Ideeën beloond Jubileum in Heerlen Een gouden dag Donderdag 17 juni heeft ir Van Marwyk Kooy een beloning van vijfhonderd gul den uitgekeerd aan de heer L. M. Spij ker, voorman etiketteerafdeling van de bottelarij. Deze beloning ontving hij voor de ontwikkeling van een idee aan de stannioleermachine. Deze machines die nen om stanniool om de hals van de Goldflessen te plakken. Het gebeurde echter nogal eens dat de stanniool zich om de rubber geleiderol wikkelde in plaats van er langs te lopen naar de flessehals. De machine moest dan wor den stilgezet en gedemonteerd teneinde het stanniool te kunnen verwijderen. De heer Spijker heeft nu voorgesteld blad veertjes aan te brengen als geleiding voor het stanniool. De statische elektri citeit van het stanniool wordt nu afge voerd zodat het zich niet meer aan de rubberrol hecht en feilloos naar de flessehals wordt gevoerd. Behalve aan de stannioleermachines in (Slot van pagina 3) loos velen voor de Amstel brouwerij koesteren. Voor de jeugd was er deze middag nog een speciale attractie want een vliegtuig wierp genummerde strooibiljetten uit. Kinderen van acht tot vijftien jaar die een strooibiljet met een bepaalde cijfer combinatie vonden, konden bij het be drijf aan de Churchill-laan een geschenk in ontvangst nemen. Er waren twee hoofdprijzen, twee fietsen. Een ervan werd gewonnen door Johnny Hendriks uit Mierlo-Hout, die met zijn vader en moeder werd ontvangen door de raad van beheer. Gezeten op zijn prachtige fiets (waarvan het zadel nog een beetje te hoog was voor hem) ging hij met de heer Kranenberg op de film. een film die vervaardigd is om het grote festijn, dat de opening van Helmond is ge weest, later te kunnen tonen aan ieder die belangstelt in de wijze waarop A.D. 1965 het tweede bedrijf van de Amstel Brouwerij in Nederland geopend werd. WH777 Op zaterdag, 5 juni j.l. werden in Heer len chauffeur Schoenmaekers en L. Sen- den (kelder) gehuldigd i.v.m. hun zilve- Amsterdam zijn deze bladveertjes ook aangebracht aan de vier machines in Helmond en aan de twee machines die aan Zuid-Afrika worden geleverd. Een bijzonderheid is nog dat deze stan nioleermachines geheel in eigen beheer zijn ontwikkeld en gefabriceerd. Idee nr. 79 De heer D. Scheltema van het labora torium ontving een aanmoedigings premie van 25,- voor zijn idee om op een ingenieuze manier kroonkurken door te prikken. Kroonkurken worden op het laboratorium vaak doorgeprikt bij het bieronderzoek. Helaas was de tijdwinst ten opzichte van het huidige systeem te gering zodat het idee niet tot uitvoering is gekomen. Idee nr. 80 De heer B. Haagedoorn, bottelarij, ont wikkelde trekgereedschap om ingedrukte spongaten van onze roestvrij stalen vaten weer te richten. Hierdoor kunnen onbruikbare vaten weer hersteld wor den. Het idee werd beloond met honderd gulden. Idee nr. 87 De heer N. Rodriguez Molero, legerkel- der, ontving een aanmoedigingspremie van twintig gulden. Hij had voorgesteld een koord langs de tanks van de leger- kelder te hangen opdat men zich bij het beklimmen van de tanks niet meer aan leidingen en appendages behoeft vast te houden. Aan de veiligheidscommissie zal deze situatie worden voorgelegd opdat een uniforme verbetering wordt aange bracht. Ideeën nr. 45 en 84 werden afgewezen. Sch. ren dienstjubileum. Het gehele personeel was op het ontvangstzaaltje aanwezig. De heer J. Duysens prees in zijn huldi gingstoespraak de buitengewone plichts betrachting van beide jubilarissen. Tevens memoreerde hij de levensloop vanvan beide heren, die gedurende vele jaren met paard en wagen de afnemers van bier voorzagen. Nadat de paarden werden vervangen door vrachtauto's ging Schoenmaekers zijn rijbewijs halen en werd te werk gesteld als chauffeur, ter wijl Senden overging naar onze bier kelder. De grote steun van beide echtgenotes Werd natuurlijk niet vergeten. Daarna overhandigde de heer Duysens de ge bruikelijke cadeaux, alsmede een en veloppe met inhoud van het gezamen lijke personeel. Na enkele uren gezellig samenzijn werd deze huldiging beëin digd. T. De gouden-Amstelspelddragers hadden het voorrecht om het openingsfeest van onze tweede Amstelvestiging mede te maken. De zon droeg met zijn gouden stralen veel bij tot het welslagen van dit feest. Wat een prachtig bedrijf! Hulde aan de organisatoren, die ervoor gezorgd hebben dat dit een mooi feest werd, dat bij ons en alle aanwezigen nog lang in herinnering zal blijven. Wij, medewerkers met vijfentwintig of meer dienstjaren zijn daarom de directie veel dank verschuldigd voor de aanbie ding van de voor ons zo heerlijke dag, met als sluitstuk een diner in De IJzeren Man in Vught. Wij wensen de directie veel geluk met deze nieuwe aanwinst en straks bij de verdere uitbreiding veel voorspoed. Een exellente toost na de opening: minister Biesheuvel drinkt de heren Kranenberg en Elink Schuurman toe; links achter de waarnemend burgemeester van Helmond, de heer Raymakers. 4

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 4