Jubileum S. Walter Ideeën beloond \V\T777 2 De heer Manuel Rodriguez Molero (legerkelder) stelt voor een waarschu wingssysteem te maken tussen de leger en gistkelder. Het komt n.l. voor dat wanneer er bier uit de legerkelder naar de gistkelder wordt gepompt en men wordt niet tijdig gewaarschuwd dat de tank in de gistkelder leeg is, de pomp geen bier maar lucht naar de tank in de legerkelder pompt. Inzender heeft enkele suggesties gedaan om hiervoor een oplossing te vinden. Bij de Bedrijfsleiding leeft dit probleem. Of deze suggesties, of gedeelten van deze suggesties overgenomen zullen wor den zal de Bedrijfsleiding later beslissen. Een aanmoedingspremie van 25,- werd de inzender overhandigd. Idee nr. 100: De heer De Grouw (Bewakingsdienst) stelde voor op alle afdelingen schema's te plaatsen van diverse electrische leidin gen. Dit idee bestond reeds waar dit mogelijk was. Er zal echter nog meer bekendheid aan gegeven worden opdat de betreffende technici weten waar ze de schema's kun nen vinden. Aanmoedigingspremie van 15,-. Afgewezen werden de ideeën nummer 109, 116, 117 en 124. I.V.C. De heer S. Walter die jarenlang als chauffeur bij de Amstel Brouwerij werk zaam is geweest en nu voorman is bij de Expeditie herdacht vrijdag 23 juli de dag waarop hij vijfentwintig jaar geleden in dienst trad. Tijdens de huldiging in de Gijsbreghtkelder, waarbij ook zijn echtgenote, zijn zoon en zijn dochtertje aanwezig waren, werd hij toegesproken door de heer V. Pelt, die onthulde dat er meer dan één reden was om blij te zijn vandaag: Walter jr was jarig en tevens in het bezit gekomen van het diploma van de Grafische school. De heer Pelt schetste de jubilaris als een man die weet wat werken en samenwerken is, die steeds klaar staat als er, wanneer dan ook, een beroep op hem wordt gedaan. Nu heeft hij dan een leidende functie gekregen en kan hier tonen wat hij waard is. De heer Pelt overhandigde hem de gouden speld voor vijfentwintig jaar dienstbetoon. Hierna sprak de heer Kamsteeg, zijn directe chef en zijn collega, de heer Hal- sema, die een geschenk aanbood in de vorm van twee ligstoelen en een slaap zak. De heer Brouwer overhandigde namens het jubileumcomité een envelop met inhoud. Ir Van Marwijk Kooy ontving de jubilaris en zijn gezin in de directiekamer. amstel /V II l \k IDEEEN Idee nr. 83: (Slot van pag. 1) respondentie kan beginnen. Het spreekt vanzelf dat Helmond gedurende de tijd dat Amsterdam een bericht aan het schrijven is niemand bij de telex hoeft te hebben, want het apparaat doet zijn werk zonder dat iemand toezicht houdt. Als men maar zorgt dat er voldoende papier op zit. Zodra het bericht van Amsterdam overgebracht is, scheuren beide het van de rol: Amsterdam geeft het aan de man die opdracht tot verzen ding heeft gegeven en Helmond aan de man wie het bericht aangaat. Deze kan onmiddellijk commentaar geven of om uitleg vragen en nu gaat de communi catie andersom, van Helmond naar Am sterdam. Het grote voordeel van deze vorm van berichten uitwisselen is duide lijk: men heeft beide zwart op wit wat er over en weer is gezegd en dat wel in de kortst mogelijke tijd envoor weinig geld. Laten we eens een paar voorbeelden geven. Een minuut telefoneren met Helmond kost een kwartje. Een minuut telexen kost vijftien cent. Maar in die minuut telefoneren zit ook het wachten op doorverbinding en het wachten op het moment dat de opgeroepene de tele foon oppakt of het wachten tot men kan aannemen dat de man net op zijn plaats is. Een telexbericht gaat door ook al is er niemand aanwezig. Het prijsverschil wordt natuurlijk op vallender naarmate de afstanden groter worden. Neem Spanje: drie minuten (of gedeelte daarvan) telefoneren kost ƒ12,90, telegraferen kost 0,38 per woord (met een minimum van zeven woorden); drie minuten telexen kost 4,20. Een telegram van twintig woor den naar New York kost 19,70, tele foneren kost 13,- per minuut; telexen kost 10,-. Telexen verdient dus de voorkeur boven telegraferen en vaak ook boven tele foneren, terwijl men door gebruik te maken van de telex tevens de telefoon ontlast. Nu is niet alles geschikt om per telex te worden afgedaan, zoals vertrouwelijke of geheime inlichtingen of lange stukken (b.v. een artikel voor Het Spongat). Daarbij komt dat lang niet ieder bedrijf op het telexnet is aangesloten (in Neder land zijn er tussen de 5.000 en 6.000 abonnees). Hebt u relaties met wie u veel gegevens moet uitwisselen dan kunt u via de typekamer te weten komen of deze aangesloten zijn op het telexnet. Ook telegrammen kunnen per telex worden opgegeven waardoor het tijd rovende telefonisch aanbieden tot het verleden behoort. Het telexnet in Neder land is geautomatiseerd evenals de ver binding met talloze Europese landen zoals België, Denemarken, West-Duits- land. Frankrijk, Groot-Brittannië, Fin land. Het is dus nuttig en voordelig eerst na te gaan of uw relatie telex heeft al vorens er dure telegrammen verstuurd worden. Een kostenbewuste functionaris kan voortaan van deze gezindheid wellicht ten overvloede het bewijs leveren als hij (om te beginnen in het verkeer met Hel mond) telext wanneer dat maar enigszins mogelijk is. Het is de snelste en de goed koopste weg voor het geschreven woord. En dat kan een groot bedrag besparen, vooral in ons land waarvan de bewoners als de spraakzaamsten ter wereld bekend staan.

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 2