.iets nuttigs. leen had afgestaan: bont gedecoreerd aar dewerk. Op de borden stond een bier glas, dat de gasten als herinnering werd aangeboden door de Amstel Brouwerij (een gelijksoortig glas werd enige tijd later aan het gehele personeel uitgereikt). Tijdens de maaltijd die uitstekend smaak te, noemde mr. Egberts de namen van de mannen die uit Amsterdam naar Elel- mond zouden overgaan teneinde daar on der leiding van ir. J. Drost werkzaam te zijn, te weten de heren P. J. Timmerman, H. J. Bolland, J. A. J. M. Horsten, H. J. G. A. Kuilder, M. P. E. Cremers, Th. J. van Outersterp, S. A. A. van der Steen en R. Korporaal. Hij wenste hun veel ge luk en succes bij hun werk. ZILVEREN BIERPUL Vervolgens bedankte de heer Egberts Rien van Marwijk Kooy voor zijn aan deel aan het gebeuren van deze dag en hierop bood hij hem een zilveren bierpul met inscriptie aan. Ook de burgemeester werd in de dank van de directie betrokken, niet alleen om dat dr. Sweens de moeite had willen nemen zijn visie op het Helmond van 1989 te geven, maar ook voor zijn mede werking in het algemeen en in de heer Sweens wilde de heer Egberts allen in Helmond danken die ons met zoveel wel willendheid ter zijde staan. Als tastbaar bewijs van die dank ontving de burge meester uit handen van de heer Egberts een zilveren fazantehaan, een pendant, zij het in wat kleinere uitvoering, van de fazantehen, die hem na het slaan van de eerste paal was geschonken. Het was nu de beurt aan de kok van De Beurs, die een grote taart torste, bestemd voor Rien, die hem watertandend in ont vangst nam. Dr. Sweens dankte de directie voor het geschenk en wees erop dat het schrijven van zijn voorspellingen niet zo moeilijk was geweest als men misschien had mo gen veronderstellen, aangezien hij als burgemeester uiteraard nauw betrokken is bij het totstandkomen van de plannen die Helmonds stadsbestuurders ontwer pen. Het blijft evenwel altijd een open vraag wat er van die plannen in laatste instantie terechtkomt. Dr. Sweens wenste de Amstel Brouwerij geluk met haar ac tiviteit in Helmond en vertrouwde dat zij nooit spijt zou hebben ermee begonnen te zijn. Zou hij niet in de gelegenheid zijn in 1989 de opening van de steen bij te wonen, dan zal zijn zoon hem ver vangen. IDEALE ARBEIDER Ir. F. W. Keppler, directeur van de Hol- landsche Beton Maatschappij, sprak Rien toe. Deze noemde op wat er alzo in de CAO was vastgelegd aan toeslagen. Maar ook dat het niet mogelijk is een metselaar te betalen die slechts zo kort heeft gewerkt als Rien deze ochtend. Toch wilde de heer Keppler het leggen van de eerste steen belonen, te meer om dat Rien zo netjes had gewerkt en geen spatje specie had gemorst. Hierop gaf hij hem een metalen gereed- schapkist, gevuld met timmermansgereed schap alsmede de troffel die hij enkele uren geleden zo keurig had gehanteerd. o Wij geloven niet dat we teveel zeggen als we vaststellen dat Rien de gelukkig ste mens in die hele grote zaal was. Hij glunderde en torste de lang niet lichte kist blijmoedig met zich mee toen hij later met zijn vader en moeder vertrok. De heer M. van Marwijk Kooy voerde, als oudste aandeelhouder het woord om te danken voor de ontvangst die de di- 4

Amstel - Het Spongat | 1964 | | pagina 6