Agenda ONS leven in de brouwerij Vr. 24/9 - Clubavond van de tennisvereniging Clubavond van de biljartvereniging Clubavond van de klaverjasvereniging Za. 25/9 - Landelijke opleiding LOTUS Wo. 29/9 - EHBO-IO-BB praktijkongevallen/m.o.m. Do. 30/9 - Oefening brandweer BZB Organisatievorm en afleggen Vr. 1/10 - Clubavond van de biljartvereniging Clubavond van de klaverjasvereniging Za. 2/10 - Jaarvergadering EH en GD district Nrd. Holland Wo. 6/10 - Bedrijfsschool - Bedrijfskennis en Rekenen A EHBO-IO-BB Uitwendige bloedingen en stelping Do. 7/10 - Oefening reddingsdienst - Organisatie en „knopenmapje" Vr. 8/10 - Clubavond van de biljartvereniging Clubavond van de klaverjasvereniging Za. 9/10 - Visdag voor de leden van de visvereniging Altijd Beet - vertrek te 06.30 vanaf de brouwerij naar de Wieringermeer. Instruktiemiddag BO IO kaderleden. Afscheid van de heer W. Koolbergen Op donderdag 30 september om 16.30 uur zal de heer W. Koolbergen, motor schipper, in de Raadskamer van de Gijs- breghtkelder afscheid nemen wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Op 15 november 1918 kwam de heer Koolbergen voor de tweede maal bij de brouwerij in dienst en hij kan zich dus met recht lid van de oude garde noemen. Hulde voor het Echtpaar Verhaar-van Straten Op donderdag 16 september j.l. werd in een vergadering van de beheercommissie van de vacantiehuisjes het echtpaar Ver haar uitgenodigd teneinde afscheid te nemen na een driejarig gastvrouw/heer/ schap van het centrum Junne bij Om men. Reeds eerder had een spontane huldiging plaats gevonden ten huize van dit echtpaar door vele vacantiegangers van de afgelopen zomer. Tijdens bovengenoemde vergadering werd bij monde van de voorzitter een officieel dankwoord gesproken namens het bedrijf. De heer Broekhuysen zei o.m. dat door de zeer warme en persoonlijke wijze, waarop de heer en mevrouw Verhaar hun taak hebben verricht, de commissie maar vooral ook de vacantiegangers met grote dankbaarheid zullen blijven denken aan de goede zorgen van dit echtpaar tijdens hun verblijf in Junne. (Vervolg van pag. 3) zitten - als dan de broeken aan de stoe len kleefden, betekende dit dat het bier goed was. Er gaat van ir van Marwijk Kooy, als hij spreekt zo rustig en helder formulerend, met steeds iets van een geamuseerde trek om de mond - een vertrouwenwekkend gezag uit. Dat komt hierdoor: hij is het type van de man, die volkomen voldoening in zijn werk kring vindt en wiens som van interessen geheel door die werkkring wordt om sloten. Daarom is het eigenlijk overbodig hem te vragen of hij, buiten zijn werk, nog speciale liefhebberijen heeft. Is zijn werk niet zijn hobby? „Misschien zelfs te veel," antwoordt hij. „Vroeger, in mijn studententijd, heb ik veel getennist - ik zat in het nationale studenten- tennisteam. 's Winters deed ik ook vrij veel aan hockeyën en schermen. Lief hebberij voor de jacht heb ik van mijn vader geërfd. Maar in 1953 ben ik ge trouwd en nu ben ik vader van drie kinderen, een meisje van 11 en jongens van 9 en 6. Het is altijd moeilijk, het juiste evenwicht te vinden tussen werk, gezin en liefhebberijen, je gaat begrijpen dat je werk de beste hobby is. Wanneer u mij vraagt of ik hetzelfde beroep zou kiezen als ik mijn leven nog eens kon overdoen, zeg ik ja, ofschoon ik mij heel goed kan voorstellen dat een spe cialistische kant van de medicijnen, bij voorbeeld de chirurgie, een grote aan trekkingskracht op iemand uitoefent; anderzijds voel ik, b.v. op reis in Grie kenland, het gemis aan kennis van geschiedenis en cultuur. Maar neen, ik ben zó verbonden met ons bedrijf, met de hele sfeer die daar heerst, met al het nuttige werk dat hier gedaan moet worden, dat ik toch niet anders zou wensen. Ik ben geheel tevreden. Wij wonen aan de heide in Laren, in de stilte, vlak naast een natuurreservaat. Lezen doe ik veel - weinig ontspan ningslectuur, hoofdzakelijk vaklitera tuur. Muziek beoefen ik niet - ja, vroe ger heb ik wat aan harmonicaspel ge daan. Maar nóg eens, niets geeft zo'n bevrediging als het werk voor het bedrijf en daarbij voel ik het als een voorrecht dat ik samen met de drie andere direc teuren - iedere ochtend houden wij een bespreking over de lopende zaken in onze gemeenschappelijke directiekamer - in goede coördinatie de belangen van onze brouwerij kan behartigen. Het aardige is, dat zich praktisch iedere dag interessante problemen voordoen, er is altijd variatie, dit is geen doods werk, het is geen bedrijf met een standaard recept, want ons produkt is en blijft een natuurprodukt, iets dat leeft en aan wijzigingen onderhevig is." Aan de wand, achter het schrijfbureau van ir van Marwijk Kooy, hangt een kleurige schets van de nieuwe Hel- mondse brouwerij in aanbouw. In de andere wand is een boekenkast inge bouwd; er staan rijen studieboeken in en daarboven staat een opgezet eendje, zeldzaam exemplaar dat de jonge Rein- hard eens met zijn jachtgeweer gescho ten heeft. En naast de deur hangt een zwart bord, waarop met krijt vreemde figuren getekend zijn: de ene figuur stelt de warmteoverdracht van een bierketel voor en de andere het nieuwe expeditie centrum van de Amstel Brouwerij, dat ginds - van de kamer uit in de verte even zichtbaar - aan 't ontstaan is. Naast beide tekeningen staat een inge wikkelde formule geschreven, in duide lijke letters en cijfers. Naar die cijfers en letters - wit op zwart - hebben we gedurende het gesprek met ir van Mar wijk Kooy telkens moeten kijken. In heel hun strakke eenvoud, mannelijk, met een kloeke en nauwkeurige hand opgetekend, vormen zij de beste karak teristiek van onze technische directeur. Daarvoor moet iedere portrettist en iedere interviewer zich gewonnen geven. De mens tekent zijn leven met zijn eigen hand. Bslr In dienst gekomen: AMSTERDAM P. G. Andree, Koelhuis W. Rikkelman, Expeditie E. Huijsing, Expeditie M. P. Bergers, Brouwhuis J. J. Garcia Lozano, Legkelder R. Pastoriza Garcia, Legkelder J. L. Sanchez Quiroga, Legkelder E. D. Servando Correa, Legkelder E. Tomas Buenrostro, Legkelder R. Bürmann, Bierproduktie Mej. W. F. Kremer, Contracten E. Agsteribbe, Bedr. Lab. Mej. A. W. M. de Weerdt, Export D. A. Le Grand, Loonadministratie DEN HAAG W. Lodder, Expeditie Uit dienst: A. Tamaëla, Bottelarij H. Castro Servan. Bottelarij R. Merino Menchaca, Legkelder Th. C. Weiman, Magazijn Gehuwd: Mej. E. D. Smink met de heer K. Mulck- huyse M. P. Exposito Marcelino (Bottelarij) met Senorita P. A. Jerez Castilla Geboren: Robert J. P. M. zoon v. h. echtp. Wilders- Medenbach (Thuisverbruik) Albert Jakob, z. v. h. echtp. Kluyver-Rusch (Antill. Br.) Johanna Caroline, dochter v. h. echtp. Gravesteijn-Pars (Afvulafdelingen) 4

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 4