Personeel Helmond vierde feest De heer Stomps had bij zijn afscheid de verzekering gekregen dat er gewerkt werd aan een passend afscheidsgeschenk. Dit is nu gereedgekomen en werd op 29 juni door de heer Van Marwijk Kooy aan hem overhandigd. Het was een uit hout gesneden brouwerswagen, gespannen met twee paarden, gemend door een koetsier; de wagen was beladen met vaten. Ook mevrouw Stomps was bij de overhandiging aanwezig. Het werkstuk is afkomstig uit Duitsland, waar nog een van de zeer weinige mensen woont die zo bedreven zijn dat zij een dergelijk groot stuk hout snijwerk kunnen maken. Ter gelegenheid van de feestelijke ope ning van onze vestiging te Helmond vierde het Helmondse personeel op 19 juni na é'ën dag van hard werken 's avonds feest in het N.K.V.-gebouw. Aan het begin van de avond traden bekende artiesten op, wier namen bij voorbaat een succesvolle avond garan deren! Cony van de Bos, Fred Kaps en de Selvera's. Verder kon men genieten van de acrobatische toeren van de Wil liam's en Berlusons; terwijl een rasecht Amsterdams accordeonduo in schippers- kostuum zorgde voor een, door de aan aanwezigen zeer geapprecieerde, noot uit hun moederstad. De conférences werden verzorgd door Rens van Dorth. Ge durende een groot deel van het pro gramma waren de heren Van Marwijk Kooy en Kranenberg aanwezig. In zijn toespraak na afloop van het programma, betuigde Ir Van Marwijk Kooy zijn dank aan het Helmondse personeel voor het vele werk, dat zij voor de opening hadden verzet. Verder vernamen wij van de heer Van Marwijk Kooy het volgende verslag van een gesprek, dat hij onlangs in Helmond had opgevangen: Een Amerikaan, op doorreis in Hel mond,, vroeg aan een Helmonder hoe lang ze nu al bezig waren om die brug over de Zuid-Willemsvaart te bouwen. Het antwoord was: .Enige jaren". De Amerikaanse bezoeker sprak hierover zijn verwondering uit en vertelde dat men een dergelijk project in Amerika in slechts enkele maanden pleegt af te werken. Enige tijd later ontmoette deze Amerikaan dezelfde Helmonder bij de Amstel Brouwerij. Toen hij vroeg hoel veel tijd de bouw van dit enorme bedrijf had gevergd, repliceerde de Helmonder: „Dat kan ik u helaas niet vertellen, want toen ik hier vanmorgen langs liep stond er nog niets." Na de toespraak van Ir (slot van pagina 1) Afrika, d.w.z. dat het bij voorbeeld in Johannesburg dat op tweeduizend meter hoogte ligt, 's nachts koud is; de ther mometer daalt dan tot het nulpunt. Overdag is het in deze tijd van het jaar meestal zonnig en droog, maar er zijn ook dagen dat het hagelt en sneeuwt. De winter duurt echter niet lang en eind augustus begint het voorjaar. In geen enkel land schijnt de zon zo veel als in Zuid-Afrika; daarom is het ook het land van vruchten en van bloemen. Het Afrikaans is de voertaal; het stamt in rechte lijn van het Hollands af. Het is een eenvoudige taal, die men makkelijk leest, maar moeilijk verstaat, omdat het accent sterk afwijkt van het Hollands. Het wordt gesproken door de nazaten van de Boeren, die uit Holland kwamen. De tweede taal is Engels. Van Marwijk Kooy nam het bal een aanvang dat in een gezellige carnavals sfeer eindigde. Vermeldenswaard is dat enige Hel mondse personeelsleden de zaal versierd hadden, daarbij bijgestaan door onze afdeling Reclame. Tijdens de avonden waarop de versiering De schrijver van dit artikel, de heer F. E. Gaeng vertoeft op het ogenblik in Zuid-Afrika om de produktie van Amstelbier in Johannesburg voor te bereiden. werd aangebracht ontpopte de heer Van Soest zich als een verdienstelijk pianist en entertainer. Getroffen als wij waren door de verve, waarmede hij tijdens zijn optreden zelf de teksten bij de muziek maakte betreurden wij het dat wij reeds een conférencier hadden gecontracteerd. H.K. In Johannesburg, een stad zo groot als Amsterdam, bevinden zich ook de mijnen, waarin op een diepte van drie duizend meter of meer goud wordt ge dolven. De goudmijnen zijn niet zo ge vaarlijk als de kolenmijnen. Zuid-Afrika heeft geen aardolie, doch bezit veel steenkool; men denkt dat de kolenreserves nog voor honderd jaar voldoende zijn. Het water vormt een groot probleem en men bouwt dan ook vele stuwdammen om al het water op te vangen. Na deze afdwaling over het land en de mensen keren we naar ons Amstel Pils terug. Over twee maanden komt het op de markt en het zal getuigenis afleggen van de Nederlandse brouwkunst. F. E. Gaeng 2

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 2