Wat doen we voor de Boerhaaveschool]? 2 Zijn we goede buren? Vindt de Boerhaaveschool dat wij goede buren zijn? De Boerhaaveschool ligt aan de Maurits- kade en is van de Amstel Brouwerij ge scheiden door het smalle pad, dat van de portiersloge naar de straat loopt. De Boerhaaveschool is dus wel zeer nauw met ons bedrijf verbonden. Dat kunnen wij niet helpen en daar kunnen de vier honderd kinderen met hun meesters en juffrouwen niets aan doen - dat is de schuld van het gemeentebestuur, dat in 1890 een HBS liet bouwen op een plaats die daar eigenlijk niet voor geschikt is: pal tegen een bierbrouwerij aan. Die HBS is nu een school voor gewoon lager onderwijs, terwijl er tevens een kleuterschool, De Lindebloesem, in on dergebracht is. Daar zitten de kinderen in hun lage stoeltjes en leren de tafels van verme nigvuldiging - wij lossen een gerstschip Ach, zegt de heer A. Springvloed, die al tien jaar hoofd van deze school is, uw bedrijf moet werken en hier moet onder wezen en geleerd worden. We moeten samenleven. Van de zomer hebben wij de kracthtproef moeten doorstaan, toen werd er geheid voor het expeditiecen trum. Het was werkelijk niet te harden, er kon geen raam open. Verder gaat het nogal met de herrie, we kunnen nu weer gewoon telefoneren. We hebben ook wel last gehad van roet uit de schoorsteen. Ook dat is verleden tijd, maar die roet deeltjes waren zo warm, dat het de ny lons kostte van onze vrouwelijke leer krachten, die in het speelkwartier op de kinderen letten. Ja, en dan de vuilnisbakken. Als de heren hun wagens nu eens niet voor de zijdeur, schuin tegenover de portiersloge, zetten, zeker niet wanneer de vuilnisbak ken buiten staan. Het is een ramp als de vuilnisman ons overslaat. Kinderen De zesde klas van de Boerhaaveschool; op de achtergrond mevrouw Flach en het hoofd der school, de heer Springvloed. met veel gedruis - daar worden de her senen ingespannen om te begrijpen dat J^ 34=% - wij laten onze lorries brommend voorbijrijden daar worden zinnen ontleed - kletterend en rinkelend valt een kist lege flessen op straat - daar worden versjes ingestudeerd - terwijl staat een Scania stationair te draaien - daar komen Willem van Oranje en Alva tot leven wij zetten een vrachtwagen voor de deur zodat de vuilnisman de uitpuilende vuilnisbakken van de school niet kan weghalen - daar horen ze met vreugde de bel gaan, die het middaguur inluidt wij laten die gevaarlijke glas scherven liggen hollen, jongens, de school is uit! Zijn wij goede buren? vinden het heerlijk om tussen de kisten te spelen, maar dat mogen ze niet, en u kunt ze gerust wegjagen, want het is daar vanwege mogelijke glasscherven gevaarlijk spelen. Ook heb ik ze verbo den op uw lorries mee te rijden. En als het enigszins mogelijk is: houd de over steekplaatsen vrij en blokkeer die niet met kisten of wagens. De heer Springvloed heeft alle begrip voor de dynamiek van ons bedrijf en wat weerhoudt ons om metterdaad begrip te te tonen voor het welzijn van de kinde ren, die genoodzaakt zijn op zo korte afstand van de brouwerij de eerste be ginselen van hun algemene ontwikkeling op te doen. Waarom zouden wij ons niet inspannen We maken de leden van de reisvereni- ging A.B. er op attent dat de St. Nico- laasavond van 11 december a.s. OM HALF ACHT BEGINT IN HET LES LOKAAL. ONZE VOETBALLERS Door een misverstand is in het onder schrift van de foto met onze voetballers een naam teveel vermeld. De heer De Jonge, de scheidsrechter, staat niet op de foto; laat men zijn naam weg, dan kloppen de namen met de volgorde van de spelers. VISVERENIGING Donderdag 16 december a.s. contact avond in het leslokaal, aanvang 8 uur. om te bewerken dat de kinderen (onder wie ook kinderen van enige Amstelme- dewerkers) zoveel mogelijk rustig en veilig hun schooljaren doorbrengen? Een school is een apart wereldje, met zijn lage kapstokjes en dito wc's, een wereldje met een kinderhand, die o zo gauw gevuld is. Bijvoorbeeld met een prentbriefkaart uit het buitenland. Niemand heeft erom gevraagd, dus deze suggestie is helemaal van onszelf: als de heren van onze afdeling Export, of van een andere afdeling, in het buitenland zijn, willen ze dan eens een mooie prent briefkaart sturen naar de leerlingen van de Boerhaaveschool, Mauritskade 23? Dan zijn wij niet alleen een goede buur, maar bovendien nog een verre vriend ook. (Slot van pag. 1) jaren als ze weer voldoende hebben ge spaard bouwen ze de eersteverdieping. Voor een huis klaar is gaan er soms tien jaar overheen. De Griek heeft niet alleen voor zich zelf te bouwen; heeft hij een dochter of dochters, dan dient hij ze op z'n minst als bruidschat (prika) een huis mee te geven. Zonder huis raakt hij z'n dochter niet kwijt. „Is er geen geld dan is er geen liefde", is hier nog altijd waar. Dat de gemiddelde Griek geen rooskleu rig bestaan heeft ligt volgens het boven staande beslist niet alleen aan zijn salaris. Misschien kunt u na het inwerkingtre den van het E.E.G.-Statuut eens ruilen met een Griekse collega. De tradities dient u er voor 300 dagen zon per jaar bij te nemen. September '65 A. Kroes

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 2