Twintig jaar bazenciub 2 Alles blij, maakt de mei. Twintig jaar na de geboorte van de „Bazenciub" - geestelijke vader: de heer Fokke bleken redenen genoeg aanwe zig om eens extra bij dat vierde lustrum stil te staan. Een feestcommissie be staande uit drie personen had Kennis en Kunde genoeg om op zaterdag 22 mei jl. te tonen op welke eminente wijze afgerekend kan worden met de tegen woordig zwaar drukkende beslommerin gen. Wat een dag is dat geworden; wat een perfecte organisatie was hier in 't spel! Woorden van waardering en dank aan de heren Kuyvenhoven, Both en Bouw man. Te 10.20 uur waren alle bazen met hun echtgenoten aanwezig op het terras van het fraai gelegen Artis-restaurant. De dag beloofde prachtig te worden. Na een kopje koffie gaf een wandeling door de plantsoenen stof genoeg tot gezellig ge kout, zodat, toen de tijd aanbrak voor de lunch in de Gijsbreghtkelder, men node afscheid nam van de flora en fauna in deze wonderwereld van de hoofdstad. Bij het aanschouwen van de romantische brouwerijkelder viel men van de ene ver bazing in de andere. Hier was de welwil lende medewerking van de heer War- menhoven zeer van pas gekomen. De brouwerij van Helmond werd door het echtpaar Timmerman vertegenwoordigd; het echtpaar Bolland misten we helaas in verband met drukke werkzaamheden. De heer ir Van Marwijk Kooy gaf van zijn belangstelling blijk door aan te zit ten aan de speciale Brabantse koffie tafel, die de lotsverbondenheid met Hel mond moest symboliseren. Jammer ge noeg ontbrak onze bedrijfsingenieur de heer Boonen, wiens aanwezigheid vereist was te Helmond. Tot aller genoegen waren de hoofden van dienst de heren Pelt, ir Schipper en Broekhuysen wel aanwezig. Zichtbaar deelden ook zij in de gezelligheid en feestelijkheid. Voorz. Voet sprak een voortreffelijk openingswoord. De heer Kuyvenhoven, die verantwoor delijk was voor het protocol, had de beschikking over de tafelbel van het Hel- mondse mannenkoor. In volle praal en pracht prijkten de speciaal voor deze gelegenheid ontworpen bierglazen met hun kostelijke inhoud op de smaakvol gedecoreerde tafels. Als geschenk en als herinnering mochten de glazen worden behouden. Wat eveneens zeer in de smaak viel, was de bediening door Hel- mondse Keiebijters. De vermomming werd spoedig ontdekt: het was ons eigen kelderpersoneel. Keurige affiches uitgevoerd met plak kaatverf gaven onze directeur - die in tussen van het een en ander erg genoot - praatstof genoeg. Niet alleen over de status van de baas vroeger, maar ook over de status van de baas nu vertelde hij interessante dingen. Dit ging dan over het bedrijf, maar merkte hij rhetorisch op: ,,Hoe is de status van deze persoon thuis"? De heer Van Marwijk Kooy, die ondanks zijn drukke werkzaamheden nog tijd vond het feestelijk gebeuren luister bij te zet ten, wist door de talrijke opmerkingen in prozaïsche omlijsting gevat, een op merkelijke sfeer te scheppen. Snel verstreek de tijd. Het tweede ge deelte van het programma wachtte. Om kwart over drie ging het gezelschap scheep in een rondvaartboot met bestem ming Ouderkerk a/d Amstel. De boot droeg de naam Petrus Plancius. Nu, het mag dan zijn dat de geleerde Plancius belangrijke dingen deed, toch ont dekten wij op onze tocht ook nog 't een en ander. Dat was namelijk datgene wat haast onafscheidelijk verbonden is aan een reisje: geestelijke afwisseling. En die was er genoeg! Geestigheden werden om de haverklap gelanceerd. Met verschil lende vondsten zou een bekend humorist hier te lande, zo blij zijn als een kind. Geen motorgeronk was in staat de luid ruchtigheid in de boot te overstemmen. We voeren het opleidingsschip Pollux met zijn drie masten voorbij. Gedachten- associaties drongen zich op. Daar, voor aan op het schip de Fokke-mast. Het schip een toonbeeld van het verleden. Onze gezagvoerder maakte ons opmerk zaam op iets onder de boegspriet: zinne beeld van het heden. Intussen voeren we de stad uit. De grote zeeschepen aan de kaden raakten uit het gezicht, voort ging het langs met pijpe- kruid begroeide boorden. Dat fluiten- kruid! Materiaal, dat onze oud-voorzit ter niet nodig had om te kunnen fluiten. Vol overgave trachtte hij de kunst van het op de vingers fuiten over te dragen op de echtgenote van een zekere baas. Heel wat staat in bloei in het rijk der natuur. Rood en wit bloeiende mei doorns, kastanjebomen, noem maar op. 't Is immers bloeimaand. En vandaag vertoonde zich de natuur wel op haar best. We rondden de Rietlanden, gingen via het Amsterdam-Rijnkanaal de Gaasp op en kwamen op de Amstel, nadat we een stukje kanaal, dat oorspronkelijk deel uitmaakte van de verbinding Amster- dam-Duitsland (Amsterdam-Merwede- plan) bevaren hadden. Dit gebeurde niet zonder een intermezzo: de heer Wim- mers verstoutte zich achter het stuur plaats te nemen. Zelfs had hij na enkele minuten al de jas van de kapitein aan! Na een behouden vaart door de lande lijke dreven gingen we in de nabijheid van café-restaurant De oude Prins te Ouderkerk van boord. De klap op de vuurpijl vormde ons toeven hier: Men danste, zong, was vrolijk, boog zich ten slotte over een uitstekend diner en liet zich de spijzen en dranken goed smaken. Nadat aan de heer Fokke waarderende woorden gewijd waren bij monde van de heer Voet, gaf de oud-voorzitter een uiteenzetting over het verleden van de club. De heer Schipper deed ook van zich spreken. Hij gaf op gedecideerde wijze blijk van zijn genegenheid t.a.v. de brouwerij en de bazenciub. De heer Broekhuysen onderstreepte de betekenis van hetgeen hij deze dag beleefd had en stelde het een en ander uit het dagelijkse bedrijfsleven in het juiste licht. Het was reeds middernacht toen de auto bus ons naar de stad bracht. Toen we thuiskwamen was ook het hondje Jupiter blij. v. L. V.l.n.r. de heren IJ. N. Galema, H. IJ. N. Tijssen, P. Kronenberg, N. Tetteroo, C. G. van Rijn Onlangs kwamen bovenstaande heren, werkzaam op ons kantoor in Den Haag, naar de brouwerij om aldaar uit handen van de heer Kranenberg de gouden speld voor vijfentwintig jaar dienstverband in ontvangst te nemen, naar aanleiding van het feit dat zij reeds geruime tijd geleden hebben gejubileerd.

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 2