D.H.B.V. (3) Agenda ONS leven in de brouwerij HOE We hebben in het voorgaande stukje ge sproken over voorlichtingsavonden. Het is met een bezetting als de onze nu eenmaal niet mogelijk om overdag een twintigtal mensen uit het werk te halen en we zullen dan ook, indien er belang stelling voor bestaat, een en ander trachten te plannen in vier avonden (lx per week). We beginnen dan om 20.00 uur en zullen na een uur theorie een korte pauze houden om vervolgens ruim een uur in praktijkbehandeling te beoefenen. Gedacht wordt aan de maan dag- en dinsdagavonden in januari, februari en maart 1966. Misschien zult u zich afvragen waarom deze voorlichting niet schriftelijk kan worden gegeven. Dit kan niet omdat de praktische handelingen van het medisch gedeelte zoveel mogelijk moeten worden geoefend. De indeling van de avonden is als volgt: Op de eerste avond behandelt een ambtenaar van de Rijkspolitie het ver keerstechnische gedeelte en de volgende drie avonden zijn gewijd aan het medisch gedeelte onder leiding van een docent arts en met medewerking van een be voegd kaderinstructeur. De voorlichtingsavonden hebben beslist niet het karakter van een EHBO-cursus, maar beogen slechts het bijbrengen van enige vuistregels voor het verlenen van de allernoodzakelijkste hulp in de eerste minuten na het ongeval, in afwachting van de komst van deskundige hulp. WAT Het geheel is ingedeeld in de volgende hoofdstukken: Hoofdstuk I Enkele algemene raadge vingen omtrent verkeerstechnische maat regelen en hulpverlening aan slacht offers. Hoofdstuk II Verkeerstechnische maat regelen meer in het bijzonder behandeld. Hoofdstuk III Verzorging van de adem haling. Hoofdstuk IV Wat te doen bij ernstige bloedingen. Hoofdstuk V Wat te doen bij bot breuken; adviezen omtrent het ver plaatsen van een slachtoffer. Hoofdstuk VI Handelingen bij een te water geraakte auto. Zij die een serie van vier voorlichtings avonden hebben bijgewoond ontvangen een brochure waarin vermeld staat dat de houder de vier avonden heeft ge volgd. In de brochure staat ook een inhoudsopgave van een goede verband- trommel enrde tekst is verduidelijkt met tekeningen. Het geheel ziet er aardig en handzaam uit. KOSTEN EN AANMELDING Iedereen is welkom om aan deze cursus deel te nemen. De kosten, welke verbonden zijn aan een serie van vier avonden zijn gesteld op 16,-. Gezien het belang van deze cur sus behoeven onze deelnemers zelf slechts 4,- bij te dragen; de resterende 12,- worden door de brouwerij be taald. Deze vier gulden behoren bij aanmelding voldaan te worden. Indien u voor een en ander voelt, geef u dan op bij G. Struiksma in het leslokaal (toestel 410). G.S. Vr. 10-9 Clubavond van de tennisvereniging Clubavond van de biljartvereniging Clubavond van de klaverjasvereniging Za. 11-9 Einde van de vakantieperioden Viswedstrijd in lustrumverband. Vertrek op ronde vanaf 06.10 uur. Uitreiking prijzen in de Gijsbreghtkelder. Zaal open 19.30 uur. Vr. 17-9 Clubavond van de tennisvereniging. Clubavond van de biljartvereniging. Clubavond van de klaverjasvereniging. Za. 18-9 Visdag voor de leden van de visvereniging Altijd Beet in de Wieringer- meer. Vertrek vanaf de brouwerij te 06.30 uur. Wo. 22-9 EHBO-IO-BB Anatomie en verbandleer Vr. 24-9 Clubavond van de tennisvereniging. Clubavond van de biljartvereniging. Clubavond van de klaverjasvereniging Za. 25-9 Landelijke opleiding LOTUS AMSTERDAM In dienst gekomen: Mej. I. H. v. d. Meulen, directiesecretariaat Mej. J. L. M. van Willigen, Bedrijfs- en Budgetadm. Mej. A. M. Kugel, Loonadministratie Mej. Y. E. Swagemakers, Poviet Produkten N.V. Mej. P. M. Stelling, Debiteurenadm. Mej. B. T. Bieze, Bruikleen Biertapinstal laties P. M. van Daalen, Bedrijfslaboratorium G. J. Agema, Debiteurenadm. A. C. M. Huyerman, Debiteurenadm. J. A. Dominguez Dominguez, Bottelarij E. Ooms, Expeditie J. F. Vahlé, Expeditie A. Galvan Rincon, Legerkelder A. Drubbel, Bottelarij A. Ferrer Riera, Legerkelder A. H. Voorthuizen, Expeditie J. A. Otero Pardeiro, Bottelarij Onze dienst verlaten: Mej. F. F. Commeseel, Beheer Dranken handels Mej. M. C. P. de Gooijer, Loonadmini stratie. Mevr. S. M. Hettinga-Booy, Typekamer A. Schellenbach, Contracten J. F. Ballintijn, Statistiek Mej. S. H. E. Beijer, Bedrijfslaboratorium Mej. W. M. van Gent, Poviet Produkten N.V. I. J. Jansen, Bedrijfs- en Budgetadm. Mej. W. M. Th. Janssens, Poviet Produkten N.V. Mej. J. v. d. Vlugt, Inkoop M. Dieguez Alvarez, Bottelarij I. Lopez Arenas, Bottelarij F. Arroya Alvarez. Bottelarij D. Romero Morera, Bottelarij M. Alvarez Gonzalez, Bouwvakken J. Tanis, Cartonnage T. Olie, Expeditie R. Pena Luque, Bottelarij L. Kapcsandi, Bottelarij W. H. Koppelrath, Legerkelder F. Lazaro Jimenez, Poviet HEERLEN M. Riepen, Expeditie HELMOND ln dienst gekomen: A. J. Dijkstra, Huishoudelijke Dienst F. v. d. Eynden, Tapkelder P. J. G. Veltrop, Bottelarij U. J. v. d. Vleuten, Technische Dienst W. U. Meulendijks, Tapkelder AMSTERDAM Gehuwd: Mr F. Th. J. Harm (Juridische afdeling) met mej. J. W. M. J. Francken Geboren: Erwin, z.v.h. echtp. Langela-Kwak (Thuis- verbruik). Maria Veronica, d.v.h. echtp. Verdia Vas- quez-Ventureira Galan (Legerkelder) Kitty, d.v.h. echtp. H. C. v. Beest-Draaijer (Garage) J. Pardo (Garage) met mej. G. J. Derkx.

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 4