bij de huidige bouwmethode geen essen tieel deel van het gebouw is en zeker minder dan de eerste paal, heeft de eerste steen een symbolische betekenis. Hierin wordt namelijk voor het nageslacht iets tastbaars bewaard van de grote vreugde Eeen eerste steen leggen is een ernstige zaak. en hoopvolle verwachting die ons ver vullen bij de stichting van dit bedrijfs gebouw. Binnen dit nieuwe huis zal zich een gemeenschap formeren en van daar uit zullen activiteiten naar buiten merk baar worden. Het is dan ook geen wonder dat voor het leggen van de eerste steen een be roep wordt gedaan op de prille jeugd, de verpersoonlijking van het prille leven, dat het verleden via het heden doorgeeft aan de toekomst. Mr. Egberts riep hierna in de herinnering terug de eerste steen van de Amstel Brouwerij, die 94 jaar jaar geleden gelegd werd, eveneens door een zeer jonge zoon van een der directeuren, namelijk Ernest de Pesters. Deze nieuwe vestiging komt te staan in een nieuwe plaats, die weliswaar een eer biedwaardige leeftijd heeft, maar toch met jeugdig elan zichzelf blijft verjongen, met dezelfde verwachtingen aangaande een nieuw leven als wijzelf. De heer Eg berts was erkentelijk voor de bereidwillig heid van de burgemeester die zijn ge dachten aangaande Helmond-in-1989 op papier had willen zetten en hij verzocht dr. Sweens daarop het document in de loden koker te steken, waarna deze door de burgemeester in een gat werd neer gelaten, dat hiertoe speciaal in de steen was uitgespaard. METSELEN Nu was het grote ogenblik aangebroken voor Rien, die naar de verhoging liep en uit de emmer wat water bij de specie voegde, waarna hij, heel rustig en con sciëntieus de specie ging aanbrengen in de sleuf die daarvoor was bestemd. „Hij werkt op tarief", riep een van onze commissarissen, terwijl een ander de on verstoorbare metselaar toeriep zijn jasje uit te doen omdat hij overuren aan het maken was. Rien liet zich noch door deze opmerkingen, noch door het gelach dat hierop volgde, uit het veld slaan en maakte kalm zijn taak af, waarna een luid applaus zijn beloning was. Natuurlijk mocht hij nog niet van het schavotje afstappen, want de fotograaf wilde een foto van hem met zijn vader en grootvader samen en ook de camera man van Profilti, die van de plechtigheid een gefilmd verslag maakte, had het druk. Iets lekkers. De plechtigheid had dus een vlot ver loop gehad en de aanwezigen begaven zich nu naar café-restaurant De Beurs om gezamenlijk te lunchen. In dezelfde zaal, waar op 24 februari de genodigden na de eerste paal bijeen waren werd nu een Brabantse koffietafel geserveerd. Het ser vies dat hiervoor nodig was, kwam uit het magazijn van Vroom en Dreesmann te Helmond, die dit welwillend in bruik- 3

Amstel - Het Spongat | 1964 | | pagina 5