Dg mGt/ische informatiekaart Dit alles is uiteraard van groot belang voor de politie. Voor de dokter, die een verkeersslachtoffer moet behandelen, is het belangrijk over medische gegevens betreffende het slachtoffer, te beschikken. Heeft hij met een bewusteloze te doen, dan kan de medische informatiekaart hem die gegevens verschaffen. Op de kaart kan hij zien, welke bloedgroep het slachtoffer heeft, of het allergisch is voor bepaalde geneesmiddelen, of het met tetanus vaccin is ingespoten, of het slachtoffer bepaalde medicamenten pleegt te gebruiken, welke dat zijn en in welke dosis. Al deze gegevens kunnen bijdragen tot een juiste en snelle behandeling, ter wijl ze de geneesheer een extra zekerheid geven in het door hem zelf verrichte on derzoek. U kunt uw huisarts vragen eventuele me- De heer A. H. Stomps die zoveel heeft bijge- dische gegevens op de kaart in te vullen; dragen tot vervolmaking van de Flip Topper. De Koninklijke Nederlandsche Maat schappij tot Bevordering der Genees kunst verstrekt voor twintig cent medische informatiekaarten. Op deze kaart kunnen persoonlijke ge gevens, (naam, adres, ook die van naaste familie) en medische gegevens worden ingevul^. U huivert bij de gedachte dat u een ver keersongeluk zou kunnen krijgen. Maar ook de mogelijkheid dat u bij een onge val bewusteloos raakt bestaat. Het is van groot belang dat men een document bij zich draagt waarop staat wie men is en waar men woont. En wie er gewaar schuwd moet worden. Dit alles kan wor den ingevuld op de medische informatie kaart. Ook is er ruimte voor de naam en adres van de huisarts, en voor een pas foto. is de bloedgroep nooit eerder bepaald dan kan dit geschieden. De medische informatiekaart, waarvan het Verbond voor Veilig Verkeer het ge bruik aanbeveelt, kunt u aanvragen bij uw huisarts, soms bij andere instanties, of wel direct bij: Koninklijke Nederland sche Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst, Keizersgracht 327, Amster dam. De prijs van een kaart, compleet met plastic hoesje is 20 cent. rectie aan de aandeelhouders had bereid. Ir. R. van Marwijk Kooy dankte namens zijn zoon voor de geschenken. „Ik heb hem gezegd dat hij het zelf moest doen, maar hij vond dat hij het niet kon. Toen ik hem erop wees, dat hij thuis anders best kon praten, maakte hij een tegen werping waarvoor ik gezwicht ben, name lijk: ja, maar praten is geen speechen. De heer Van Marwijk Kooy zei onder de indruk te zijn van de voortgang van de bouw; gezien het feit dat hij meer malen sinds het slaan van de eerste paal het bouwterrein heeft bezocht, staat vast dat op degenen die sinds de eerste paal er niet meer geweest waren, de omvang van het werk en het snelle verloop van de bouw nog veel grotere indruk heb ben gemaakt. De eerste-steenlegging was nu definitief ten einde. Vele stenen zullen nog volgen. Dat de Amstel Brouwerij iets aan het doen is in Helmond weet men daar zo langazmerhand wel, want ook het leggen van de eerste steen is aanleiding geweest om een verkoopactie te lanceren. Huis aan huis zijn in Helmond en naaste om geving een brief met een bon bezorgd; deze laatste gaf, bij aankoop van zes pul len Amstel bier, recht op een gratis her inneringsglas. 5

Amstel - Het Spongat | 1964 | | pagina 7