Helmond heeft een Personeelsvereniging Dr A. M. van der Putten bedrijfsarts in Helmond Afscheid 7 Al sinds enkele maanden werd in Hel mond serieus gepoogd om te komen tot de oprichting van een personeelsvereni ging. En op 4 oktober j.l. was het dan zover. Op deze datum was n.l. een bijeenkomst belegd voor het gehele personeel met als enig agendapunt de verkiezing van een bestuur. De opkomst was in één woord geweldig. Men had niet veel moeite om een bestuur te kiezen, wat niet wil zeggen dat de verkiezing zonder spannende momenten verliep. De strijd om de voorzittersstoel vormde daardoor dus de eerste voorzitter van de Helmondse personeelsvereniging. Het bestuur bestaat uit vijf leden, te weten een voorzitter, een secretaris, een pen ningmeester en twee leden. De heer Cremers (loonadministratie) werd gekozen als penningmeester, mej. Jacobs (personeelszaken) als secretaresse en de heren Bijkerke en Van Kilsdonk als lid. Insiders kunnen hieruit concluderen dat men bij de verkiezing niet over één nacht ijs is gegaan want aan de ver kiezing van de heer Cremers en mej. Bestuur en leden van de nieuwe vereniging Zittend het bestuur, v.l.n.r. de heren Cremers (loonadm.) penningmeester, Bijkerke (Techn. D.) lid, Wiersma (magazijn) voorzitter, mej. Jacobs (Personeelszaken), secretaresse, de heer Van Kilsdonk Bedrijfskantinelid. een nek-aan-nek-race tussen de heren Wiersma (magazijn) en Bijkerke (techn. dienst). De heer Wiersma behaalde twee stemmen meer dan zijn rivaal en werd Jacobs zal niet zijn vreemd geweest dat de eerste in zijn dagelijks werk de be schikking heeft over een telmachine en de laatste over een schrijfmachine. Ook met de heer Van Kilsdonk zit men direkt in het politieke vlak, daar deze immers in het dagelijkse leven de scepter zwaait in de bedrijfskantine. Tijdens zijn maiden-speech ontpopte de heer Wiersma zich als een voortreffelijk redenaar, voor wie een opleesverbod beslist geen ramp zou betekenen. Hij gaf alvast een voorlopig overzicht van de plannen van het bestuur voor de komende periode. En deze zijn niet mis: een voetbalclub (die gaat meespelen in de reeds be staande competitie tussen de diverse Helmondse industrieën) een visclub, een kaartclub en een wandelclub; terwijl zelfs al wordt gefluisterd over wielrennen. Na dit exposé was uiteraard het woord aan de ledenvergadering. Hierbij bleek dat de heer Meulendijks (vatenvulafde- ling) in spreektalent beslist niet voor onze voorzitter onder doet. Hij waarschuwde het bestuur niet tevéél hooi op de vork te nemen en verzekerde dat het niet mee zou vallen om alle leden steeds tevreden te stellen. En hier mede was dan ook de conservatieve vleugel gevormd. Al met al was het een bijzonder gezellige avond, hetgeen uit nevenstaande foto moge blijken. Inmiddels weten wij dat het gehele per soneel van de vestiging Helmond lid is geworden van de personeelsvereniging. Wij wensen het bestuur van de perso neelsvereniging van harte geluk met dit enorme succes en spreken de hoop uit dat onze Helmondse personeelsvereni ging een bloeiend en langdurig bestaan beschoren zal zijn. K. In verband met het vertrek van dr J. T. Buma per 1 november is dokter A. M. van der Putten aangewezen als de nieuwe bedrijfsarts voor onze vestiging te Helmond. Dokter Van der Putten is sinds 1 januari 1959 al als bedrijfsarts aan een aantal Helmondse bedrijven verbonden. Vóór die tijd was hij werkzaam o.a. als militair arts in Nieuw-Guinea en als huisarts op Aruba. Dokter Van der Putten volgde in 1952 de eerste full-time cursus voor bedrijfsartsen, welke in Nederland werd gegeven door het Instituut voor Praeventieve Geneeskunde te Leiden. Onze nieuwe bedrijfsarts zal vanaf 1 november elke dinsdag spreekuur houden in de nieuwe spreekkamer in de bedrijfskantine. Wij heten dokter Van der Putten van harte welkom in onze Amstelgemeenschap en hopen, dat hij vele jaren in ons midden zal vertoeven. K. Tijdens het samenzijn in de Gijsbreght- kelder op 30 september ter gelegenheid van het afscheid van de heer WKool bergen, werd deze o.m. toegesproken door de heer Binnekade, die hem ook een geschenk overhandigde, zoals deze foto toont.

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 7