Dankbetuigingen Vlak voor het nieuwe jaar is onze vloot verrijkt met een moderne sleepboot. Af gezien van alle mogelijke technische snufjes verschilt deze boot hierin met de vorige, dat hij zelf ijs kan breken en tevens een bijna dubbel vermogen heeft, namelijk van 105 pk. Waarom heeft de Amstel Brouwerij een sleepboot en andere schuiten? Wist u - dat er vier motorschuiten op Rotter dam, Den Haag en Utrecht varen? - dat elk van deze schuiten een lading van vierhonderd vaten en circa drie duizend kisten bier kan vervoeren? - dat er tien motordekschuiten (per schuit 1.600 kisten bier) ons exportbier naar de haven brengen en emballage naar onze opslagplaatsen in Zaandam? - dat er vijf sleepdekschuiten zijn, die elk tweeduizend kisten bier kunnen ver voeren? - dat er twee vuilnisschuiten zijn, die op Broek in Waterland varen om daar het vuil te storten? (slot van pagina 2) zich tegelijkertijd ook voor zichzelf inzet. Dat hiermede het officiële gedeelte ten einde was, bleek overduidelijk, want rechts voorin de zaal ging een gordijn op en vertoonden zich acht zwoegende mannen, die met grote rapheid op stalen vaten trommelden en zodoende allerlei melodieën konden spelen. De steel drum band oogstte een enthousiast applaus. Ondertussen werden koffie en appelge bak rondgedeeld, waarna het personeel de gelegenheid kreeg de directie geluk kig nieuwjaar te wensen. De heren ir R. van Marwijk Kooy en P. Kranenberg konden in verband met hun vakantieverblijf in het buitenland niet aanwezig zijn. Het personeel van onze filialen werd hierna rondgeleid door het bedrijf en kon in de Gijsbreghtkelder aan de leden van een forum vragen stellen die betrek king hadden op ons bedrijf en zijn pro- dukt. De heer Tournier, die tweeenveer tig jaar in dienst is bij het filiaal te Rotterdam, dankte namens de aan wezigen voor de gelegenheid hun ge boden nu eens met eigen ogen te zien waarover zij altijd zoveel hadden moeten vertellen, zonder het zelf ooit aan schouwd te hebben. Hierbij wil ik alle dames en heren van Poviet en de directie van de Amstel Brouwerij hartelijk dank zeggen voor de belangstelling, die ik na mijn ongeval mocht ontvangen. Mej. J. K. Maters Voor de vele blijken van belangstelling en de prachtige cadeaus die mij ten deel vielen ter gelegenheid van mijn af scheid van het bedrijf zeg ik u mede namens mijn vrouw hartelijk dank. J. Broers Hierbij wil ik de directie en de Staf van het Hoofdkantoor zeer hartelijk dank te zeggen voor de prettige ontvangst en de prachtige cadeaux ontvangen bij mijn 25-jarig jubileum. Tevens dank ik de directie en het personeel van het filiaal Hengelo zeer hartelijk voor alles wat zij voor mij hebben gedaan en voor de fraaie cadeaux. Nogmaals allen zeer hartelijk dank. J. R. Weegink De bemanning tijdens de proefvaart: v.l.n.r. de heren Broers (die 30 december afscheid heeft genomen), Scholte (Technische Dienst), Kern pers (scheepsbouwer) en Lindeboom (kapitein). Na de schutting in de sluis van Huis te Drecht (Amstel-Drechtkanaal). 4

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 4