Wat zijn de bouwplannen in Amsterdam? Af een vat, kist of krat op uw tenen gehad? Demonstratie Wie weet een goede naam 3 Onlangs heeft de heer ir. R. van Marwijk Kooy voor ons een uiteenzetting ge geven over de uitbreidingen die in 1965 en 1966 in het bedrijf Amsterdam zullen plaatsvinden. De werkzaamheden aan de nieuwe tur bine zijn reeds zo ver gevorderd, dat deze aan het einde van de maand in gebruik zal worden genomen. De krachtsvoorziening wordt hierdoor aan merkelijk opgevoerd nl. van 2100 kw tot 3600 kw. Uit de machinekamer ver dwijnen in de loop van de tijd de oude vertrouwde stoommachines. De oudste ketel is inmiddels afgebroken. Op dezelfde plaats wordt een nieuwe ketel gebouwd (50 atm.) waardoor de stoom - produktie aanmerkelijk is vergroot. Op de plaats van de oude ijsfabriek wordt thans druk gebouwd. Hier ver rijst een gebouw van vier verdiepingen waarin worden ondergebracht een leger- kelder, gistkelder, opslag bottelarij, ter wijl op de bovenste verdieping een kan tine komt. De zesde verdieping van het vatenge- bouw is voorbestemd om tot kantoor ruimte en instructielokaal te worden in gericht, doch dit zal nog enige jaren duren. In de 's-Gravesandestraat wordt een aantal huizen gesloopt. Met de bouw aldaar van een expeditiecentrum wordt De heer Pelt geeft onze koetsier, de heer (slot van pag. 2) touwen achter een raket hangen, de Amstel Brouwerij teruggaat naar paar- dentractie. Toch is dit een verschijnsel dat zich vaker in de geschiedenis voor in mei a.s. begonnen. Via een transport- brug worden de gepalletiseerde kisten van de bottelarij naar het expeditie centrum vervoerd en vervolgens met een paternosterlift naar de begane grond. De lege emballage gaat dezelfde weg terug. Dit expeditiecentrum is nodig omdat de Mauritskade na het gereed komen van de nieuwe brug over de Amstel, als uitvalsweg wordt gebruikt. De 's-Gravesandestraat wordt dan de uitgang voor de brouwerij. De ver nieuwing en verbreding van de brug over de Mauritskade voor de 's-Grave sandestraat schiet thans op. Mettertijd zal deze brug worden vervangen door een viaduct over de Mauritskade. De woningen en scholen zullen dan moeten verdwijnen. Voor de vergroting van de capaciteit van de mouterij zal een nieuwe eest worden gebouwd. Enige huizen in de Boerhaavestraat moeten daarom worden gesloopt. Ook de oude legerkelders zullen t.z.t. door een nieuw legerkelder- gebouw worden vervangen. Het is duidelijk dat voor al deze nood zakelijke vernieuwingen en uitbreidingen veel geld nodig is. Deze verhoogde financiële lasten kunnen alleen worden opgebracht, indien door een ieder effi cient wordt gewerkt. De Lang de laatste instructies. deed. Gaan wij thans eigenlijk ook niet weer terug naar het (aard) gas, terwijl wij dachten dat alles electrisch zou worden? De m.o.m. beademing werd al om schreven in de Bijbel! De heer Pelt heeft Wellicht kijkt u vreemd op bij deze typische vraag, die wij stellen met ex cuses aan de Phoenix. De aanleiding is niet zo vreemd, want als we eens kijken naar de ongevallen die verleden jaar in ons bedrijf zijn gebeurd, dan blijkt vijf tien procent van de verzuimdagen ver oorzaakt te zijn door voetletsels. En deze voetletsels werden voornamelijk opge lopen door een vat, kist of krat. De ene keer heeft men een snijwond, de vol gende keer breekt er zelfs een bot en hoewel zo'n snijwond er vaak ernstiger uitziet dan wanneer er een been of een beentje gebroken is, duurt het veel langer voordat een bot weer genezen is. Verder blijkt dat iemand die pas op een afdeling werkt eerder iets op zijn voet krijgt dan iemand die er meer ervaring heeft. Het is daarom zo belangrijk dat iedere man die nieuw is op een afdeling goed leert hoe hij zijn werk veilig kan doen. Een goede voorlichting zal bij dragen tot meer veiligheid in ons be drijf. met de heer J. de Lang onlangs een proefrit gemaakt bij de wagenfabriek in Oostmahorn. Beiden waren zeer tevreden over de rijcapaciteiten van de wagen. Er werd nog een verbetering aangebracht in de verlichting en in de zitting van de bestuurders om rugklachten te voor komen. Het ligt in het voornemen de eerste wagen in gebruik te nemen omstreeks medio mei. De aflevering van de vol gende vier wagens geschiedt steeds in termijnen van ongeveer negen weken. Aangezien wij meenden dat het perso neel graag zo snel mogelijk wilde kennis nemen van deze belangrijke verbetering, zijn wij met de leveranciers overeen gekomen dat op a.s. donderdag resp. om 12.15 en 12.45 bij de nieuwe garage een demonstratie zal plaats vinden. Voor deze demonstratie werd tevens de pers, radio en filmdienst uitgenodigd. Br. Het leek ons een goede gedachte om het gehele brouwerijpersoneel in te scha kelen bij het vinden van een passende naam voor het nieuwe voertuig. Vanaf morgen 26 maart liggen in de beide portiersloges speciale formulieren gereed waarop men zijn voorstel kan indienen. Deze formulieren kunnen wor den ingeleverd bij de personeelsafdeling bedrijf en kantoor tot a.s. woensdag. De directie heeft geldprijzen ter be schikking gesteld voor de beste drie inzenders.

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 3