ACTUALITEITEN OP SOCIAAL GEBIED Agenda reis ve Met de reisvereniging naar Ommen De Arbeidsongeschiktheidswet (WAO) II In het nummer van 8 april jl. maakten wij een aanvang met de bespreking van bovengenoemde wet. U zult zich her inneren, dat dit nieuwe wetsontwerp een ingrijpende wijziging brengt in vele huidige sociale wetten.. Bij het inwerkingtreden van deze WAO vervalt nl. o.a. de ongevallenwet en de invaliditeitswet, terwijl het karakter van de ziektewet sterk wordt gewijzigd. Verder is nog van belang te weten dat iedereen in loondienst, ongeacht het inkomen, valt onder de bepalingen van deze wet. En dan nu verder de vragen en ant woorden. Vraag: Hoe worden de uitkeringen vol gens de WAO geregeld? Antwoord: Deze zijn afhankelijk van de mate van arbeidsongeschikt heid en van de hoogte van het verdiende loon. De duur van de uitkering is onbeperkt. Vraag: Hoeveel bedraagt de uitkering? Antwoord: De invaliden worden af hankelijk van de graad van arbeidsongeschiktheid inge deeld in invaliditeitsklassen. Gedacht is aan de volgende opzet: Arbeids- Uitkerings ongeschikt- percentage heids- van het percentage dagloon 15-25 10 25-35 20 35-45 30 45-55 40 55-65 50 65-80 65 80 of meer 80 Als maximum dagloon voor de berekening van de uitkering geldt het maximum dagloon voor de ziekengeldverzekering. De uitkeringen zijn waardevast. Vraag: Indien iemand invalide is en een uitkering volgens bovenstaan de schaal ontvangt, behoudt hij dan deze uitkering voor de rest van zijn leven? Antwoord: Neen. De uitkering wordt beëindigd bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd. Ook in dien de arbeidsongeschiktheid afneemt of toeneemt kunnen de uitkeringen gewijzigd wor den. Vraag: Hoe worden de kosten van deze verzekering gedekt? Antwoord: Door premieheffing. De premie is voor de helft ver schuldigd door de verzekerde en voor de helft door de werk gever. Er wordt geen onderscheid ge maakt tussen verschillende tak ken van industrie. Het premie percentage is voor het gehele land gelijk. Vraag: Is er al iets bekend over de premie-grootte? Antwoord: Verwacht wordt dat de totale premie voor de ziekengeld- en arbeidsongeschiktheidsverzeke ring ongeveer 8% zal bedra gen, nl. ca. 5°/o voor de ver plichte ziekengeldverzekering en ca 3% voor de arbeidson geschiktheidsverzekering. Voor de ziekengeldverzekering kan het percentage per bedrijf ui teraard verschillen. Vraag: Kan tegen een beslissing van de bedrijfsvereniging in beroep worden gegaan? Antwoord: Ja. Bij de Raden van Beroep en de Centrale Raad van Be roep. Vraag: Wie verzorgt de sociaal-medische kant van de arbeidsongeschikt heidsverzekering? Antwoord: Een door de Federatie van Bedrijfsverenigingen op te rich ten Gemeenschappelijke Me dische Dienst. Deze dienst moet waarborgen scheppen dat voor de schatting van de mate van invaliditeit zoveel mogelijk eenheid van opvatting komt. Bij de schatting van de invali diteit gaat het er niet om in hoeverre de betrokkene nog arbeid kan verrichten in zijn eigen bedrijfstak, maar be palend is de mate van ge schiktheid voor passende ar beid in het algemeen. Ook bij revalidatie dient niet gelet te worden op de eigen bedrijfstak. Het gaat erom de betrokkene zo mogelijk ook geschikt te maken voor passende arbeid in een andere bedrijfstak. Do. 20/5 - instr. dag pers. buitendienst horeca C Vr. 21/5 - instr. dag pers. buitendienst horeca D clubavond tennis vereniging clubavond biljart vereniging Za. 22/5 - 06.00 vertrek visver. Altijd Beet naar de Waddenzee (Texel) begin eerste vakantie periode 20.00 dansavond BZB in de kelder Di. 25/5 - laatste les Technisch Engels Do. 27/5 - HEMELVAARTSDAG Met een zonnig humeur - want de zon scheen - vertrok zaterdag 1 mei de Reis vereniging voor een tweedaags verblijf in kamp De Junne, bij Ommen. Hier stonden de heren Weybrandts en Hout huis met hun vrouwen ons op te wachten. In de kantine was de koffie ge reed en kregen we de indeling van de huisjes te horen. 's Middags gingen we met de bus naar Ommen, waar we een poosje rondkeken. Om acht uur begon een gezellige avond in de kantine die aardig versierd was in verband met het feit dat er drie bruids paren waren; het echtpaar Weybrandts was veertig jaar getrouwd, terwijl het echtpaar Werkheim en ondergetekende en echtgenote hun zilveren bruiloft vier den. De voorzitter sprak hen toe en bood hun een plant en een envelop met inhoud aan namens de vereniging. Met een dansje en een spelletje vloog de avond om. Ook de tweede dag was het weer mooi weer. Na het ontbijt wandel den wij met zijn allen naar de stuw. Toen mevrouw Weybrands een foto wilde maken bleek zij niet haar camera maar haar ehbo-tas te hebben meegenomen. Eerste hulp had gelukkig niemand nodig, 's Middags maakten we een boswan deling en om zes uur dineerden we in Ommen. De weg terug begon om acht uur en toen we om tien uur in Amsterdam aan kwamen konden we op een geslaagd weekeind terugzien. En nu maar hopen dat we op 19 en 20 juni, wanneer we naar Duitsland gaan, ook goed weer zullen hebben. Namens de leden dankt ondergetekende het bestuur voor deze aardige tocht. W. J. Eerman Vr. 28/5 - Clubavond tennis vereniging idem biljartvereniging Za. 29/5 - voetbalclub en supporters naar Deventer voor de wedstrijd tegen de Bisons Do. 3/6 - tocht oud-medewerkers per speciale Amstel Expres naar Helmond en omg. Vr. 4/6 - clubavond tennis vereniging clubavond biljart vereniging Za. 5/6 - Begin tweede vakantie periode

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 4