Dankbaarheid is een zegen Dut dankbaarheid een zegen is en dat dankbare mensen een heilzame in vloed hebben op hun omgeving weten we allemaal hetzij bewust hetzij onbe wust. Als we iets voor iemand hebben gedaan of hem iets hebben gegeven en hij reageert daar oprecht dankbaar op, kunnen we die dank wel wegwuiven („Ach, kerel, het is maar een kleinigheid" of „Graag gedaan, hoor") maar vinden het toch maar reuze prettig dat onze daad zo wordt gewaar deerd. Dankbaarheid tonen is een uiting van beschaving, die niet nalaat een goede atmosfeer te scheppen. Onlangs kregen wij van een oude dame, die in een rusthuis woont, een briefje waarin zij ons vertelde dat zij zo graag een klein pulletje wilde hebben. Zij deed haar verzoek met bevende hand ge schreven mede namens drie andere rust huisbewoners, die er graag voor wilden betalen. In normale gevallen kunnen wij op derge lijke verzoeken niet ingaan, maar nu meen den wij een uitzondering te moeten maken. Vier kleine kruikjes werden verzonden en er ging een briefje bij, waarin wij er de nadruk op legden dat het hier om een uitzonderingsgeval ging. Enige dagen gingen voorbij. Toen kwam er een pakje, dat voornamelijk houtwol bevatte; daarin bevond zich een klein flesje eau de cologne. Er was ook een brief bij. Hierin bedankte de oude dame ons voor de toezending. „Ik sta zo weieens voor mijn theetafel en dan neem ik het kruikje in mijn hand. Wat is het toch eigenlijk gelukkig als een oude vrouw van 83 jaar tevreden en dankbaar met zo'n kleinigheid je kan zijn. En nu schreef ik u dat we verhoging van AOW hadden en we zou den ieder een gulden geven voor de kruik jes, maar ik vond het eigenlijk een be- VERLOREN VELDSLAG Temidden van vele Engelse militairen die een middag in onze Gijsbreghtkelder door brachten, was er een die een groot aantal onderscheidingen droeg. De middag ver liep geanimeerd en bij het vertrek ontving iedere bezoeker uit handen van een onzer rondleiders een Amstelspeldje. Toen de veelvuldig gedecoreerde militair aan de beurt was, zei hij, terwijl hem het speldje werd opgeprikt: „Dit is de enige veldslag die ik verloren heb en waarvoor ik toch wordt gedecoreerd." lediging voor u. Ik zei daarom niets tegen de anderen en kocht een fles eau de cologne (natuurlijk niet voor u, maar ik hoop dat het u nog gegeven is een vrouw te hebben) dus dit vond ik veel aardiger dan geld. Ik hoop dat u het mij niet kwa lijk neemt, u mag zelf ook wel eraan rui ken, hoor Hieruit blijkt dat deze dame de brief aan de directeur van de Amstel Brouwerij schrijft. Dat is overigens van ondergeschikt belang, het voornaamste is de toon van dankbaarheid die uit de brief spreekt. Een groot bedrijf mag weieens de indruk van onpersoonlijkheid maken, maar niette min wordt het gevormd door een groot aantal mensen, die zich wel degelijk reali seren, wanneer een dankbaar mens hun zakelijke pad kruist. Onder grote belangstelling is op 7 septem ber een spoelmachine van 35.000 kg heel behoedzaam naar de derde verdieping van het vatengebouw gehesen. Het gevaarte meet tien meter en is geplaatst achter de pasteurbak, die enige tijd tevoren reeds in gedeelten was aangekomen. Op de foto ziet men hoe de kraan (die een capaciteit had van 45.000 kg) de spoel machine in de tros heeft. 20

Amstel - Het Spongat | 1964 | | pagina 22