Is het Amstel ideeënvat iets nieuws? Agenda personeeisver. enigingen en opleidingen Afscheid A. H. Stomps 5 Neen, noch ons Ideeënvat in het bijzon der, noch de ideeënbus in het algemeen is iets nieuws. Reeds in de vorige eeuw waren er in Engeland en Duitsland al ideeënbussen. In Nederland was Stork de eerste met een ideeënbus - omstreeks 1904. Heel in het kort gezegd komt een ideeënbus - of ideeënvat zoals hij bij onze brouwerij gaat heten - op het vol gende neer. Een idee is een voorstel tot het aan brengen van een verbetering die voor ons bedrijf van belang is. Men blijft dus even stilstaan bij een inventieve gedach te. Deze wordt op papier gezet en de toepassing wordt uitgewerkt. Dan stuurt men de uitwerking naar de Ideeënvatcommissie (IVC). Deze com missie bekijkt het idee op o.a. bruik baarheid en toepassingsmogelijkheid voor ons bedrijf en stelt de grootte van de beloning vast naar de mate waarin het idee voor het bedrijf betekenis zal hebben. Hoe is de ideeënbusgedachte eigenlijk ontstaan? Is het een impuls geweest van directies om voor Sinterklaas te willen spelen? Of heeft er een economisch motief achter gezeten? Of zijn er ook andere of combinaties van motieven geweest? Het zal u wel bekend zijn dat bedrijven geen liefdadige instellingen zijn. Onze directie heeft het belangrijk genoeg gevonden om in de Nieuwjaarstoespraak het Ideeënvat te noemen. Zij is ervan overtuigd dat een dergelijk instituut voor onze brouwerij noodzake lijk is, o.a. omdat iedereen hierdoor in de gelegenheid wordt gesteld zich ten volle te uiten en te ontplooien en daar door het bevredigend gevoel te hebben dat met zijn of haar ideeën rekening gehouden wordt. Helaas is in ons bedrijf de ideeënbus enkele jaren geleden gestaakt doordat aan bepaalde voorwaarden niet geheel was voldaan. De directie heeft thans de Ideeënvat commissie benoemd, bestaande uit de volgende leden: Ir J. Boonen, voorzitter; J. R. A. Scholten, technisch adviseur; J. C. Ch. Linck, secretaris; een door de ondernemingsraad te be noemen lid. Echter, wat is een Ideeënvat(commissie) zonder ideeën? Vanaf 1 februari a.s. kunt u uw ideeën deponeren in de Ideeënvaten, die komen te hangen bij de portier hoofdkantoor, de fabrieksportier Poviet en in de be drijfskantine. De Ideeënvatcommissie Op 4 januari ontving de heer J. R. Weegink uit handen van mr E. J. Eg berts een gouden armbandhorloge in verband met zijn zilveren dienstjubileum, dat daarna in zijn standplaats Hengelo werd gevierd. In de directiekamer werd deze foto ge maakt van de heer Egberts en het echt paar Weegink. Do. 14-1 Vrij. 15-1 Za. 16-1 Di. 19-1 Wo. 20-1 Do. 21-1 - Vrij. 22-1 - Di. 26-1 - Wo. 27-1 - Do. 28-1 - Vrij. 29-1 - Za. 30-1 - kursus SVH Café en aanver want bedrijf II beginnerskursus EHBO - AB - Bloedstelping klaverjastoernooi Amster damse Bedrijven II loting toewijzing vakantie huisjes biljartavond Biljartvereni ging AB landelijke opleiding LOTUS instruktiedag buitendienst pers. Horeca A cursus technisch Engels oefening bedrijfsbrandweer BZB oefening hulpverleningsgroep BO IO - BZB bedrijfsschool repetitie grond stoffen - Nederlands 4 tentamen beginnerscursus EHBO - BB kursus SVH Café en aanver want bedrijf III beginnerskursus EHBO - AB - Bijzondere letsels en vervoer instruktiedag buitendienst pers. Horeca B klaverjastoernooi A'damse Bedrijven III biljartavond Biljartvereniging AB instruktiedag buitendienst pers. Horeca C cursus technisch Engels bedrijfsschool scheikunde 5, rekenen 9 beginnerscursus EHBO - BB - Bouw en verrichtingen men selijk lichaam en verbandleer beginnerskursus EHBO - AB - Herhalingsavond instruktiedag buitendienst pers. Horeca D klaverjastoernooi A'damse Bedrijven IV biljartavond Biljartvereniging AB landelijke opleiding LOTUS Na vierenveertig dienstjaren bij de Am- stel Brouwerij te hebben volgemaakt, was nu de tijd voor de heer A. H. Stomps gekomen om afscheid te nemen. Hij deed dit vrijdag 8 januari in de Gijs- breghtkelder, waar verschillende spre kers getuigden van hun grote bewon dering en sympathie voor deze bouw en brouwtechnicus en uitvinder. Ir Van Marwijk Kooy deelde mede dat de heer Eppo Doeve van de sprekers en de scheidende heer Stomps tekeningen zou maken en dat deze later in een album verzameld zouden worden. De heer Van Marwijk Kooy noemde de heer Stomps een der inventiefste geesten van het be drijf, een uitvinder pur sang, een man die in de voorhoede wilde spelen en met grote toewijding en liefde voor het be drijf in de voorste rijen heeft gestaan bij de automatisering, de verbetering van het interne transport, de overgang van houten vaten naar stalen, de man van de stoop en de fliptopper. De heer Stomps die in 1950 procuratiehouder werd, zal nu technisch adviseur blijven, speciaal voor verpakkingsproblemen en hij blijft dan ook lid van de afdeling die speciale projecten ontwikkelt. Het geschenk dat de heer Van Marwijk Kooy had willen aanbieden, was nog niet klaar, maar zou bestaan uit een brouwerswagen met paarden, gesneden uit hout. De heer Peters dankte voor belangrijke steun die de afdeling Export heeft onder vonden van de heer Stomps, mede waar door het mogelijk was de uitvoer van Amstel sterk te vergroten. Namens het personeel sprak drs A. de Roy, die een stereo grammofoon met platenwisselaar aanbood, alsmede een gevulde gereedschapkist („omdat bekend was, dat de heer Stomps alles graag uit elkaar neemt om te kijken hoe het werkt"). De heer Fokke die de scheidende func tionaris al van 1925 kent, bood een tafeltje en twee leunstoeltjes aan om het picnicken te vergemakkelijken. Dit ca deau dat werd afgerond door een vaasje orchideeën op het tafeltje te zetten, was geschonken door het personeel van de bottelarij en spoelplaats. Ook de heren Gravesteyn, Fransen (na mens de jubileumcommissie) en Poele- nije (als een van de oudere collega's) spraken, waarna de heer Stomps allen geroerd dankte. Onder de vele aanwezigen bevonden zich talrijke vertegenwoordigers van be drijven waarmee de heer Stomps te ma ken heeft gehad. Aan het eind van deze laatste dag lagen er vele, vele pakjes als stille getuigen van de warme gevoelens waarmee men van de heer Stomps had afscheid genomen.

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 5