Het paard Ongevallen 2 De nieuwe vinding van ir. van Mens, die wij in het voorgaande nummer van dit blad aankondigden, heeft nogal veel gesprekstof opgeleverd. Ook de prijs vraag mocht zich verheugen in een grote belangstelling; in totaal kwamen 43 in zendingen binnen. Van de schriftelijke reacties willen wij hieronder er twee vermelden: Mijne heren, Met grote verontwaardiging nam ik ken nis van het voornemen van onze directie om in de nabije toekomst de paarden achter de wagen te spannen. Als dierenbeschermer moet het mij van het hart, dat wat hier gaat gebeuren veel erger is dan de behandeling van de trek honden. Als deze „nepwagen" of ,,kar- ga-door" in de stad verschijnt zullen de reacties van het publiek m.i. dermate kritisch zijn, dat de verkoop van ons bier eronder gaat lijden. De gedachte alleen al dat een paard vanaf de bok met een microfoon be- fluisterd moet worden, is afgrijselijk. Deze „meneer" Mens is geen mens maar een onmens, om zoiets onzinnigs te be denken. Trouwens hoe staat het met de mense lijke verhoudingen op deze wagen? Mijns inziens worden deze zeer ernstig verstoord omdat er geen rechtstreeks contact meer is, waardoor de kans op een verkeersongeval aanmerkelijk wordt vergroot. Is deze kwestie in de Ondernemingsraad besproken? Indien de Arbeidsinspectie in deze affaire wordt betrokken, ben ik ervan overtuigd, dat dit heilloze voor nemen niet doorgaat. Over efficiency gesproken; zonde van al het geld dat voor dit project geinves- teerd is! Naam en adres van afzender aan redactie bekend. De onderstaande reactie is van onze 81-jarige oud-medewerker A. J. van Hoorn, die van 1910-1932 bij onze brouwerij werkzaam is geweest. ,,Ik kon niet nalaten om u te schrijven hoe ik er over dacht nu ik in het Spon gat die foto heb gezien met het paard achter de wagen. Als ze nu nog een olifant daar hadden neergezet, dan had het nog wat geleken, maar ik beschouw het nu als een 1-april-mop. En dat u nu weer paarden wil kopen dat juich ik hartelijk toe het is te allen tijde goed koper en het maakt reclame zo'n paar vurige Belsen of Ardenners voor de wagen; beter als die stomme auto's. U weet ik ben van jongs af koetsier. Ik heb nog aan de stalhouderij gedaan, ben aan de Deli brouwerij (Weesperstraat) geweest, huzaar wat wil je nog meer en daarna als koetsier aan brouwerij waar ik jonge paarden heb aangereden. Ik heb ze op tijd geschoren tot zelfs een veulen wat op de brouwerij geboren werd verzorgd dus ik geloof toch wel dat ik een paardenliefhebber ben; je kunt er mee praten dat kun je met een automobiel niet. Hiermede stuur ik U een foto van een span paarden daar loopt dat veulen bij, dat was mijn ple zierigste tijd aan de brouwerij. Als de heren soms paarden willen kopen en u heeft ze, zou ik gaarne eens willen komen kijken. En laten ze zorgen voor goed koetsiers die zijn er niet veel meer want een paard wil ook een goede behandeling net als de mens. Ik hoop maar dat U het mij maar niet te kwade duidt dat ik U daar mee lastig val." Een uiterst bekwame jury kwam na uitvoerige discussie tot de volgende uit spraak: lste prijs: auto Peugeot voor J. Beek man: ALVA DROMEO 2de prijs: auto Austin Cambridge voor C. Verhaar (gepens.): CARCANARD 3de prijs: auto Ford Anglia voor J. A. Smit: FLIPWENDER 4de prijs: scooter voor Verkoopkantoor Brussel: FOPKAR Een eervolle vermelding kreeg LOERE- DRAAIER en GEINDUWER waarvan de inzenders zich niet bekend maakten. Alle inzenders hartelijk dank! Dan de inzendingen op de prijsvraag. De gevonden namen plaatsen wij in willekeurige volgorde: Nepkar Backhorse - een Loeredraaier - Alva 2x - Handzaam-kar - Flip Mo biel AB Mobiel Een Aprilbakkie- tractie - Aprilbok - Duwford - Dupa - Duwpaard - Mendu -(ir. v. Mens en duw) - Bipa (bierpaard) - Paardepink - Bierboemel - Bierbrik - 1 april brigade - Flipwender - Aprilbak op wielen - de Tophit Alva Dromeo Flopkar - Peko (De Pesters Van Marwijk Kooy) - Dubra - Amstu - Span Aan - Opduvel Voor de behandeling van bedrijfs ongevallen, waaronder ook moe ten worden gerekend ongevallen, die gebeuren op weg van huis naar de brouwerij of omgekeerd, is aan ons bedrijf een Erkende Geneeskundige Dienst verbonden, die onder leiding staat van de heer D. B. Kagenaar Jr. Voor deze zgn. E.G.D. hebben wij toestemming van de Sociale Ver zekeringsbank. Alle kosten verbonden aan de ge neeskundige behandeling en even tuele verpleging zijn voor de eerste 6 weken voor rekening van de brouwerij, evenals de kosten van verzuim. Ieder bedrijfsongeval moet in de verbandkamer worden gemeld en in het ongevallenregister worden ingeschreven. De getroffene moet zijn handtekening in het register plaatsen. Indien een ongeval niet wordt be handeld door een aan de brouwerij verbonden arts, moet er een onge valsaangifte worden gedaan. Afgezien van de administratieve rompslomp verbonden aan deze aangifte, wordt de brouwerij financiëel extra belast. Wij doen dan ook een dringend beroep op alle werknemers een ongeval in de verbandkamer te laten behandelen mede om te voorkomen, dat er vertraging ont staat in de uitbetaling van de ongevalsuitkering. D - Opdouwer - Geinduwer - Jan van April trekt heen waar men hem wil - Lirpa I - Carcanard - 1 april Amstel Super Kar - De Amstel Duw Cirkel- wagen - De Amstel draait-goed - Am- stel-nep - Nez-a-Dos - Fopkar - Be- lazermobiel - Cargadoor - Biergeus. Op de Kattenburgerkade. Amstelbier 9 ct liter; dit moet een foto zijn uit het begin van de jaren twintig.

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 2