Puzzel en win een tientje NEGEN MIN ZES IS DRIE In het diagram moeten links woorden van negen letters en rechts woorden van zes letters worden ingevuld, die hieronder paarsgewijze zijn omschreven. De woorden van zes letters zijn samengesteld uit de woorden van negen letters en de drie letters, die men, van elk tweetal woorden overhoudt, plaatst men in het middenstuk van het diagram. Plaatst men de drie letters steeds in de juiste volgorde, dan leest men van boven naar beneden in het middenstuk een mededeling, welke de lezers van Het Spongat bekend zal voorkomen. Wie wil meedingen naar het uitgeloofde tientje of een van de drie abonnementen op het interessante tijdschrift Artis, zorge dat de oplossing uiterlijk tien dagen na de ontvangst van dit nummer in het bezit is van de redactie met duidelijke vermelding van naam, adres en afdeling en op de enveloppe linksboven: PUZZEL. 1 bijzonder gesteld op - mixen 2 groente - diepte meten 3 (kunstmatig) gunstiger voorstellen - tergen 4 loterij - uitgaven voor levensonderhoud 5 kaarsdrager - wederk. v.n.woord 6 vrouw die wraak neemt - omgeving 7 zedelijk bedorven - schilder 8 Europees land - in veiligheid brengen 9 felicitatie - opgewonden hoeveelheid wol 10 ontlenen aan ander blad - hoog prijzen 11 foltering - les 12 te weten komen dat iets bestaat - ophouden (populair) 13 met wolken overtrokken worden - schotel (slaginstrument) 14 jongeman - ademhalingsorganen 15 (tijdelijk) gebrek - soort tekening 16 onrustig - weinig 17 met minachting behandelen - ontberen 18 chassis - graan bewerken 19 krenken - afbetalen 20 huiveren (rillen) - watersport beoefenen 21 daarenboven - alle twee 22 soort missionaris - voordracht De oplossing van de vorige puzzel luidt: Deventer Koek en Amstel Bier. De winnares van het tientje is mevrouw C. Zwart-Kesting, Amsterdamabonnementen van het tijd- schrift Artis gingen naar mevrouw J. Oostra-Roos, Amsterdam en de heren A. van der Horn, Rotterdam en WP, C. van Aart sen, Amsterdam. 24

Amstel - Het Spongat | 1964 | | pagina 26