Onze eerste lustrum vis wedstrijd op tl sept. '65 2 De vrolijke vissers vlak voor de terugtocht naar Amsterdam. De weergoden waren niet met ons. In regen en koude wind stonden langs de oever van het Noordhollands Kanaal bij Ilpendam, plus minus 75 man - waar onder 2 dames: le. min of meer te verkleumen in de regen; 2e. met een hengel geaasd met worm of deeg te proberen vis uit het water te halen. En dit alles ter gelegenheid van onze vijfde jaarlijkse viswedstrijd. Kenmerkte zich de gehele zomer van dit jaar door koude en regen en slechte vis vangsten, ook deze wedstrijd was, wat vangst betreft, geen evenement. Met de behaalde resultaten stak de uitslag zeer sterk af bij onze vorige wedstrijden, nl. 200 stuks vis. Van onze feestelijke wed strijd trok de vis zich niets aan; van die zijde hadden wij dan ook geen mede werking. Eventueel zou men geneigd zijn te den ken, dat - gezien wij deze keer onder integer politioneel toezicht visten (7 heren van bureau Linnaeusstraat, Am sterdam Oost verrichtten de controle) - niemand het risico wilde lopen met dit politie-team in contact te komen wegens daden, die niet in overeenstemming waren met het wedstrijdreglement, zodat hierdoor de vangsten tot een minimum beperkt bleven. Achteraf bleken de ken nismaking en het contact met deze politiefunctionarissen zeer aangenaam, zonder dat hier van enige corruptie sprake kan zijn. De lunch in café De Tramhalte verliep vlot en gezellig. De hete soep verkwikte menigeen en de belegde broodjes vlogen de door de kou hongerige magen in, evenals het rondje, dat ons namens Mr Egberts, die met vacantie was en helaas niet van de partij kon zijn, werd aangeboden. Van deze plaats af hiervoor alsnog een dankbaar: PROSIT! Na de lunch installeerden wij ons aan een ander deel van de oever van het kanaal. Het weer was intussen opge klaard, maar de nare koude wind bleef hardnekkig waaien. Vervolg van pag. 1) er nog maar dertig van over). Later werd ook Joh. Kooy's zoon directeur, maar die kwam jong te overlijden. Daar op vroeg men zijn vader, die toen nog in Delft studeerde, de leiding van het bedrijf op zich te nemen en hij deed het, nadat hij eerst nog enige tijd op 'n Duit se brouwschool had gestudeerd. Van 1913 tot 1959 is mijn vader hier direc teur geweest. Maar het is bepaald niet zo, dat ik, als lid van de vierde gene ratie, naar dit bedrijf gehaald ben - ik kan mij zelfs niet herinneren, dat ik als kind bij de Amstel gespeeld heb. Het is allemaal heel anders gegaan." Ook in deze laatste visperiode beleefden we niet veel succes en vroeger dan anders vertrokken de autobussen met inhoud weer richting Amsterdam, 's Avonds bijeenkomst in de Gijsbreght- kelder. Om ongeveer half negen werden de resultaten door de heer Struiksma bekend gemaakt vergezeld door het uit reiken van de prijzen. De eerste prijs was behaald door (al weer) de heer Bloem met 19 punten; de tweede prijs was behaald door de heer de Lang met 16 punten en de derde prijs met 12 pnt. door de heer Hoogland. De grootste baarzen (20 cm.) werden gevangen door de heren Martini en Hoogland (voornoemd) en de heer Fran sen (17 cm.). De heer de Vries (chauffeur) ving de eerste baars; de heer Rijnbeek de laatste. De groepsprijs was voor groep D met 48 punten. Vervolgens ontvingen de enige dames nl. mevrouw Weers en mevrouw Hollander na loting ieder een in volume afwijken de vaas met bloemen. Zij vingen ieder 1 vis. Hoe sportief was de mededeling van de heer Van Bremen, dat de vis van 20 cm., die hij gevangen had, geen baars maar een voorn was, waardoor hij uitermate correct een hem toekomende prijs van de hand wees. BRAVO! Het verdere verloop van deze feestavond Reinhard van Marwijk Kooy werd op 27 december 1924 in De Bilt geboren. Hij is dus nu ruim 40 jaar („en ze zeg gen, dat met 40 het leven pas begint, zodat er eigenlijk maar weinig van te vertellen valt"). In Zeist ging hij op school. Nog altijd is hij zijn ouders dankbaar, dat ze tegen hem zeiden: Ga jij maar op de fiets heen en weer. „Op die manier ging ik door weer en wind en dat is heel wat gezonder dan al dat gerij van schoolkinderen in bus of auto. Ik was op een ongelukkige datum ge boren, midden in het schooljaar, zodat ik - om niet een jaar te missen - op mijn vijfde door moeder thuis werd zal ik U niet uitvoerig uit de doeken doen. Onder de tonen van de band „The Metro's" bewogen de danslustigen zich over de tegelvloer en iedereen amuseerde zich uitstekend. Tot ons aller genoegen verscheen plotse ling Neptunus (de heer H. de Vries) ten tonele, die ons vanuit zijn onderwater positie zou hebben gadegeslagen en in het bijzonder getroffen werd door de medewerking van mevrouw Struiksma, die haar echtgenoot zo vaak moet mis sen voor de uitvoering van zijn organi serende functie. Als dank hiervoor overhandigde hij - Neptunus - mevrouw Struiksma een groot en fraai boeket bloemen. Onze dank voor het genotene gaat in de eerste plaats naar de directie voor alle medewerking die wij bij deze gelegen heden steeds ontvangen en in de tweede plaats naar de leden van het viscomité, die dit visfestijn weer zo voortreffelijk mogelijk hebben georganiseerd. Wat bij het volgende lustrum onder het motto „HOE LANGER HOE GEK KER" uit de bus komt, zullen wij dank baar afwachten. En in de derde plaats onze dank aan allen, die door hun geringere of grotere bijdragen deze dag en avond tot een lustrumfeest hebben gemaakt, dat kou en nattigheid spoedig deed vergeten. Van Vrede onderwezen en op mijn zesde ineens in de tweede klas kon komen. Toen ik elf was, ging ik naar het christelijk lyceum, waar ik met mijn voorliefde voor reke nen de afdeling HBS-b koos. Van die keus heb ik nooit spijt gehad, ofschoon ik het toch wel eens jammer vind dat dit soort onderwijs zo weinig ruimte laat voor dingen die toch óók heel be langrijk zijn, bijvoorbeeld kunstgeschie denis en zo. Ik ging al vroeg rechtstreeks de technische richting in. Op mijn zes tiende jaar deed ik eindexamen. Graag was ik ineens naar de Technische Hoge school in Delft gegaan, maar het was 1941 - midden in de oorlog - en mijn (Vervolg op pag. 3)

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 2