UNICEF het kinderfonds van de Verenigde Naties De stem van alle kinderen ter wereld 2 SOCIALE ACTUALITEITEN Wat staat ons ten? januari 1966 te wach- Overal op onze aardbol zijn op het ogen blik ontwikkelingsplannen aan de gang. Hoe is het daarin gesteld met de belan gen van de kinderen? De kinderen zijn de volwassenen van morgen - het is van het grootste belang dat in de hulppro gramma's de zorg voor het kind bijzon dere aandacht krijgt. Om voor de belangen van de kinderen op te komen hebben de volken van 118 landen zich verenigd in UNICEF. Zij stellen hun ervaring, kennis en be kwaamheid en ook geld beschikbaar voor de toekomst van de kinderen, over al ter wereld. Elk kind heeft recht op goede voeding, gezondheidszorg en onderwijs. Maar in veel landen is dit recht nog lang geen werkelijkheid. 600 miljoen kinderen krijgen niet wat ze nodig hebben. Uit naam van hen spreekt UNICEF tot u. De hulp van UNICEF is geen liefda digheid. UNICEF helpt alleen die lan den, die hulp nodig hebben, die hulp vragen en die bereid zijn voor minstens de helft deel te nemen in de projecten waarvoor de hulp wordt gevraagd. Dat bovendien alle door UNICEF ge steunde landen vrijwillig financieel aan het Kinderfonds bijdragen, bewijst dat zij vertrouwen hebben in deze organi satie. U kunt UNICEF helpen door de UNICEF-kaarten te kopen en te verzenden. Daardoor versterkt u de kas van UNICEF en bevorderd de verbreiding van de UNICEF-gedachte ten behoeve van de kinderen van onze wereld. Als u tien jaar geleden al UNICEF- wenskaarten heeft gekocht, is het jonge tje, dat u toen door uw bijdrage van (slot van pag. 1) Ouder worden is een levenskunst die men jong moet leren. Omstreeks liet veertigste jaar bevinden wij ons in het tijdperk waarin wij een levensbestem ming óf gevonden óf aanvaard moeten hebben. Tegen het vijftigste jaar voelen wij dik wijls dat we ons lichamelijk moeten be perken. Na het vijftigste jaar komen wij in een tijdperk waarin wij de mogelijk heid moeten aanvaarden dat wij geeste lijk en lichamelijk moeten terugtreden van ons dagelijks werk. hoewel wij dat zelf vaak niet inzien. Het bedrijf moet enerzijds veel begrip hebben voor de problemen van de oudere werknemer en hem met respect tegemoet treden, doch anderzijds moet zij uit verantwoordelijkheid jegens de overige werkenden ook zorgen dat de voortgang van het bedrijf niet wordt be lemmerd. Dat dit spanningen met zich mee kan brengen, lijkt onvermijdelijk. Attendens framboesia heeft helpen genezen, nu een gezonde jongeling, die zijn land niet tot last hoeft te zijn, maar ervoor kan wer ken. De ondervoede baby, die toen met uw steun melk heeft gekregen, is nu flink opgegroeid en gaat naar school. De kaarten die u dit jaar koopt stellen UNICEF in staat onderwijzers en ver pleegsters op te leiden, meer gezond heidscentra en melkfabrieken in te rich ten, reizende gezondheidsteams te vor men, die medische hulp en voedings voorlichting geven. Als u nog nooit eerder UNICEF-wens- kaarten hebt gekocht, begin er dan dit jaar eens mee, want u kunt helpen een melaats kind te genezen, u kunt een kind tegen malaria beschermen, u kunt jonge kinderen de kans geven naar school te gaan, kortom, u kunt UNICEF helpen zijn doel te bereiken. Dat doel is dat alle kinderen veilig ter wereld komen, gezond kunnen op groeien en goed voorbereid in het leven staan. Deze prachtige dubbele Kerstkaarten, ontworpen door bekende buitenlandse kunstenaars, zijn gedrukt in zes kleuren. U kunt ze bestellen bij de heer A. Al- bers (reklamestudio) toestel 336, die voor een vlotte levering zal zorgdragen. Ze zijn per tien stuks met enveloppen verpakt in een doos. Bij voorbaat (namens de kinderen) be dankt. Algemene Ouderdomswet en Algemene Weduwen- en Wezenwet De premiegrens voor deze wet die op dit moment 12.000,per jaar be draagt, zal met ingang van 1 januari 1966 worden vastgesteld op 12.750, per jaar. De premiepercentages van res pectievelijk 8,7% van de A.O.W. en 1,5% van de A.W.W. blijven ongewij zigd. De verhoging van de premiegrens zal betekenen dat ook de grens van premie betaling van het ondernemingspensioen fonds tot de 12.750,zal worden op getrokken. Ziektewet en Ziekenfonds De huidige verzekeringsloongrens van 10.000,— per jaar is met ingang van 1 januari 1966 vastgesteld op 11.500. Deze grens geldt ook voor de W.W.-wet. Het maximumdagloon voor de premie berekening en de uitkering van 32,40 wordt gebracht op 36, De premie voor het ziekenfonds zal ver moedelijk worden verhoogd met 0,4%, d.w.z. dat de premie dan 5,8% bedraagt en door de werkgever en werknemer Werkloosheidswet ieder voor de helft wordt betaald. Vermoedelijk zal per 1 januari een pre mieverlaging worden afgekondigd en wel van 1 tot 0,8% OVVO VIJFTIG JAAR De Amsterdamse voetbalvereniging OVVO bestond kortgeleden vijftig jaar en ter gelegenheid daarvan is op 30 ok tober een wedstrijd gespeeld tussen het elftal van de Amstel Brouwerij en een ploeg oud-internationals uit Amsterdam. De baten van deze wedstrijd kwamen ten goede aan de jeugdkas van OVVO. Bij de tegenpartij zagen wij in het veld o.a. Van Mourik, Strieker, Stoffelen, Koekebakker, Tolmeijer, Mesman. Toen de heer De Jonge, die als scheidsrechter optrad voor het laatst floot was de stand gelijk, 2-2. Onze vertegenwoordigers ziet u op onderstaande foto. Staand v.l.n.r. scheidsrechter De Jonge, verder de spelers De Vries, Meijer, Lenstra, Toppin, Makel, Elzinga, Koerts en verzorger Struiksma; op de voorste rij: Tuile naars, Strieker, Dijkstra, Van Etten en Van der Schild.

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 2