Vissen in Wervershoof Proficiat Honderd jaar Emma Kinderziekenhuis Agenda Zaterdag en juni ONS leven in de brouwerij In Wervershoof met zijn smalle tochten en zijn ideale viswater gaan wij zaterdag 3 juli een viswedstrijd houden; het is de bedoeling om baarzen van twintig tot dertig cm te vangen, want die zijn daar geen zeldzaamheid. Om zeven uur (let wel: precies om zeven uur) vertrekken we van de brouwerij. We komen dan aan om ongeveer kwart over acht. In café De Ruijter drinken we koffie en gaan om negen uur in de motorvletten naar het viswater. Gezien de afstand kunnen we in de pauze niet terug naar het café zodat we de volle vier uur blijven doorvissen. Om half tien weerklinkt het sein hengels boven water en om ongeveer twee uur het eindsignaal. Het wordt goed weer (de vorige keer hadden we in een oude almanak ge keken) en daarom zullen we, als we naar huis gaan, kunnen zeggen: het was een fijne dag (en dat voor 2,50). In verband met de vangst van 12 juni is er verandering gekomen in de volg orde van de ranglijst. De eerste tien plaatsen worden nu door de volgende Na in april 1965 voor het schriftelijke gedeelte ter bekoming van het diploma N.B.O.B. geslaagd te zijn, behaalde de 56-jarige heer A. Linde na het op 2 juni 1965 deelnemen aan het mondeling examen het zo begeerde diploma van de Nederlandse Bond van Onbezoldigde Bewakingsambtenaren. Gezien zijn leeftijd een succes en blijk van doorzettingsvermogen! personen bezet (achter de namen het aantal gevangen baarsjes): 1. J. Schmidt, 58; 2. C. Fransen, 57; 3. mevr. Weers, 56; 4. P. Smit, 53; 5. Van Diepen, 51; 6. Karbet, 48; 7. De Lang, 46; 8. French, 44; 9. Vinkenborg, 44; 10. Van Breemen, 42. De heer Van Diepen heeft de grootste baars (27 cm) gevangen. Laat de moed niet zakken wanneer u niet hoog genoteerd staat: één goed stekkie en u staat bovenaan. Het bestuur H.S.V.A.B. Onze overbuurman, het Emma Kinder ziekenhuis, heeft dit jaar zijn honderdste geboortedag gevierd. Geen wonder dat een boekje daarover Een Eeuw Emma Kinderziekenhuis heet. De Amstel Brou werij is het enige bedrijf dat in de tekst met name wordt genoemd en wel op de laatste bladzijde, die gevuld is met anek doten. Een jongen van veertien moest nuchter blijven voor een operatie. De chirurg vroeg hem streng: „Heb jij helemaal niets gedronken?" „Nee. Maar vindt u dat geen prestatie, want ik zie vanuit mijn bed de Amstel Brouwerij hier vlak tegenover." Heel leuk is ook deze: De dokter meent wat aan het hart van een vierjarig jongetje te horen en houdt de stetoscoop daarom wat langer op een bepaalde plaats. Het ventje vraagt be zorgd: „Krijgt u in gesprek?' Vr. 2/7 - Clubavond tennisvereniging Clubavond biljartvereniging Za. 3/7-07.00 uur vertrekt van de brouwerij visvereniging Al tijd Beet naar de Wieringer- meer Begin VIERDE vakantie periode Vr. 9/7 - Clubavond tennisvereniging Clubavond biljartvereniging Ma. 12/7-Verg. Biertechn. Commissie Vr. 16/7 - Clubavond tennisvereniging Clubavond biljartvereniging Za. 17/7 - Begin VIJFDE vakantie periode Zaterdag 19 juni is Helmond officieel geopend. Zaterdag 11 juni 1870 werd de eerste steen gelegd voor de Amstel Brouwerij. Zaterdag 12 juni 1920 werd op grootse wijze het vijftigjarig be staan gevierd. Zaterdag 29 juni 1918 ging om 13.00 uur de eerste vrije zaterdag middag beginnen. Sindsdiens is er op zaterdagmiddag niet meer ge werkt, tot 47 jaar later, zaterdag 19 juni 1965. We schijnen een zwak te hebben voor zaterdag en juni. ln dienst gekomen: HELMOND L. J. van Kilsdonk, Huish. Dienst v A. J. F. v. d. Broek, Legergebouw J. C. Fooien, Bottelarij L. P. Alexander, Bottelarij U. Pluym, Bottelarij M. J. van Lierop. Expeditie A. A. P. M. van Veghel. Expeditie P. A. G. Munsters, Technische Dienst L. J. Vostermans, Machinekamer J. de Koning, Machinekamer AMSTERDAM H. Fokke, Magazijn A. H. Schipper, Expeditie P. Sanchez Egea, Bottelarij J. A. Martinez Sanchez, Bottelarij S. Asensio Anoceto, Bottelarij A. Guerrero Garcia, Bottelarij J. Parra Garcia, Bottelarij R. Morales de Leon, Bottelarij J. de Jong, Expeditie H. Schönherr, Bottelarij J. Splinter, Legkelder D. Fernandez Parra, Bottelarij M. Dieguez Alvarez, Bottelarij mej. W. Th. M. Janssens, Poviet mej. M. van Eek, export HEERLEN J. H. Stienen, Expeditie Uit dienst: S. Winkens, Heerlen P. Chr. Schiltmeijer, Expeditie M. W. Boshuis, Epeditie P. Diaz Ranz, Bottelarij R. Faassen, Smederij R. Kroes, Expeditie L. de Kruif, Expeditie A. Makkinje, Expeditie J. Moreira, Bottelarij J. P. Reacq, Garage D. H. M. van Staverden, Koelhuis F. H. A. Vanmeulebrouk, Heerlen Geboren: Jaqueline, d.v.h. echtp. Hogenbirk-Jorna (Smederij) Maria Teresa, d.v.h. echtp. Basallos Luan- ca-Palau Tamayo (Bottelarij) Maria Candelaria, d.v.h. echtp. J. Casanas Mesa-Lopez Abreu (Bottelarij) Sonja, d.v.h. echtp. J. Tijssen-Vermeulen (Expeditie) Hendrik Jacob, z.v.h. echtp. H. J. Linde boom-Bovenkerk 8

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 8