Echtpaar Schoenmaekers vijftig jaar gehuwd Jubileum A. J. Sluymers DE LIFT-TAB 3 Op 20 april heeft de heer J. W. Schoen maekers de dag herdacht, waarop hij vijftig jaar geleden in het huwelijk trad met Maria Kerckhoffs. In 1919 begon hij een café in Kunder- linde tot 1924; toen opende hij een gezellig stammineeke aan de Benzen- raderweg te Heerlen. Daarnaast is de heer Schoenmaekers ruim 27 jaar in dienst geweest bij de Amstel Brouwerij; eerst als voerman, daarna als reiziger-inspekteur. Zijn klan ten bezocht hij steeds per rijwiel. Op deze heuglijke dag ontving het gouden echtpaar een pauselijke gelukwens, het hoogtepunt van een nooit te vergeten feestdag voor het gouden paar, dat in de morgenuren met een open witte landauer naar de kerk en naar het adres van de dag, Hotel Terminus, werd gebracht. In Terminus was het een komen en gaan van honderden die het gouden paar de hand kwamen drukken. Vele kostbare cadeaus onderstreepten de sympathie, die men allerwegen voor de heer en mevrouw Schoenmaeckers koestert. K. v. H. Op zaterdag 24 april j.l. werd in Heerlen de garagechef, de heer A. J. Sluymers, gehuldigd i.v.m. zijn zilveren dienst- jubileum. Het gehele personeel, inclusief een afvaardiging van depot Roermond en van Maas Jeker uit Maastricht, was op „het zaaltje" aanwezig- De heer J. Duysens prees in zijn huldi gingstoespraak de buitengewone hulp vaardigheid en plichtsbetrachting van de De Amstel Brouwerij heeft met ingang van 1 mei een bierblikje op de Neder landse markt geintroduceerd, dat voor zien is van een metalen lipje, lift-tab genaamd. Door hieraan te trekken kan het blikje op eenvoudige wijze worden geopend. Voorheen was voor het openen van een blikje bier een scherp hef boompje nodig dat twee driehoekige gaatjes in het deksel drukte. Eerst de fliptopper, nu de lift-tab de Amstel Brouwerij blijft erop uit het gemak van de consument te dienen. Blikjes hebben enkele onmiskenbare voordelen: zij kunnen niet breken, nemen minder plaats in de koelkast in, zijn sneller gekoeld dan flessen en er wordt geen statiegeld voor gevraagd. De prijs van en blikje a 35 cl pilsener be draagt 65 cent. Zo zien de deksels van de bierblikjes er nu uit: een metalen lipje met een ver hoogd u-vormig randje kan aan de ronde kant worden opgetild en door het naar boven te trekken scheurt een kolf- vormig gedeelte van het deksel los en kan het bier worden uitgeschonken. De hierboven afgebeelde heren zullen volgende week de dag herdenken waarop zij vijfentwintig jaar geleden in dienst traden bij de Amstel Brouwerij. Jubilaris Halsema is voorman biermagazijn, jubilaris Pruim- boom is haspelant (stouwer van volle fusten in de tapkelder) en jubilaris Rutten is chauffeur-verkoper. De huldiging zal vrijdag 14 mei om half vijf in de Gijsbreghtkelder plaats vinden. jubilaris, waarbij hij tevens diens ver diensten ook buiten werktijd memo reerde, door de brouwerijtelefoon over te zetten op zijn woonhuis. De grote steun hierbij ondervonden van zijn echt genote, werd natuurlijk niet vergeten. Daarna overhandigde de heer Duysens de gebruikelijke cadeaus, alsmede een enveloppe met inhoud van het gezamen lijke personeel. De heer J. van Hilten huldigde de heer Sluymers namens de personeelsvereniging, waarbij hij een bloemstuk aanbood met daarin op origi nele wijze een miniatuur-auto verwerkt. Verschillende zakenrelaties boden even eens hun gelukwensen aan. Deze dag kreeg een nog feestelijker ca chet door het uitreiken van de zilveren Amstelspeld aan degenen die hun ko peren dienstjubileum reeds achter de rug hadden. C. Halsema J. Pruimboom J. B. Rutten

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 3