Amstel exposeert in Groningen Agenda ONS leven in de brouwerij 6 Groningen heeft als tweede Neder landse stad een Instituut voor Nijver heid en Techniek; ter onderscheiding van het Amsterdamse staat er voor deze naam nog het woord Noordelijk; het is bovendien een instituut voor de drie noordelijke provincies. Drs. J. A. Bakker, staatssecretaris van het ministerie van Economische Zaken, heeft het maandag 25 oktober j.l. ge opend. Wij memoreren deze gebeurtenis in ons personeelsblad omdat de afdeling Public Relations in dit instituut een stand heeft ingericht, waar een schema tische voorstelling van het brouwproces is te zien, alsmede flesjes met gerst, halve korrels, groenmout, mout, moutkiemen, moutschroot, wort, bostel en hop. Bo vendien is er een compleet stel kuipers gereedschappen die zoals men weet, in ons bedrijf hoe langer hoe minder nodig zijn, nu wij het tijdperk van de metalen vaten zijn ingetreden. Wat is nu het doel van deze instituten? Voorlichten en toelichten, laten zien hoe iets wordt gemaakt, hoe iets werkt, wat de mogelijkheden zijn, belangstelling kweken voor onze nijverheid en techniek. Een bezoek aan het instituut is te ver gelijken met een bezoek aan tientallen fabrieken en laboratoria - het is dus uitermate boeiend en leerzaam ook voor jonge mensen, jongens zowel als meisjes. Onze stand staat in de ruimte waar de chemische industrie is vertegenwoordigd. Er staan o.a. een model van een ureum (kunstmestprodukt) fabriek, een toestel om de zuurgraad van een vloeistof con tant te houden, een toestel dat de wer king van norit (geactiveerde kool) laat zien. In een andere zaal kan men zijn krachten beproeven op een draaibank, verderop staat een scheepscommando- brug met stuurwiel, kompas en radar. Boven is o.a. te zien hoe een telefoon en een telex werken en hoe wegen worden aangelegd. Een bezoek aan het Noordelijk Instituut voor Nijverheid en Techniek moet van harte worden aanbevolen. Ook ïn Amsterdam Dit geldt ook voor het Nederlands In stituut voor Nijverheid en Techniek, Rozengracht 224-226, hoek Marnix- straat, Amsterdam. Dit is ook 's zondags geopend en toegankelijk voor veertig cent per persoon. Men kan er dan van 13.00 tot 16.30 uur terecht. Het aan trekkelijke van dit en het Noordelijke instituut is, dat men overal mag aan komen en alles mag proberen, precies wat men in een museum nooit mag. Kijken met de handen wordt hier zelfs aangemoedigd. In Amsterdam is een autozaal, de electrotechniek en de elec- tronica zijn er goed vertegenwoordigd, kernsplijting en atoomtheorie zijn op bijzonder bevattelijke wijze in beeld ge bracht, er is van alles te zien op het gebied van de scheepvaart, een niet vol tooid huis geeft de gelegenheid om nu eens precies te zien hoe alles in elkaar zit, er is een zetterij met van alles over papier en drukken enzovoort enzovoort. Werkelijk een plaats, waar menig uur kan worden doorgebracht en het zou ons sterk verbazen als een jongen of meisje, na hier een middag te hebben ge lopen en gekeken niet een of twee functies of beroepen zou kunnen op noemen die hij of zij zou willen uit oefenen. De beide instituten zijn nuttige en aan trekkelijke hulpmiddelen bij de beroeps keuze, terwijl zij hun die reeds hebben gekozen een goed beeld geven van wat er in andere bedrijfstakken te doen is. Do. 4/11 - Oefening hulpverl. dienst - Praktijkongevallen -f- m.o.m. Vr. 5/11 Clubavond klaverjasvereniging. Za. 6/11 Landelijke opleiding LOTUS. Contactavond Pers. Vr. en deelnemers wedstrijd veilig en schadevrij rijden, afd. Heerlen. Ma. 8/11 - Cursus Technisch Engels. Wo. 10/11 - Bedrijfsschool - Natuurkunde 6 en Soc. Aardr. Suriname EHIO gevarèn kernwapens infusen en injecties. Do. 11/11 - Oefening bedrijfsbrandweer BZB - Pomp met hulpstukken en de bediening hiervan. Vr. 12/11 Clubavond klaverjasvereniging. Clubavond biljartvereniging. Za. 13/11 - Instruktiemiddag BO IO kaderleden. Voetbalwedstrijd O. O. Vliegkamp Valkenburg (Katwijk a.d. Rijn). Valkenburg - Amstel Brouwerij. Ma. 15/11 - Cursus Technisch Engels. Wo. 17/11 - Bedrijfsschool - Het Brouwhuis en Nederlands 13 EHBO - EHIO afd. B. Wo. 18/11 - Oefening reddingsdienst - herhaling taak in fasen en het ^nopen- mapje" (10 t/m 13). Vr. 19/11 Clubavond klaverjasvereniging. Clubavond biljartvereniging. Za. 20/11 Voetbalwedstrijd Amstel Brouwerij Van Gelder papier. IN DIENST IN AMSTERDAM: N. M. Deden, Expeditie Mej. T. Wiebes, Poviet C. Bronkhorst, Poviet E. de Koekoek, Expeditie J. Spel, Expeditie Mej. C. A. P. van Reysen, Typekamer J. AG umbs, Bedrijf slaboratorium IN DIENST IN HEERLEN: A. F. Szlanina, Expeditie IN DIENST IN HELMOND: H. W. van Bussel, Expeditie T. A. J. van Dalen, Expeditie J. v. d. Kerkhof, Bottelarij UIT DIENST IN AMSTERDAM: Mej. H. A. A. Walda, Loonadministratie G. M'óring, Hoofdboekhouding Mevr. J. M. C. de Graaff-van Miltenburg, Oper. and Cons. Div. J. I. Alcade Tome, Bottelarij S. Asensio Aniceto, Bottelarij E. Casares Dorribo, Bottelarij V. Egea Fernandez, Bottelarij D. Fernandez Parra, Bottelarij D. Gonzalez Gonzalez, Bottelarij D. Guirao Perez, Bottelarij J. A. Lopez Garcia, Bottelarij F. Martinez Garcia, Bottelarij E. Moure Fernandez, Bottelarij F. Perez Artero, Bottelarij V. Perez Aznar, Bottelarij P. Sanchez Egea, Bottelarij M. Sanchez Lorente, Gistkelder B. Sanchez Perez, Bottelarij A. Sanchez Vasquez, Bottelarij D. Sanchez Yunta, Bottelarij A. Tang, Expeditie J. Valera Vilar, Bottelarij H. H. Vroom, Bottelarij mej. J. Kingma. P. Zurano Lopez, Bottelarij G. Pool, Expeditie J. Alcantara Valderrama, Legerkelder A. Carral Alvarez, Bottelarij J. Manera Espasa, Bottelarij WC. Mostaard, Laboratorium P. Sanchez Zurano, Bottelarij GEBOREN: Anja Jacobina, d.v.h. echtp. Pesman-van Bodegom (Research Lab.) Louise Hubertina, d.v.h. echtp. Muschner- Stienen Ketelhuis Andries Bernardus, z.v.h. echtp. v. d. Poel- Vermeulen (Legerkelder) GETROUWD: Mej. G. Elferink (Statistiek) met de heer 1. Klok E. D. van Brunschot Personeelszakenmet mej. J. Kingma.

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 6