Ideeën beloond VWT777 3 De Amstel Brouwerij N.V. stelt haar Ideeënvat ook open voor personeel van derden, dat hier werkt. Dezelfde regels en procedures zullen op hen van toepassing zijn. Beloond idee nr. 143: De heer Medik (Machinekamer) stelde enkele verbeteringen voor om de brand veiligheid in ons bedrijf nog meer te verhogen. Vooral t.a.v. de markéringen deed hij een paar goede suggesties. Enkele van deze suggesties zullen uit gevoerd worden. Beloning 30,-. Aanmoedigingspremie: De heer Pos (Afd. Export) met idee nr. 113: 5,-, de heer Cserép (Timmer- winkel) met de ideeën 136, 137, 138, 139, 140: 15,-, de heer Kroon (afd. O. en C.) met idee nr. 141: 25,-. Afgewezen zijn de ideeën nr: 115, 123. 125, 133 en 134. KOM GEZELLIG BILJARTEN Het is nu de tijd om het formulier uit de twee vorige nummers van Het Spon gat ingevuld op te zenden naar de heer Beekman, afdeling Reklame, de gulden inschrijfgeld te betalen en u te ver heugen op een gezellig dag biljart. Die dag is zaterdag 23 oktober. De plaats IDEEEN Foto welwillend afgestaan door De Telegraaf. Prins Bernhard heeft grote bewondering voor het nationale kostuum van Tanzania: een hoog gesloten eenvoudig grijs colbert en een grijze broek, zoals zijn vriend, president Nyerere ook altijd draagt. Toen deze aan het eind van de vorige maand prins Bernhard op zijn boerderij aan het Manyara-meer kwam opzoeken, vroeg de Prins of hem niet zo'n luchtig pakje kon worden aangemeten. De goeverneur van de provincie Arusha, de heer Juma, nam daarop de maten van de Prins, zoals de foto toont. Rechts president Nyerere. Het zal de nauwlettende toeschouwer opvallen dat op het tafeltje enige blikjes Amstel bier staan, een ook in deze warme streken welkome lafenis. is het Park Hotel in Amsterdam. We verwachten biljartende collega's uit alle delen van het land, van Groningen tot Maastricht, van Hoek van Holland tot Hengelo. Gaat uw gang, heren! (slot van pag. 2) hockeyën. En dan biljarten. In mijn flat aan de Apollolaan heb ik een bil jartkamer met een echt wedstrijdbiljart; en weet u wat ik dan zo mooi vind? Helemaal op mijn eentje te spelen, je hoeft niet op anderen te letten, je kunt rustig nadenken en allerlei zaken ont warren en ontrafelen (Schaken? neen, ik ben geen mathematicus, volstrekt niet)." Rustig nadenken, vertrouwelijk conver seren, allerlei problemen de revue laten passeren. De heer Kranenberg is er graag voor te vinden. Ons gesprek raakt velerlei onderwerpen die de wereld-van- vandaag betreffen. De jeugd-van-nu? „Ach, ze praten over die jeugd, maar de jeugd wil heus wel, ik zie het van nabij. Jammer is, dat jonge mensen vaak zo slecht benaderd worden, dat ze verkeerde voorbeelden krijgen. De volwassenen hebben te weinig voor elkander over. Er wordt over 't algemeen ook te weinig gewerkt. De arbeidsliefde slinkt beden kelijk in Nederland ook, ja, juist in Nederland. In sommige landen wordt veel harder gewerkt dan bij ons. Neem Frankrijk, Italië en. als vanouds, Duits land. Maar in Engeland is het nog erger dan in Nederland. Wat een feest is het om te zien hoe een stad als Parijs z'n monumenten schoonmaakt. Onlangs reed ik door het Brabantse dorp Mierlo, waar ik zag dat mensen de straat voor hun huisdeuren blank schrobden. In onze grote steden schijnen de mensen bijna bang om iets schoon te maken; en waarom? Omdat zij er iets van dienst baarheid in zien; dan komt dat verrekte statusprobleem om de hoek kijken. Ziilke voorbeelden krijgt de jeugd. Maar die jeugd leest veel meer, hoort veel meer, ziet veel meer, spreekt met veel meer onbevangenheid over de dingen dan wij ooit deden. Ik vind het wel goed, dat zij zich bezig houdt met zaken als sex en zo. Toen ik als kwajongen met mijn tante in Maastricht over de brug liep en tegen haar zei: „Wat heeft dat meisje 'n mooie benen", kreeg ik een veeg om de oren. Maar als nu mijn zoon zoiets tegen mij zegtja, wat doe je dan? Lachen een beetje en zeggen: ja, zo is hetIk houd van de jeugd zoals ze nu is. Wij moeten haar alleen beter opvangen." „Het is goed met veel mensen te ver keren. Hier, in ons bedrijf, heb ik er alle gelegenheid toe juist omdat er vele niet-te-grote groepen zijn. Maar het is ook zeker waar, dat een brouwerij nu eenmaal een apart soort bedrijf is, iets met een heel eigen sfeer; dat is niet van vandaag of gisteren, maar altijd in de geschiedenis zo geweest, er gaat een heel eigenaardige bekoring van uit". Hoe dat komt, willen we weten. De heer Kranenberg hoeft er niet lang over na te denken. „Het ligt", zegt hij met een goedmoedige, wereldwijze glimlach (neen, geen spoor van spot!), „het ligt, denk ik, aan ons produkt!" Bslr.

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 3