it Cursus Technisch Engels Ideeën beloond Een Atheens Amstel biertje ontvangt de Prins van het dochtertje van de heer Kroes. Het was een volle klas, waarvoor de heer Broekhuysen in het najaar van 1963 met een kort woord het startsein gaf voor de cursus technisch Engels. Nog een niet al te technische start overi gens, want voor velen van ons was dit nog een te zware opgave. Echter dankzij een deskundige leiding zijn wij nu in staat om ons vrij goed in het Engels uit te drukken. Hiervoor danken wij dan ook allen, die dit mogelijk hebben gemaakt en wij hopen deze cursus technisch Engels het volgende seizoen te kunnen voortzetten. Degenen, die misschien ook interesse hebben voor de Engelse taal en zich verder wensen te bekwamen, beveel ik deze cursus gaarne aan. Aanmeldingen voor deze cursus tech nisch Engels, die in september a.s. bij voldoende deelname wordt voortgezet, kunnen worden gedaan bij de heer Struiksma, toestel 410. UITSLAG IDEEËN Er blijkt enige verwarring te ontstaan omtrent het nummer van een ingezonden idee. Bij de schriftelijke bevestiging van de ontvangst van een idee, worden namelijk vier nummers gegeven; het nummer achter de schuine streep is het nummer dat in deze rubriek wordt genoemd. Idee nr. 63: De heer Manuel Rodriguez Molero stelt voor een regulateur aan te brengen in de tanks van de legerkelder. Hoewel het probleem, dat betrokkene heeft aange duid, juist is gezien, zal zijn idee niet in die vorm worden ingevoerd. Nagegaan zal worden of met een verandering van zijn suggestie goede resultaten kunnen worden bereikt. Betrokkene ontvangt een voorlopige aanmoedigingspremie van tien gulden. Ideeën no's 24, 44 en 60 werden afge wezen. Idea N63: El senor Manuel Rodriguez Molero ha sugerido de colocar un regulador en los tanques del sotano donde trabaja. Aunque efectivamente existe el problema tal como el indico, no se podra ejecutar la solución como el ha ideado, se vera si cambiando en algo su sugerencia se podra obtener buenos resultados. El senor Rodriguez Molero recibira provisionalmente un premio de anima- ción de 10.00 florines. I.V.C. (Vervolg van pag. 1) voorzitter van de raad van commis sarissen, de heer L. Mercati, het woord, waarna mr Elink Schuurman sprak na mens de raad van commissarissen en de directie van de Amstel Brouwerij. Hij bood de directie een schilderij aan, voor stellende een gezicht op de Amstel. Als laatste spraken Z. Ex. Sigdis, minister van industrie en de heer G. Hatjivassi- liou, de directeur van de Athenian Bre wery. De heer Mercati verzocht de Prins een gordijn op te trekken. Toen werden het zoontje van brouwmeester Janssens en het dochtertje van de heer A. Kroes zichtbaar. De jongen was gekleed in de nationale Griekse dracht, het meisje droeg klompen en had een fantasie Nederlands kostuum aan met een Volen- dams hulletje op het hoofd. Ze hielden een groot Amstelembleem omhoog. Het meisje bood hierna de Prins een glas bier aan. Aansluitend aan de openingsplechtigheid werd een receptie gehouden, waarbij weer eens te meer bleek hoe goed het aldaar gebrouwen bier bij het Griekse publiek in de smaak valt. 's Avonds werd de genodigden een diner aangebeden waarbij ook de Prins aan zat. De Athenian Brewery is gebouwd onder supervisie van het technisch bureau van onze Consulting and Operating Division; het gebouw ligt op een terrein van drie ha aan een verkeersweg, die door Aegaleo (een stadsdeel van Groot- Athene) loopt. De brouwerij heeft een capaciteit van 45.000 hl per jaar, een productie die gemakkelijk kan worden verhoogd. De brouwmeester heet G. M. K. Janssens, voorheen brouwmeester bij de Almaza brouwerij te Beiroet, de heer D. Porsch is assistent-brouwmeester en de heer Kroes is chef-techn. dienst. De overige personeelsleden zijn Grieken. De brouwerij verkoopt haar bier in Groot-Athene en op het schiereiland Attica. In Groot-Athene woont ongeveer een kwart van de bevolking van Grie kenland, het merendeel van de Griekse industrie en het handelsleven is aldaar tevens geconcentreerd. De Grieken heb ben ons bier enthousiast ontvangen. Het bierverbruik vertoont een stijgende lijn, zoals trouwens ook het geval is in andere typische wijnlanden. Er wordt verwacht dat de koopkracht toeneemt als gevolg van de op gang komende industrialisatie; het bestedings niveau van de Griekse bevolking moet omhoog als gevolg van de associatie van Griekenland met de EEG. Mede hier door is het mogelijk de toekomst van deze schakel in de keten van brouwerijen die Amstel bier brouwen en dit onder het Amsteletiket verkopen, met redelijk gefundeerd optimisme tegemoet te zien. Ha. IDEEEN WCT777

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 2