WTÏÏ77 Zo werkt onze mouterij AMSTEL IDEEEN Ideeën ontstaan uit het contact dat de denkende mens heeft met de werkelijk heid. Dit gaat op voor alle mogelijke uit vindingen. Concreet betekent dit voor ons: Willen Wij tot ideeën komen, dan moeten wij zeker niet wachten op dat ene moment, waarop ons zo'n helder idee invalt. Zo'n donderslag bij heldere hemel blijft een uitzondering. Een voorbeeld hiervan is de uitvinding van de gloeilamp door Edison. Een be wust verkeer tussen ons denken en han delen met machines en materialen levert zeker ideeën op. Tot nu toe zijn door de Amstel Ideeën- vatcommissie 46 ideeën, w.o. één inzen ding van een Spaanse werknemer, be oordeeld. Hiervan werden 16 ideeën be loond. Vele ideeën heeft de commissie moeten afwijzen en wel om uiteenlopende re denen. Zo noemen wij: - onbruikbaar heid - geen idee - idee wordt reeds toegepast, maar dit was aan inzender onbekend - de te verwachten besparing is voor het bedrijf te gering: b.v. een maatregel, die het verlies van één emmer water per jaar voorkomt. Hoewel het jammer is, dat vele ideeën afgewezen moeten worden, mag men niet spreken van tevergeefs bestede energie. Elk idee, ook al blijkt het in de praktijk niet te verwezenlijken, is een bewijs, dat de inzender met verstand gewerkt heeft. Dat een inzender bij het uitwerken van zijn idee niet alle gevolgen kan overzien is begrijpelijk. ln de kiemtrommelruimte staan achttien kiemtrommels die in 7 tot 10 dagen elk 16.000 kg gerst veranderen in groenmout. Ons mouterij-orgel, het bedieningspaneel van de mouterij. De knoppen op de voor grond doen de lampjes op het schema branden. Voor de paneelbedienaar een teken dat de corresponderende machine het verlangde werk gaat doen. Op het paneel links de karen die het ongemout voor de brouwketels bevatten; rechts onder de moutkaren voor de beslagkuipen en rechts boven de silo's. De schrootmolenbatterijln deze molens pletten we de mout tot moutschroot. Dit bestaat uit meel, gries en bliezen of hul zen, en daarvan maakt de bierkoker het beslag voor de wort.

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 4