Amstel gaat Guinness invoeren en verkopen Huyben verkoopt Amstel bier 3 In Londen is op 28 oktober een over eenkomst getekend, waarbij de Amstel Brouwerij het recht verwierf als impor teur en alleenverkoper van Guinness Stout in Nederland op te treden. Het bericht dat hierover aan de pers is verstrekt, is verleden week op de publi catieborden geprikt, zodat de meesten van onze lezers van deze nieuwe ont wikkeling reeds hebben kennisgenomen. Maandag 15 november hebben de heren Bentley en Lane van Guinness in Grand Hotel de Cocagne te Eindhoven aan onze verkoopstaf een uiteenzetting ge geven aangaande de markt van Guinness in de wereld. Hierbij werden korte filmpjes, z.g. tv-spots, vertoond die door hun orginaliteit aller bewondering oog sten. De agenten worden door Guin ness met zorg uitgekozen en tot deze selecte groep is nu dus ook de Amstel Brouwerij toegetreden. De heer Kranen- berg zette uiteen wat hij dacht over de Nederlandse markt voor Guinness, een biersoort, die ongetwijfeld zijn eigen markt heeft. De verkoopprijs is 95 cent. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd druk gebruikgemaakt. Arthur Guinness Son Co. Ltd. is de grootste en een der oudste brouwerijen in Europa en tevens een der grootste ter wereld. De hoofdzetel is Dublin, waar Arthur Guinness in 1759 een brouwerij huurde voor een tijd van 9.000 jaar tegen een huur van 45 per jaar. Behalve in Dublin bezit Guinness ook brouwerijen in Londen, Lagos (Nigerië) en Kuala Lumpur (Maleisië). Guinness laat in licensie brouwen in Australië, Nieuw-Zeeland, Zuid-Afrika en Canada, terwijl is aangekondigd dat in 1966 dit ook zal geschieden in Oost-Afrika, Tri nidad en Japan. Het bedrijf is zonder onderbreking in handen geweest van de familie Guin ness, die ook steeds de leiding heeft ge had. De in 1927 overleden Edward C. Guinness werd in de adelstand verheven en verwierf de titel First Earl of Iveagh. Een bijzonderheid is ook dat Guinness geen café's bezit en er ook niet in is geinteresseerd. Nog merkwaardiger is, dat deze brou werij slechts één soort bier maakt, name lijk Stout, zij het dan in vier variaties: Stout en Extra Stout, het lichtere Porter, Export Stout en Foreign Extra Stout Export. Stout is een bovengistend bier; dit in tegenstelling tot bier van het continen tale type, zoals pilsener. De vergisting duurt 2Vï dag en geschiedt op een hoge temperatuur dan gebruikelijk is bij b.v. pilsener, dat negen dagen in de gistkel- der verblijft. Doordat Guinness zich toelegt op één type bier heeft zij al haar aandacht en krachten aan de productie van dit bier kunnen wijden, waardoor een hoogwaar dig product het resultaat is. Bij het drinken van Guinness Stout dient men elke gedachten aan pilsener verre te houden, want het stout is een geheel ander biertype, dat zowel op kamertem peratuur als kouder (7 gr. en lager) kan worden gedronken. Eigenlijk is de gulden regel bij het ser veren van Guinness: hoe warmer het klimaat hoe kouder de Guinness. Als u Britse gasten krijgt is het goed een paar flessen buiten de koelkast te hou den. Het is allemaal een kwestie van smaak, maar hoe dan ook: Guinness is good for you! In de Park Royal Brouwerij van Guinnes te Londen is op 28 oktober de overeen komst tussen Guinness en Amstel getekend. De foto is gemaakt toen de heren F. P. Clift, managing director Guinness Export Ltd. en P. Kronenberg hun handtekening zetten. Naast de heer Clift zit de heer E. Bentley, exportmanager Europa. Staande v.l.n.r. de heren H. L. Messing, Amstel Verkoopkantoor, Brussel, J. G. M. Kerck- hoffs, hoofdverkoopleider, F. Lane, reklame export Guinness, T. J. H. Kee, hoofd marketing en J. Siep, hoofdverkoopleider. De heer J. van der Doll, afdeling Drank handels, was afwezig op het ogenblik dat de foto werd gemaakt. De Amstel Brouwerij N.V. heeft met Huyben's Brouwerij N.V. te Horn over eenstemming bereikt tot nauwe samen werking. Huyben's Brouwerij N.V. heeft met in gang van 1 december j.l. Amstel bier in haar assortiment opgenomen waardoor wij onze belangen in Midden-Limburg in de toekomst op een bijzonder efficiënte wijze kunnen behartigen. In verband met deze ontwikkeling is ons depot te Roermond naar de brouwe rij te Horn overgeplaatst van waaruit wij eveneens met ingang van 1 december j.l. onze afnemers van Amstel bier voor zien. Het personeel van het depot Roermond blijft een werkzaam aandeel hebben in de verkoop en distributie van ons bier daar het kantoor, eveneens met ingang van bovengenoemde datum, is overge plaatst naar de brouwerij te Horn. UUR EERDER NAAR HUIS Degenen die voor de dienst kunnen wor den gemist, zullen op vrijdag 24 en vrij dag 31 december a.s. de werkzaamhe den om 16.00 uur mogen beëindigen. KERSTGRATIFICATIE In de week voor Kerstmis zullen onze gepensioneerden per postwissel een be drag van 100,ontvangen als extra uitkering in verband met de komende feestdagen. Juist voor het ter perse gaan van dit nummer bereikte ons het bericht dat onze werknemer P. v. d. Hulst, die werkzaam is geweest in de bottelarij, op 24 november j.l. na een langdurig ziek bed is overleden.

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 3