Tweemaal twee in het zilver Pompen- en filtergebouwtje 3 Het was voor de heren J. van der Pol (chef hoofdboekhouding) en C. Ch. Wolffgramm (chef bierdebiteurenadmini stratie) op 29 april een heuglijke dag, want toen werden zij gehuldigd in ver band met hun zilveren bedrijfsjubileum. Zowel de heer van der Pol als de heer Wolffgramm was in gezelschap van zijn echtgenote en zoon en dochter. Er was veel belangstelling want de jubilarissen zijn populaire figuren in ons bedrijf, het geen ook tot uiting kwam in de toe spraken. Hun chef, de heer Oudkerk, noemde als voornaamste kenmerk van jubilaris Van der Pol zijn grote bereid willigheid en de gave de dingen duidelijk te kunnen uitleggen. Jubilaris Wolff gramm, een vindingrijke man, had de overgang meegemaakt van factureer- naar ponskaartenmachines, hetgeen hem menig nachtje heeft gekost. De heer Oudkerk overhandigde hierna de gouden speld. Mr. Bossard sprak als oudge diende. Hij had hen beiden zien komen in die noodlottige meimaand van '40. Hij achtte het de grootste verdienste van de twee heren dat zij zich bij de brouwerij niet alleen hadden weten te handhaven maar dat zij zich hadden De jubilarissen J. Woudboer en G. Kat werden in de commissarissenkamer op de dag van hun jubileum ontvangen door ir. R. van Marwijk Kooy, waarna de huldiging volgde in de Gijsbreghtkelder. Links het echtpaar Kat met dochter en schoonzoon rechts de heer en mevrouw Woudboer met hun kinderen. Enige dagen later, op 3 mei, waren de schijnwerpers gericht op de heren G. Kat (onderhoudsbankwerker bottelarij) en J. Woudboer (chauffeur). De heer Pelt onthulde dat jubilaris Kat deze maand tweemaal feest viert: zijn zilveren jubileum en zijn dertigjarig huwelijks feest. Zijn werkzaamheden hebben voor namelijk in de bottelarij gelegen en aan de ontwikkeling van de fliptopper heeft hij een belangrijk aandeel gehad. On danks de vaak grote drukte wist hij altijd zijn goede humeur te bewaren en zijn vakkennis is uitmuntend. Jubilaris Woud boer werkte aanvankelijk in de kuiperij, waar hij heeft deelgenomen aan het verbouwen van ongeveer 55.000 vaten: deze moesten voorzien worden van een metalen binnenvat. Daarna ging hij naar de expeditie, waar hij zich een goed chauffeur betoonde, over wie de klanten zeer te spreken zijn. De heer Pelt over handigde de jubilarissen de gouden speld, waarna de heer Fokke jubilaris Kat toe sprak, die sinds 1945 bij hem werkt. Het personeel van de bottelarij had gezorgd voor een vogelkooi op standaard en een vogeltje. Het was de eerste keer dat een jubialaris bij ons een levend wezen ten geschenke kreeg. De chef van jubilaris Woudboer, de heer Kamsteeg, over handigde deze een envelop met inhoud. oude vlonder. Mocht de singelgracht ooit verlegd worden om ruimte te maken voor de nieuwe opzet van de Maurits- kade dan kan het gebouwtje de gracht worden ingevaren om op een nieuw fundament buiten de verkeersweg ge plaatst te worden. Hierna voerden collega-chauffeur Van Burink, de heer Binnenkade namens ae vakvereniging, de heer Fransen namens het jubileumfonds en de heer Gans namens de collega's van jubilaris Kat het woord. De heren Van der Pol en Wolffgramm, die 29 april hun zilveren jubileum vierden, werden op die dag in de directiekamer ontvangen door mr. JM. Elink Schuurman. Links jubilaris Van der Pol met echtgenote en kinderen, in het midden mr. Elink Schuurman en de heer Wolffgramm jr., rechts het echtpaar Wolffgramm. kunnen aanpassen. Daar de jubilarissen enthousiaste leden van de biljartclub zijn, was er voor ieder van hen een gelukstelegram gekomen. Deze werden voorgelezen door de heer Nieuwendijk die de heer Van der Pol namens het personeel een dikke envelop overhan digde; een even dikke envelop ontving de heer Wolffgramm uit handen van collega Koerts. Het gebouwtje dat nog niet zo lang aan de waterkant van de Mauritskade staat herbergt een trommelfilter en drie pompen. Deze voorziening was nodig geworden omdat wij steeds meer koel water gebruiken in de machinekamer. Als gevolg van de groei van het bedrijf is uitbreiding van de machinekamer nodig en daardoor stijgt ook de behoefte aan koelwater. Dit wordt nu opgepompt uit de singelgracht; het trommelfilter houdt grote verontreinigingen tegen. Deze worden er door een sproeier weg gespoten en door een goot afgevoerd. Het gebouwtje staat op de palen van de

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 3