Een gedeelte van de zaal. Deze beide factoren hadden o.a. tot resultaat dat er in ons land in 1964 meer Amstel bier gedronken werd dan in het jaar daarvoor. De afdeling Export had het wat moeilijker: deze had natuur lijk ook te maken met dezelfde verho ging van kosten voor lonen en grond stoffen als de binnenlandse verkoopaf deling, maar kon niet in dezelfde mate de prijzen verhogen wegens de concur rentie met brouwerijen uit andere lan den, waar niet dezelfde kostenverho gingen hadden plaatsgegrepen; toch werd er een iets grotere omzet behaald dan in 1963. De totale omzet van de brouwerij steeg met tien procent meer hectoliters. De omzet in geld vertoonde ook enige vooruitgang bij die van 1963. Daarbij mogen wij niet vergeten dat de prijs verhoging van ons bier hoogst nood zakelijk was, want deze bleek net vol doende te zijn om de kostenstijgingen, waarmee wij in 1964 werden geconfron teerd op te vangen. Verhoging van het nettoresultaat is dus uitsluitend te danken aan de grotere omzet. Ook onze dochterondernemingen Poviet Amsterdam en Preservenbedrijf, Breda kunnen terugzien op een bevredigend jaar. Mr Egberts stond hierna stil bij enige belangrijke gebeurtenissen uit het afge lopen jaar, zoals de introductie van de Fliptopper, het gereedkomen van het vernieuwde en vergrote brouwhuis en de installatie van de nieuwe export-bottel serie met een capaciteit van 18.000 fles sen per uur, dat wil zeggen 5 flessen per seconde. In Elelmond vorderde de bouw gestaag: de eerste paal werd in februari geslagen en de eerste steen op 31 augustus gelegd en de hoop is gerechtvaardigd dat het bedrijf aldaar nog voor het seizoen 1965 een nuttige bijdrage in de produktie zal kunnen leveren. De legertanks zijn ge plaatst en binnenkort zal worden over- De steeldrumband was een verrassende afsluiting van het officiële gedeelte. gegaan tot de installatie van de machine rie, w.o. een bottelserie van 24.000 flessen per uur, dat is 6 a 7 flessen per seconde. De problemen rond de Mauritskade dwingen ons tot het scheppen van een nieuwe expeditieruimte met een nieuwe uitgang voor onze vrachtauto's naar de zijde van de 's-Gravesandestraat; in het kader hiervan werd in 1964 het oude hoofdkantoor gesloopt, werd de oude garage verlaten en werd een nieuwe garage betrokken op de plaats waar de vervallen plaatijzeren opslagloods stond. De oude garage en een aantal huizen aan de 's-Gravesandestraat zullen bin nenkort worden gesloopt. Er wordt gesloopt, maar ook gebouwd: op de plaats van de oude ijsfabriek wordt hard gewerkt aan de bouw van een gist- en legerkelder; hier bovenop komt dan een nieuwe fabriekskantine. Een en ander zal omstreeks 1966/67 gereedgekomen. Aangezien wij menen dat het aantal on gevallen in ons bedrijf - hoewel niet gro ter dan elders - terruggebracht kan wor den is dit een van de redenen waarom wij een veiligheidscommissie hebben in gesteld. Een andere commissie is de ideeënbus commissie, die wij ideeënvatcommissie hebben genoemd; deze zal op 1 februari haar (vernieuwde) activiteit beginnen. Aangezien de onderhandelingen aan gaande de CAO nog niet zijn afgesloten, kan hierover nog niets worden gezegd en hebben wij op dit ogenblik de lonen niet meer dan met twee procent verhoogd. De heer Egberts wijdde voorts aandacht aan de constructieve samenwerking met de ondernemingsraad en de verkiezing voor een nieuwe raad, die voor de deur staat. De heer Egberts dankte alle aanwezigen voor de inspanning die zij zich in 1964 voor de brouwerij hadden getroost. Hierna volgde een plechtigheid waarbij alle personeelsleden die veertig jaar en langer, of hun zilveren jubileum hadden gevierd, begiftigd werden met een gou den speld; bij de veertigjarigen was deze voorzien van een briljant. Er werden drieendertig spelden met bril jant uitgereikt en drieenzestig zonder briljant. Hierna was het woord aan de heer Snel, die zich afvroeg of de ondernemingsraad in 1964 succesvol was geweest en of de tijd en moeite eraan besteed, zin hebben gehad. Hij meende hierop ja te kunnen antwoorden, al was het alleen al omdat overleg tussen directie en personeel van onschatbare waarde is. Hij wekte ieder op ook in 1965 zich volledig in te zetten voor de Amstel Brouwerij, waarmee men (slot op pagina 4) 2

Amstel - Het Spongat | 1965 | | pagina 2