D.H.B.V. (1) Publiciteitsstunt De poet is binnen Echt regenwater Agenda ONS leven in de brouwerij 6 Als u deze letters ziet staan, zult u zich afvragen wat zij betekenen. D.H.B.V. betekent Directe Hulp Bij Verkeers ongevallen. Waarom? De ontwikkeling van het gemotoriseerde verkeer gaat gepaard met een veront rustende toeneming van het aantal ver keersongevallen en verkeersslachtoffers. In 1964 waren er rond 2.300 doden bij verkeersongevallen te betreuren. Weet u dat dit neerkomt op één dode per vier uur door een ongeval op de weg? Weet u echter ook dat er zoiets bestaat als ongevalspreventie, hetgeen zeggen wil - het voorkómen van ongevallen - en weet u ook dat er een opleiding bestaat van in totaal vier lessen van 2Yi uur onder het motto „de hulpverlening van de eerste minuut"? Weet u verder dat er bewezen is dat het aantal dodelijk gewonde slachtoffers met een kleine 20% verminderd zou kunnen worden? In dit stukje willen wij u iets vertellen over de preventie. Wat denkt u van een flexibel levendig spiegeltje op het spatbord of aan het front van uw wagen? Wat denkt u van het gebruik van een gordel om te voorkomen dat u bij een ongeval uit de wagen wordt ge slingerd met de hieraan verbonden kans van een schedelletsel? Wat denkt u van het aanwezig zijn van een klein hand brandblussertje (de wegenwacht alleen al blust 300 autobranden per jaar). Zou het zo gek zijn als autorijders ook met een helm op achter het stuur gingen zitten? Wat denkt u van het weten hoe te handelen bij ademnood, juist in die eerste .minuut na een ongeval? We kunnen zo wel doorgaan. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft melding gemaakt o.a. van het feit dat de duur van het arbeidsverzuim bij bedrijfsongevallen op een gemiddelde ligt van 26 werkdagen en dat dit ver zuim bij verkeersongevallen gemiddeld ligt op 46 werkdagen. De gemiddelde verpleegduur van pal tiënten van alle chirurgische afdelingen tezamen komt op 19}4 dag te staan, terwijl de opname van verkeersslacht offers een gemiddelde van 26Vz dag per geval vraagt. Mogen wij op nog iets naars wijzen? Vele verkeersongevallen worden veroor zaakt door het onverhoedse openen van een autoportier. Hierbij zijn vaak heel jonge en wat oudere wielrijders be trokken. In een bepaalde periode werden op deze wijze 24 wielrijders het slacht offer; in deze 24 gevallen was 20 maal de autobestuurder de schuldige van het ongeval. Wees blij dat u een vervoer middel heeft, waarmee u snel en droog over kunt komen, maar geef bij dit grote voordeel ook de wielrijder een kans van leven. Zoals hierboven al gezegd, is de eerste minuut na het ongeval voor een slacht offer vaak beslissend. Laat u het in die minuut aan zijn lot over of wordt dan een verkeerde behandeling op hem toe gepast dan komt iedere daarna te ver lenen deskundige hulp te laat. Bij een verantwoorde hulpverlening kan dit voor het slachtoffer het leven betekenen. Tot over veertien dagen. G.S. Tijdens de Grand Prix in Zandvoort liet een man omroepen dat een jongetje op zijn vriendje stond te wachten bij de Amstelfles. Dit is de bekende fles-in-de- kist, die altijd zeer veel aandacht trekt. Het blad De Auto noemt dit een listige publiciteitsstunt (d.w.z. dat die man erbij liet zeggen Amstelfles). Wij vragen ons af of dit wel zo is. Zou die man misschien gedacht kunnen hebben: laat ik die Amstelfles maar noemen, want die kan iedereen direkt herkennen? Deze aanhef stond een paar weken geleden Ki het Spongat hoven een artikel van Attendens. Maar voor dat deze poet binnen was moest er een enorm brok administratief werk verzet worden. Ook deze week is er weer een betaling geschied welke op bijzonder korte ter mijn is voorbereid en uitgewerkt. Wij geloven dat het daarom goed is de afdeling Loon- en Salarisadministratie eens in het zonnetje te zetten voor het vele werk dat zij wederom voor ons hebben verricht. De Ondernemingsraad Op een bureau in een kantoor (het is voor de lezer niet leuk, maar er worden geen namen genoemd) stond dezer dagen een klein flesje, zoals men er tientallen kan zien op de tafel van een standwer ker. Het verschil was dat er op de markt altijd een gekleurd watertje in zit; op dat bureau stond een flesje kleurloos vocht. Er waren twee etiketten op geplakt. Op de een stond Echt Regenwater en op de ander Groeten uit Maartenszee. „Dat heeft een van mijn mensen voor mij meegebracht, als souvenir van zijn vakantie", zei de man achter het bureau. ,,Ik heb hem er hartelijk voor bedankt en gezegd dat ik het in Amsterdam beter had gehad: hier heeft het ook geregend, maar ik heb niet met een flesje hoeven rondlopen om het te laten volregenen Vr. 13-8 Clubavond van de tennisvereniging. Clubavond van de biljartvereniging. Za. 14-8 Begin van de 7de vakantieperiode. Ma. 16-8 Inschrijf bonnen voor de viswedstrijd 11/9 liggen klaar. (zie de bekendmaking op de publikatieborden). Vr. 20-8 Clubavond van de tennisvereniging. Clubavond van de biljartvereniging. Za. 21-8 Visdag voor de leden van de visvereniging Altijd Beet in de Wieringer- meer. Vertrek om 06.30 van de brouwerij. Vr. 27-8 Clubavond van de tennisvereniging. Clubavond van de biljartvereniging. Bestuursvergadering Klaverjasvereniging in het leslokaal. Sluitingsdatum voor de inschrijving voor de viswedstrijd van 11/9. Za. 28-8 Begin van de 8ste en laatste vakantieperiode. ln dienst te Helmond: J. B. Wiersma, Magazijn C. J. W. Schakenraad, Technische Dienst J. Lammers, Technische Dienst P. M. Adriaans, Legerkelder H. Scheepers, Legerkelder A. G. B. Meijer, Machinekamer E. M. J. Vereiken, Expeditie J. G. van Aert, Expeditie ln dienst te Amsterdam: J. N. Van Twuijver, Mouterij M. Carro Romero, Expeditie A. Castelo Vales, Expeditie M. Exposito, Expeditie A. Carral Alvarez, Bottelarij Uit dienst: L. D. Oudkerk Pool, Electriciëns A. Casas Mazaira, Bottelarij Gehuwd: M. J. De Ruyter (Poviet) met mej. W. C. G. Banis J. Luising (Expeditie) met mej. A. van Beek Geboren: Petra, d.v.h. echtp. P. Smit-Harder (Poviet) Michael Cormeel, z.v.h. echtp. C. Have- kotte-Ter Lingen (Bierleidingmonteur). Concepción, d.v.h. echtp. E. Casares Dor- ribo-Losada Pereira (Bottelarij). Marie Jozef Hubertina, d.v.h. echtp. Frusch-van Eijs (Heerlen). Jolanda, d.v.h. echtp. C. Feenstra-Knaap (Expeditie). Jaqueline Bernadina Hendrika, d.v.h. echtp. J. Broeksmit-Nijhuis (Heerlen).

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 6