Vier dagen gast van Amstel Agenda ONS Seven in de brouwerij 4 Een groep leerlingen van middelbare scholen heeft in de Paasvakantie enkele dagen kennisgemaakt met ons bedrijf. Zij werden in het brouwhuis gefotografeerd terwijl de heer Struiksma uitlegde hoe ons bier daar tot stand komt. In de dagen na Pasen, dinsdag tot en met vrijdag, hebt u waarschijnlijk wel groepjes jongens van een jaar of 17 door het bedrijf zien lopen. Misschien wist u wie het waren, maar waarschijnlijk niet. Er bestaat in ons land het C.B.O., de Stichting Contact centrum Bedrijfsleven-Onderwijs. Eén van de zeer vele pijlen, die deze stichting op haar altijd gespannen boog heeft, zijn de vacantiecursussen. De stichting heeft zeer goed begrepen, dat het voor leerlingen, die van een middelbare school komen, Gymnasium, HBS, MMS of Middelbare Handelsdagschool, zeer moeilijk is de keuze te bepalen van verdere studierichting, of als ze van plan zijn direct een bedrijf in te gaan, wélk bedrijf. De vacantiecursussen hebben tot doel aan jongens of meisjes van de voor laatste en laatste klassen van het mid delbaar onderwijs een indruk te geven van een werkkring in het bedrijfsleven, ten einde hen zodoende behulpzaam te zijn bij het kiezen van een beroeps- of studierichting. De Stichting heeft geprobeerd een zo groot mogelijke verscheidenheid te brengen in de bedrijven, die bezocht konden worden. Eén van deze bedrijven is de Amstel Brouwerij N.V. te Amster dam, die als doel van de cursus opgaf: het verschaffen van enig inzicht in a) de brouwerij-industrie b) de toepassing van biochemie in deze bedrijfstak en c) de beroepsmogelijkheden in deze be drijfstak. Op het programma stonden excursies, lezingen en praktisch werk op het labo ratorium. Zo hebt u dan ook vijftien jongens van verschillende HBS-en en Gymnasia uit het hele land onder leiding van de heer Struiksma in het bedrijf zien rondkijken. Dinsdag stond de mouterij op het pro gramma, waarbij de heer Kos alles haar fijn uitlegde, woensdag kwamen brouw huis, gistkelders en legerkelders aan de beurt, waarbij de heren Pellekaan, Falkenhagen en Van Leeuwen de hel pende hand boden. Donderdag het La boratorium en onder leiding van mej. Dielen en de heren Dams en Grande werden we in de gelegenheid gesteld te genieten van de mogelijkheden die de Amstel Brouwerij ons bood. 's Avonds werden we onthaald op een diner en als klapstuk No No Nannette in Carré. Als sluitstuk kwam vrijdag de bottelarij met explicatie door de heer Gravesteijn. Verder hadden de heren Vr. 7/5 - clubavond tennisver. idem biljartver. idem klaverjasver. E.H.B.O.-wedstrijd tegen KLM aanvang 20.00 op Schiphol Za. 8/5 - instruktiemiddag BO/IO-kader Ma. 10/5 - verg. biertechn. komm. Di. 11/5 - cursus Technische Engels Wo. 12/5 - instr. dag buitendienstpers. Horeca - rayonl. TENTAMEN bedrijfsschool Vr. 14/5 - instr. dag buitendienst pers. Horeca A clubavond tennisver. idem biljartver. slotavond klaverjasver. Za. 15/5 - 09.45 Ajaxterrein: oefenwedstrijd voetbal, AB-politie Linnaeusstr. Di. 18/5 - instr. dag buitendienst pers. Horeca B cursus Technisch Engels Wo. 19/5 - uitslag Tentamen bedr. school Uitreiking EHBO-diploma en BB. Do. 20/5 - instr. dag buitendienst pers. Horeca C Vr. 21/5 - instr. dag buitendienst pers. Horeca D clubavond tennisver. idem biljartver. Za. 2/5 - 06.00 vertrek van de brouwerij visver. Altijd Beet naar de Waddenzee (Texel) Begin eerste vakantieperiode - veel zonneschijn en een goede veertien dagen toegewenst. 20.00 Dansavond BZB in de kelder. Broekhuysen, Veldkamp, Aalbers en v. d. Maas en natuurlijk ook de heer Struiksma ons grondig voorgelicht over alle kanten van het bedrijf. Wij zijn de Amstel Brouwerij N.V. en met name de heer Strhiksma zeer veel dank verschuldigd voor het gulle ont haal. Erik Sloot ln dienst gekomen: M. C. van Stratum, Expeditie Helmond P. H. van der Linden, Bottelarij G. Ramos Hernandez, Spoelplaats M. Chico Freire, Legkelder W. Molenaar, Bottelarij F. Prieto Lobeto, Expeditie J. Gonzalez Peralta, Bottelarij P. Chr. Schiltmeijer, Expeditie R. P. Simon, Bottelarij Onze dienst verlaten: Mevr. A. C. Doffer, Horeca H. Haverkamp, Bouwkundig Adviesafd. P. F. Holleman, Expeditie Mej. M. C. Bierman, Bedr.- en Budgetadm. J. J. Exposito Marcelino, Bottelarij J. M. Lopez Garcia, Bottelarij F. de Ridder, Expeditie J. C. Cramer, Bottelarij G. Saarloos, Legkelder N. M. van Eijk, Expeditie C. Blansjaar, Bottelarij Overleden: H. L. Verweij, Interne Postdienst Getrouwd: Mej. R. E. G. Bruyn met de heer Landsaat

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 4