Buitendienst vergaderde en verzamelde strafpunten Dieren snipperdag 5 Ons buitendienstpersoneel is vrijdag 8 oktober bijeengeweest in het motel Arnhem. Óm half tien opende de heer J. Siep, hoofdverkoopleider, de vergadering van de uit alle windstreken gekomen inspecteurs en vertegenwoor digers en kondigde het ochtendpro gramma aan; wat er 's middags zou worden gedaan bleef vooralsnog ge heim In een doorwrocht betoog zette drs J. Scheers de methoden uiteen welke bij het moderne marktonderzoek worden toegepast. Deze voor alle buitendienst- employé's belangrijke materie, die ver lucht werd met dia's, werd geboeid ge volgd. Na de koffiepauze richtte onze commer ciële directeur, de heer P. Kranenberg, zich tot de aanwezigen en haakte met zijn behandeling van de toenemende specialisatie bij het commerciële beleid in op de rede van de heer Scheers. Ook de Amstel Brouwerij moet volgens wetenschappelijke normen geleid worden in deze gecompliceerde tijd. Als gevolg hiervan heeft de directie besloten de groep naaste medewerkers uit te breiden met een functionaris die zich zal bezig houden met de verkoopbevordering. Met deze zware, uitermate belangrijke taak is de heer L. K. G. Smit belast, tot dusver hoofd van de afdeling thuisver- bruik. De plaats van de heer Smit wordt ingenomen door drs B. Sarphati, tot dus ver managing director van de brouwerij op Porto Rico. De heer Kranenberg ging vervolgens in op enkele andere punten. Vooral het nut van de documentatie werd nog eens nader toegelicht, zodat thans wel een ieder duidelijk is dat een goed geoutil leerde documentatie een strikte eis is. Na een gezamenlijke maaltijd kwam de grote verrassing. In groepen van vier, twee inspecteurs en twee vertegenwoor digers, moest in de omstreken van Arn hem een autorally worden gereden: hier bij moesten tal van commerciële en vak technische opdrachten worden uitge voerd: b.v. een werkbezoek aan een café en een slijter, vragenlijsten invullen, reklameopdrachten uitvoeren, een bier klacht op de juiste wijze behandelen en nog veel meer. De ideale inspecteur en vertegenwoordiger zouden een hele kluif aan deze opdrachten hebben gehad. Het viel dan ook niet te verwonderen dat er heel wat strafpunten werden opge lopen, mede doordat er overal onderweg controleposten waren opgesteld. De rekenkamer kreeg dan ook handen vol werk toen de equipes successievelijk binnenkwamen en de eerste resultaten konden worden verwerkt. Naarmate de tijd verstreek steeg de spanning en het was al over vijf toen de heer Siep uit eindelijk de winnende equipes kon be kendmaken. Het was een nek-aan-nek- race geweest. De eerste prijs ging naar equipe W, bestaande uit de heren Ypkemeule, Goudemond, Kwant en Van Nouhuys, met 405 strafpunten. Als tweede werd geklasseerd (met slechts twee strafpunten meer) equipe P, be staande uit de heren Ten Hoope, Van den Heuvel, Van Bueren en Timmers. Voor de derde prijs kwamen twee equipes met ieder 477 strafpunten in aanmerking. Het betrof de heren Lange- la, De Visser, Van der Kooy, Schregel en Koster, Rek, Jonge Poerink en Van Hilten. Alle prijswinnaars kregen een waardebon. Het was een zeer geslaagde dag geweest die bij alle aanwezigen veel enthousiasme heeft verwekt. v. d. S. Het was op 4 oktober Dierensnipperdag. Het Amsterdam Hilton Hotel had buiten de tafels gedekt om de dieren te onthalen. Tientallen honden en paarden werd een lekker hapje aangeboden. Ook onze paarden werden getracteerd.

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 5