeditie, Heerlen). Getrouwd J. H. Kuys (Helmond) met mej. Th. Gruijters. Op 17 december a.s. hopen de echtparen J. Broers-van Mondfrans en J. J. A. de Vries-Duyf de dag te herdenken waar op zij veertig jaar geleden in het huwe lijk traden. 4

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 4