Onze reklamefles gestolen (Van onze Helmondse correspondent) Jubilaris BERNARD gehuldigd 4 De Prins en ir Drost klinken nacht van maandag op dinsdag werd namelijk onze grote reclamefles geroofd door de Raad van Elf van de Carnavals vereniging Nooit Gedacht. De losprijs, die werd gevraagd was niet mis: een hoeveelheid bier gelijk aan de inhoud van de fles! Wij hebben de uitdaging uiteraard aan genomen. Gekleed in boerenkiel wachtten wij dins dagmiddag op de terugkeer van onze fles. Deze werd om ongeveer zes uur in triomf door de Raad van Elf het terrein opge reden onder luid gezang van het schone lied: En dè hittie naw gedaon um dè-t-ie Elellemonder is om dè-t-ie 't nie wou weten of um dè-t-ie 't nie wis mar ein ding dè is zeker dè du-t-ie naw nie mir want 't du-t-um ergens toch 'n bietje zirü De laatste regels van dit vers vertederden ons weer een beetje. Trouwens, velen konden bij het weerzien van ons dierbaar reclamestuk hun ont roering nauwelijks verbergen. Tijdens het gezellig samenzijn dat hierop volgde in ons noodkantoor, ontving ir. Drost uit handen van de Prins een hoge onderscheiding. Uit de toespraak van de Prins bleek, dat zij zich zelf met deze stunt veel meer last hadden bezorgd dan ons, want on danks dat zij de fles zorgvuldig hadden verborgen, werd deze dezelfde nacht door anderen geroofd!!!!! Na een dag zoeken werd hij teruggevon den in Mierlo-Hout. Zo was dus uiteindelijk een ieder blij dat de fles weer terug was, niet in het minst de Prins en zijn Raad van Elf. Nadat wij het lied hadden aangeheven dat aanvangt met de woorden: „Je mag er alleen maar naar kijken, maar aankomen niet", hebben wij, op uitnodi ging van de Prins, nog gezamenlijk een biertje gedronken in de stamkroeg van de carnavalsvereniging Nooit Gedacht. De eerste brouwer van ons brouwhuis, de heer A. J. Bernard, is op 19 februari gehuldigd in verband met zijn zilveren jubileum. In gezelschap van zijn echtge note en zoon werd hij in de Gijsbreght- kelder ontvangen en toegesproken door de heer Van der Maas, die zijn plichtsbe trachting en doorzettingsvermogen prees en tevens in herinnering bracht dat de laatste jaren veel van het aanpassings vermogen van het brouwhuispersoneel was gevraagd, aangezien er was overge schakeld van handwerk naar denkwerk. Ook zijn directe chef, de heer Pellekaan, voerde het woord. Namens de collega's sprak collega Oostwal, die een elektri sche klok aanbood. De jubileumcommis sie overhandigde dit maal nu eens geen envelop, maar een geschenk in natura, te weten een ring, waarmee de heer Ber nard zeer was ingenomen. Carnaval 1965 is weer voorbij. Drie dagen droeg Helmond de naam Keistad en was ondergedompeld in een feestroes. Heerlijk om eens drie dagen je zelf te kunnen zijn of iemand die je graag zou willen zijn. De een wordt drie dagen schoorsteen veger, de ander trekt het het admiraals uniform aan. Of je bent alleen maar een gewone boer, want boeren en boerinnekes zijn er veel met carnaval; allemaal gehuld in een blauwe boerenkiel, met een rode hals doek om en een zwarte pet op. Zondag was de grote optocht. Hoog daarboven cirkelde een vliegtuig dat een ieder attent maakte op ons produkt. Ook aan de brouwerij is het Carnaval niet ongemerkt voorbijgegaan. In de Zo kwam de fles terug

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 4