De ondernemingsraad HELMOND - AAN WEZIGHEIDSST A AT EN VISITATIE Afscheid J. van der Meulen De voorzitter, mr E. J. Egberts, opende 14 oktober de vergadering van de onder nemingsraad met enkele mededelingen. Hij stelde de raad op de hoogte, dat bin nenkort het verkoopmagzijn op de hoek van de 's-Gravesandestraat - 2de Boer- haavestraat zal worden geopend. Drie dagen per week tussen 16.00 en 18.00 uur zal dit magazijn open zijn voor de verkoop van glazen, reclame-artikelen en Nibb-it producten. Nadere mededelingen zullen in de loop van de volgende week worden bekend gemaakt. Vervolgens deelde de heer Egberts mede, dat zoals men uit de kranten heeft kunnen lezen, er een accijnsverhoging op komst is voor het bier. Dit betekent een prijsverhoging voor de consument. De invloed van deze maatregel op de omzet is op dit moment niet te voor spellen. Zoals destijds in de raad is besproken, wil de directie het gehele personeel in de gelegenheid stellen om kennis te maken met ons bedrijf in Helmond. Wat de werknemers in Amsterdam betreft zal op twee zaterdagen in november een grootscheepse excursie per bus worden georganiseerd, waaraan iedere werk nemer, die nog niet in de gelegenheid is geweest Helmond te bezichtigen, met één introducé kan deelnemen. Ook over dit punt zullen nog nadere mededelingen volgen. De agenda vermeldde vervolgens het punt aanwezigheidscontrole. De raad stelde de directie voor om de aanwezig heidscontrole voor uurloners op dezelfde wijze te doen geschieden als voor het kantoorpersoneel. De voorzitter deelde mede, dat ten aan zien van de aanwezigheidscontrole een onderscheid dient te worden gemaakt tussen de wijze van registratie en de cor rectiemaatregelen, die moeten worden genomen indien iemand onrechtmatig verzuimd. De heer Egberts stelde zich op het standpunt dat ten aanzien van dit laatste punt, d.w.z. de sancties, geen onderscheid dient te worden gemaakt tussen personeel dat per week en dat per maand wordt betaald. De wijze van registratie bij de uurloners kan én om organisatorische en om administratief-technische redenen moei lijk via presentielijsten geschieden. Bo vendien komt daar nog bij dat dit laatste systeem ook niet bevredigend werkt. De directie is met deze kwestie bezig en zij zal binnenkort een nieuwe wijze van registratie aan de raad voorleggen, waar bij dan tevens een andere werkwijze ge volgd zal worden ten aanzien van het onrechtmatig verzuim. Nauw hiermede in verband staande was het volgende agendapunt, n.l. de visitatie uurloners. Het voorstel van de raad om de visitatie af te schaffen, werd door de heer Egberts afgewezen, waarbij hij opmerkte wel volledig begrip te hebben voor het feit, dat het onjuist is om de ene categorie personeel wel en de andere categorie personeel niet aan de visitatie te onder werpen. De heer Egberts voegde daar aan toe, dat een controlemaatregel als visitatie, die in het Nederlandse bedrijfsleven algemeen gebruikelijk is, door de werk nemers niet gezien en beleefd dient te worden als een gebrek aan vertrouwen van de werkgever ten opzichte van de werknemer, doch uitsluitend als een pre ventieve maatregel om zwakke broeders te weerhouden van domme dingen. Bij de verplaatsing van de portiersloge zal met door de raad gemaakte opmerkingen rekening worden gehouden. Bij de bespreking van het volgende punt van de agenda, de werkclassificatie, hield de raad een krachtig pleidooi voor een betere informatie van het kader van de C.A.O.-functies in het bedrijf. De heer van Marwijk Kooy, die deze vergadering bijwoonde, zegde toe dat, indien er een tekort aan informatie zou bestaan, hij ervoor zal zorgdragen dat aan dit punt aandacht wordt besteed. Bij de rondvraag werd opgemerkt, dat het tóch wel wenselijk is indien onze Spaanse arbeiders in het bezit zouden worden gesteld van een in het spaans vertaalde C.A.O. In Heerlen blijkt bij het personeel enige ongerustheid te bestaan ten aanzien van de toekomst van dit filiaal. De voorzitter deelde mede, dat, hoewel hiervoor geen aanleiding is, hij zal bevorderen dat het personeel tijdig zal worden ingelicht over eventuele veranderingen die in de toekomst te verwachten zijn. Twee leden van de raad hadden op uit nodiging van de vakbeweging een bezoek gebracht aan enkele Duitse brouwerijen, waarbij het hun was opgevallen, dat in het algemeen de bedrijven aldaar be langrijk schoner waren dan ons bedrijf in Amsterdam. Men vond het prettig dat er via Het Spongat ook nog eens extra aandacht wordt gevestigd op dit punt. Nadat de volgende vergadering was vastgesteld op 1 december a.s., om 14.30 uur, sloot de voorzitter de vergadering. De heer J. van dér Meulen heeft op 1 oktober in de Raadskamer temidden van zijn naaste medewerkers en vrien den afscheid genomen van ons bedrijf in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Jarenlang heeft hij te Sneek een der oudste Amstelagentschappen, dat hij van zijn vader had overgenomen, beheerd. Bij de oprichting van de Jelcombinatie werd hij vanwege zijn technische kwali teiten aangesteld tot productieleider voor Jel-limonade op ons filiaal te Hengelo. Nadat de productie van Jel was stop gezet was de heer Van der Meulen werkzaam op de afdeling Statistiek in Amsterdam, waar hij met veel toe wijding en nauwgezetheid de omzetsta- tistieken bijhield. Wij hopen dat onze beminnelijke ex-medewerker zich nog vele gelukkige jaren kan wijden aan zijn technische en muzikale hobby's. D. De heer J. van der Meulen, afdeling Statistiek, bij zijn afscheid in de Raadskelder. Rechts zijn echtgenote, links de heren Smit, Veldkamp, Kee, Driessen en Halber- stadt. 4

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 4