\\uTT/// ACTUALITEITEN OP SOCIAAL GEBIED Bruikbare ideeën Jubilarissen 3 AMSTEL 77TmY De Arbeidsongeschiktheidswet (WAO) Bij de tweede kamer zijn twee wetsont werpen ingediend, die o.a. tot doel hebben, vereenvoudiging te brengen in de omvangrijke wettelijke regelingen van de diverse ongevallen- en invalidi teitswetten en de ziektewet. In de vorm van vragen en antwoorden, zal getracht worden een inzicht te geven in de te verwachten wijzigingen. Vraag: Welke wetten gaan verdwijnen? Antwoord: De ongevallenwet 1921, de zee-ongevallenwet, de land- en tuinbouwongevallenwet. Boven dien de invaliditeitswet, de mijnwerkersinvaliditeitswet en interimwet voor invaliditeits- trekkers. Vraag: Wat komt hiervoor in de plaats? Antwoord: Ten eerste wordt de ziekte wet drastisch gewijzigd. De nieuwe ziektewet regelt alle uitkeringen van korte duur ongeacht of het ziekte of een ongeval betreft. Vraag: Wie vallen onder deze wet? Antwoord: In het vervolg iedereen in loondienst, ongeacht zijn in komen. Vraag: Wanneer krijgt men recht op een uitkering van de WAO? Antwoord: Nadat de arbeidsongeschikt heid 52 weken heeft geduurd. Er wordt geen onderscheid meer gemaakt tussen ziekte en ongeval. Deze verzekering ver vangt de invaliditeitsongeval- lenverzekering, daarom is het niet meer van belang, wat de uitkering betreft, te weten wat de oorzaak van de arbeidson geschiktheid is. Vraag: Wat gebeurt er met de uitkering over de eerste 52 weken. Antwoord: Daar de ongevallenverzeke ring verdwijnt, zal bij een be drijfsongeval ziekengeld wor den betaald. Vraag: Hoe wordt de genees- en heel kundige behandeling van on gevallen in de toekomst ge regeld? Antwoord: Deze is niet voor rekening van de arbeidsongeschiktheids wet maar zal in beginsel bij de ziekenfondsverzekering worden ondergebracht. Vraag: Onder de oude regeling kreeg een ieder die door een be drijfsongeval werd getroffen genees- en heelkundige be handeling van de ongevallen verzekering. Is dat dan nog het geval? Antwoord: Het ziekenfondsenbesluit kent en behoudt een loongrens. Degenen, wiens inkomen bo ven deze loongrens uitgaat, zal in het vervolg de kosten voor genees- en heelkundige be handeling van het bedrijfson geval voor eigen rekening moe ten nemen. Natuurlijk blijft de mogelijkheid bestaan om een particuliere ziektekostenverze kering te sluiten, hetgeen ook via de brouwerij kan geschie den. Drie jubilarissen met hun familie in de directiekamer, U ziet hier van links naar rechts zittendmevrouw Van Groen, mevrouw Meijer, het echtpaar Golstein pleegouders van jubilaris Vermeer). Staand v.l.n.r.: de heren Van Groen (jubilaris) Fokke, Meijer jr., Kranenberg, Meijer, Vermeer, zijn neefje en zijn broer en mejuffrouw Bosker. f flDEEËNj In het vorige nummer van het Spongat heeft U kunnen lezen, dat het Ideeënvat goed gevuld wordt. Misschien denkt u: „Dat is nou allemaal wel mooi, maar waar blijven die kapitale prijzen? Waar om lees ik mijn ochtendblad niet: Weer raak bij Amstel Brouwerij, werknemer ontvangt vijf mille?" Wij zullen eerlijk zeggen, daar zitten wij ook op te wachten. Maar wij begrijpen heel goed, dat dit soort ideeën uitzonderingen zullen blijven. In de praktijk van het Ideeënvat worden veel ideeën ingestuurd, die een klein voordeel opleveren voor de brouwerij. Alle beetjes helpen, maar U moet na tuurlijk niet verwachten, dat ideeën die kleine voordelen opleveren met hoge prijzen beloond kunnen worden. Ingezonden ideeën worden ook beoor deeld op hun bruikbaarheid. Hierbij ge beurt het nog wel eens, dat het idee op zich, aardig is gevonden, maar dat het met het oog op toekomstige ver bouwingen toch niet uitgevoerd kan worden. Een aanmoedigingspremie is zeer zeker op zijn plaats. Deze is dan niet als fooi bedoeld, maar als stimulans om door te gaan met creatief denken. Graag willen wij u op weg helpen. Meer kunnen wij niet doen. Misschien kunt u deze week uw ge dachten eens laten gaan hoe op uw af deling flessenbreuk, verlies aan water, stoom, gas of electriciteit tegengegaan kan worden. Bedenk, welk een be sparing het kan opleveren voor het be drijf, wanneer breuk of verlies met l°/o teruggebracht wordt. I.V.C. Op 19 maart zijn de heren P. van Groen, C. J. Meijer (beiden uit de bottelarij) en C. Vermeer (spoelplaats) in de Gijsbreghtkelder gehuldigd in ver band met hun zilveren jubileum. De heer Pelt sprak als eerste, waarna een gelukstelegram werd voorgelezen, af komstig van ir. Van Marijk Kooy die in Barcelona was. De heer Fokke voerde het woord namens het bottelarijper- soneel. Er werden prachtige cadeaus (en bloemen voor de dames) aangeboden. Met het geschenk voor de heer Meijer ging het niet volgens plan, omdat de muziek weigerde, maar dat heeft zijn vreugde om hetgeen hij ontving niet ge drukt.

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 3