Th. J. Willemsen winnaar Zesde intercol^egiaile bïljarttoernooi 5 De biljartzaal van het Amsterdamse Park Hotel was zaterdag 23 oktober weer geheel het domein van de Amstel Brouwerij. Drieenzestig werknemers hadden zich verzameld om eikaars krachten te meten met behulp van een biljart, een keu en drie ballen. Om elf uur waren allen op één na (de heer Sleven, die autopech had en met de trein uit Nijmegen moest komen en een uur later arriveerde) aanwezig en de heer Beekman heette hen welkom, waarna het zesde intercollegiale biljart- toernooi kon beginen. De partijen zou den bestaan uit vijfentwintig beurten en Om zes uur gingen de deelnemers, van wie de meesten vergezeld waren door hun echtgenoten, naar boven alwaar de tafels gedekt stonden. Tijdens de maal tijd deelde de heer Beekman mede wie er in de finale tegen elkaar zouden uit komen. Het waren de heren Warmen- hoven, Stravers, Van Dillen, Slager, Baars en Willemsen. De heer Kranenberg, die ook nu weer de hele dag had meegespeeld, gaf in zijn tafelrede uiting aan zijn gevoelens van tevredenheid aangaande de wijze waar op deze biljartdag weer aan zijn doel had beantwoord: het bijeenbrengen van De winnaar van het zesde biljarttoernooi, de heer Th. J. Willemsen uit Rotterdam, met de wisselprijs, een vaas van gekleurd kristal, die hij zojuist van de heer Kranen- berg in ontvangst heeft genomen. Naast deze de heren Beekman en Tournier. de spelers waren verdeeld in poules. Er werden om te beginnen honderdacht entachtig voorpartijen gespeeld, waarbij 6.350 caramboles werden gemaakt. Uit deze partijen kwamen winnaars naar voren, die de demi-finalepartijen speel den. Het toernooi had een dermate vlot verloop, dat, in tegenstelling tot vorige jaren, de demi-finale ruimschoots voor het eten kon worden gespeeld. Er werd aan verschillende tafels uit stekend partij .gegeven, uiteraard o.a door onze crack, de heer Marees, wiens hoogste serie bestond uit eenenzeventig caramboles; hij maakte tevens het hoogste gemiddelde, cadre 10,23. Niette min was zijn percentage net niet groot genoeg om naar de demi-finale over te gaan. Dit lukte wel aan de heer Baars, die zich weer eens een zeer bekwaam biljarter betoonde. collega's die, hoewel vaak ver van elkaar verwijderd, toch voor één en dezelfde brouwerij werken. Tevens deelde de heer Kranenberg mede dat de resultaten van de fiiptopper van dusdanige aard waren, dat de directie met voldoening op het afgelopen oktober-oktober-jaar kon te rugzien. Na het diner werd in de biljartzaal koffie geserveerd en kreeg iedere deel nemer een herinneringsvaantje, waarna de finale een aanvang nam. Met frisse moed begonnen de finalisten aan hun laatste partij, geen sinecure, want aller ogen waren nu op de drie tafels gericht en de verrichtingen van de zes collega's die nu eenmaal geen ge routineerde wedstrijdbiljarters zijn. De zenuwen spelen bij zo'n finale dan ook hun eigen onverbiddelijke partij mee. Het slot was in zoverre verrassend, dat In juni 1966 zal een tweedaagse reis worden gemaakt naar Luxemburg. Een feestcommissie is gekozen voor het voor bereiden van de viering van het vijftien jarig bestaan. Verder zullen op zaterdag 11 december Sint Nicolaas en Zwarte Piet de leden van de reisvereniging komen bezoeken in het leslokaal. niet de man won die het allerbeste kon biljarten, maar de man die het meeste van zijn partij had gemaakt, in dit geval de heer Willemsen, inspecteur uit Rot terdam, die tweeënzeventig procent van zijn te maken caramboles had gescoord. Hij mocht uit handen van de heer Kranenberg de wisselprijs, een vaas van gekleurd kristal in ontvangst nemen. Tweede en derde werden de heren Slager en Stravers; zij ontvingen een herinneringsbeker. Hoewel de heer Baars niet in de prijzen was gevallen, wijdde de heer Kranenberg prijzende woorden aan hem en noemde hem de beste bil jarter van de Amstel Brouwerij. Ge woontegetrouw hadden onze collega's uit Groningen voor drie Groninger koeken gezorgd, en deze werden uitgereikt aan de spelers die net niet in de demifinale waren gekomen, namelijk de heren Hoogland, Van Gaaien en Snel; de weefspoel met thermometer die de Hengelose collega's hadden meegebracht ging naar de heer Marees voor zijn knappe prestaties. De vlotte gang van zaken had tot resul taat dat om circa negen uur deze zesde biljartdag ten einde was. Dit was vooral gunstig voor de collega's die nog een lange thuisreis voor de boeg hadden. De stemming is de gehele dag uitstekend geweest, niet alleen in de grote zaal, maar ook in de kleine bovenzaal, waar vier biljarts in gebruik waren. Over het algemeen is men zeer te spreken over het verloop van de wedstrijden en men liet zich enthousiast over deze dag uit. Wij waren verheugd enkele nieuwe ge zichten te zien en het speet ons dat enige bekende spelers ditmaal ontbraken. Diverse collega's die niet aan het toer nooi deelnamen kwamen in de loop van de dag een kijkje nemen en deze be langstelling is uiteraard zeer op prijs ge steld.

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 5